TRANSFERUURTJE: ‘TDD-vuurwerk bij Anderlecht, Gent en Antwerp’

347 stemmen
TRANSFERUURTJE: ‘TDD-vuurwerk bij Anderlecht, Gent en Antwerp’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer Deadline Day heel wat transfers afgerond. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht liet op de valreep nog twee spelers vertrekken. Het contract van Amadou Diawara werd ontbonden terwijl Amando Lapage aan Westerlo werd verkocht. Het contract van de kleinzoon van Paul Van Himst liep aan het einde van het seizoen af en Paars-Wit besloot genoegen te nemen met een transferbedrag van 500.000 euro. Lapage tekende voor 4,5 jaar bij Westerlo.

Ook KAA Gent liet op Transfer Deadline Day nog twee spelers vertrekken. De uitleenbeurt van Zalan Vancsa werd stopgezet, hij wordt verwacht naar Nederland te trekken. Ook Nurio Furtona verlaat de club. De gok van zes miljoen euro pakte verkeerd uit en de back gaat op huurbasis naar het Franse USL Dunkerque.

Standard Luik pakte op het slot van de mercato uit met doelman Gavin Bazunu. De Rouches hadden ook graag Samuel Bamba binnengehaald, maar die deal werd op het laatste nippertje afgeblazen. Het bestuur van de Waalse club koos ervoor om all-in te gaan voor de Ierse goalie met een marktwaarde van veertien miljoen euro.

Marc Overmars en Royal Antwerp FC stelden op hun beurt de komst van Kadan Young voor. Het Engelse talent moet de concurrentie in de aanval aanscherpen en is de derde winterdeal op korte tijd. Eerder wist het ook al de uitleenbeurten van Mauricio Benitez en Mohamed Bayo af te ronden.

Cercle Brugge incasseerde zes miljoen euro voor Kazeem Olaigbe. De Belgische buitenspeler trekt naar het Franse Stade Rennais. Als vervanger wist Groen-Zwart de Mexicaan Heriberto Jurado binnen te halen. De 20-jarige winger wordt in eigen land gezien als een enorm talent en hoopt door te breken in Europa.

Ook de mindere goden van de JPL pakten nog ferm uit op slotdag van de wintermercato. Beerschot stelde met Djevencio, Redan en Brahic nog drie spelers voor na het pijnlijke vertrek van Thibaud Verlinden naar OHL. Dender stuntte dan weer met de komst van voormalig Club Brugge-toptalent Noah Mbamba. De middenvelder komt op huurbasis over van Bayer Leverkusen.

Buitenland

Tottenham plukte op TTD nog Mathys Tel van het Bayern München van Vincent Kompany weg. De Spurs en Der Rekordmeister gingen akkoord met een uitleenbeurt mét aankoopoptie van 60 miljoen euro. Nog in Engeland stelde Man City op de valreep nog Nico Gonzalez voor. The Citizens schreven 60 miljoen euro over naar FC Porto.

AS Roma haalde uit met een drieslag: Lucas Gourna-Douath (RB Salzburg), Victor Nelsson (Galatasaray) en Anass Salah-Edine (FC Twente) verkasten naar de Italiaanse hoofdstad. Michy Batshuayi gaat een nieuwe uitdaging aan bij het Duitse Eintracht Frankfurt en Belgisch toptalent Ayanda Sishuba vergezelde Olaigbe bij Stade Rennais.

Vind jij de eerste mercato van Olivier Renard bij Anderlecht geslaagd?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

71
71
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

6
6
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

37
37
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

58
58
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

55
55
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

130
130
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

23
23
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

115
115
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

249
249
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

309
309
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

295
295
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

53
53
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

106
106
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

111
111
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

298
298
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

301
301
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws