20 miljoen topdeal Antwerp FC crasht compleet

door
20 miljoen topdeal Antwerp FC crasht compleet

Antwerp FC had gehoopt op een gouden transfer met Michel-Ange Balikwisha, die in 2021 voor een recordbedrag van 6 miljoen euro werd binnengehaald. Twee jaar geleden was SC Freiburg nog bereid om tot 20 miljoen te betalen, maar een gebrek aan constante prestaties en blessures deden zijn marktwaarde kelderen. Clubs als Celtic en Rennes haakten afgelopen zomer af, en zijn waarde daalde ondertussen met 36% naar 7 miljoen euro. Antwerp blijft hopen op een verkoop, maar de droomdeal lijkt definitief in rook op te gaan.

LEES OOK: Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp wilde dikke winst maken met prestigetransfer

In de zomer van 2021 was Michel-Ange Balikwisha de inzet van een prestigestrijd tussen Club Brugge en Antwerp FC.

De toenmalige aanvaller van Standard werd de speelbal tussen beide topclubs, en op die manier schoot Balikwisha’s transferprijs kunstmatig omhoog naar een bedrag van maar liefst 6 miljoen euro. Standard pushte Balikwisha naar Brugge omdat Club meer transfergeld bood dan Antwerp.

Aan de andere kant bood Antwerp de aanvaller een hoger salaris, naar verluidt 800.000 duizend euro bruto per jaar vergeleken met 550.000 euro per jaar bij Club Brugge, en op de Bosuil zag hij ook meer speelkansen.

Paul Gheysens brak het clubrecord met een transfersom van 6 miljoen euro te betalen, waarmee hij de prestigestrijd met Bart Verhaeghe won. En natuurlijk met het doel om dikke winst te maken met een mogelijke toekomstige topverkoop van Balikwisha.

De klasse druipt eraf maar Balikwisha voldoet niet helemaal

Iedereen die de Jupiler Pro League van nabij volgt, is het roerend eens: Michel-Ange Balikwisha beschikt over buitensporig veel talent. Alleen komt het er niet altijd uit.

De ondertussen 23-jarige aanvaller pakt soms uit met de meest indrukwekkende acties en passes, die hij daarna afwisselt met onnodig balverlies of verkeerde keuzes.

Balikwisha toont regelmatig vlagen van zijn grote kunnen. Meestal zet hij zijn goede vorm voort in een reeks van meerdere wedstrijden, maar daarna is het steeds terug naar af.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is.”

Balikwisha heeft de hoge verwachtingen op de Bosuil nog niet helemaal ingelost, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt - de eerste echte prestigetransfer van het ‘nieuwe Antwerp’.

Freiburg wilde 20 miljoen betalen twee jaar geleden

“Als hij een constante vindt in zijn prestaties, dan overstijgt hij het niveau van de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws. Ex-bondscoach Domenico Tedesco noemde zelfs spontaan zijn naam voor de aanvallende flankposities bij de Rode Duivels.

De plichtsbewuste aanvaller haalt nooit zijn neus op om vuile meters te maken, uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Stakke Van den Buijs voorspelde eerder al dat Antwerp FC hem zou kunnen verkopen voor het dubbele van de aankoopprijs.

Ook Anders Nielsen, voormalig assistent-coach bij Antwerp, is ervan overtuigd dat Antwerp hem uiteindelijk met een stevige winst zal verkopen en dat hij een mooie cent zal opbrengen.

In de wintermercato van 2023 schreef BILD dat SC Freiburg bereid was om tussen de 15 en 20 miljoen euro neer te tellen voor de getalenteerde aanvaller.

Het profiel van Balikwisha, die bekendstaat om zijn gedisciplineerde speelstijl en bereidheid om als aanvaller defensief werk te verrichten, leek zeer in trek in de Bundesliga. In augustus 2023 toonde ook VfB Stuttgart interesse in de jonge speler.

Marktwaarde crasht: -36%

Antwerp FC was in de vorige zomermercato van plan om Michel-Ange Balikwisha te verkopen bij een goed, maar een spierscheur begin augustus gooide roet in het eten.

Ook het loopwonder zelf wilde vertrekken. “Tja, Balikwisha zat met een blessure, waardoor we wisten dat het moeilijk werd”, blikte Sven Jaecques terug bij Gazet van Antwerpen.

“Twee clubs (Celtic en Rennes, red.) zijn blijven onderhandelen om hem eventueel nog binnen te halen, maar intussen weten we dat zulke clubs toch eerder op januari zullen focussen. Hij moet nu zo snel en fit mogelijk terugkeren en dan zien we wel wat er gebeurt.”

Ook in januari is Antwerp bereid om Balikwisha te laten gaan, maar vandaag heerst er geen interesse in de 23-jarige. Door blessures daalde zijn marktwaarde in het laatste jaar volgens Transfermarkt met 36% van 11 miljoen euro naar 7 miljoen.

Zal Antwerp Balikwisha ooit nog voor 20 miljoen kunnen verkopen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

24
24
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

16
16
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

39
39
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

126
126
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

160
160
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

88
88
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

63
63
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

23
23
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

233
233
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

46
46
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

149
149
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

372
372
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

286
286
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

109
109
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

93
93
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

249
249
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

408
408
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

172
172
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

390
390
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

143
143
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

187
187
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

251
251
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

694
694
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

174
174

Meer sportnieuws