Nieuwe Rode Duivel in maart? "Ik hoop op selectie"

door
Nieuwe Rode Duivel in maart?

De Rode Duivels kregen onlangs een nieuwe bondscoach, want de voetbalbond koos na het ontslag van Domenico Tedesco uiteindelijk voor Rudi Garcia als opvolger. De Fransman debuteert in maart met meteen een belangrijke opdracht: de barrages voor het behoud in de Nations League tegen Oekraïne.

Het wordt uitkijken in welke mate Garcia meteen zijn stempel zal drukken op de selectie. Thibaut Courtois zette alvast de deur open voor een terugkeer, nadat hij onder Tedesco nog weigerde om voor de nationale ploeg te spelen.

Raskin hoopt op Rode Duivels

Maar ongetwijfeld zullen de komende maanden nog enkele nieuwe namen ook op de deur komen kloppen. Eén speler die nu alvast openlijk solliciteert naar een selectie, is Nicolas Raskin. De 23-jarige middenvelder liep donderdagavond nog eens in de kijker met een doelpunt tegen Union in de Europa League.

"Ik heb het op mijn telefoon gezien. Het is goed nieuws", vertelt hij aan RTBF over de aanstelling van Garcia. "Ik heb getoond dat ik een hoog niveau haal, zij het in de competitie tegen Celtic of in Europa. Ik geef in het maximum en hoop op een selectie. Daarvoor zal ik hard blijven werken."

Concurrentie op middenveld blijft enorm

Raskin is aan een goed seizoen bezig bij Rangers en maakte er volgens trainer Philippe Clement de voorbije maanden veel progressie. Hij was ook altijd een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, met onder meer negen caps voor de Jonge Duivels.

Alleen heeft Raskin het nadeel dat de concurrentie op het middenveld enorm is. Orel Mangala is wel lange tijd buiten strijd, maar er zijn dan nog steeds Amadou Onana, Youri Tielemans, Roméo Lavia, Arthur Vermeeren, Albert Sambi Lokonga, Aster Vranckx, Arne Engels, Mandela Keita en nog andere kandidaten.

POLL: Zal Raskin op termijn nog Rode Duivel worden?

Meest recent

'Bayern in actie: Kompany klopt op tafel voor toptransfer'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de ...

13
13
'Club Brugge en AA Gent bikkelen om sensatietransfer'

In de Slag om Vlaanderen bleek Club Brugge de afgelopen weken te sterk, maar op de transfermarkt ...

124
124
'De Condé heeft beet: steunpilaar verlengt contract in Genk'

Tolu Arokodare en Zakaria El Ouahdi dreigen onhoudbaar te worden, maar voor het overige hoopt KRC ...

57
57
Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

In theorie kan RSC Anderlecht nog opschuiven naar de derde plaats, al zou dat dan louter nog voor de ...

260
260
AA Gent-Antwerp: stevige puzzel voor de coaches

Terwijl de titelrace het leeuwendeel van de aandacht opeist is ook de strijd om de vijfde plaats ...

69
69
Done deal: Club Brugge draait KRC Genk stevige loer

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden, en dus komt ook de zomermercato alsmaar ...

426
426
Hasi spreekt klare taal: 'Anderlecht dumpt winteraanwinst'

Na zijn invalbeurt in de verloren bekerfinale kan RSC Anderlecht straks alweer geen beroep doen ...

373
373
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag ...

223
223
Hayen speelt open kaart: Club Brugge-duo in de lappenmand?

Na de fraaie Europese campagne sleepte Club Brugge met de beker nu ook een eerste prijs in de wacht. ...

379
379
Hasi vloekt: einde seizoen voor revelatie Anderlecht

Nadat het tevergeefs all-in ging voor de beker staat er de komende weken nog maar weinig op het spel ...

395
395
KAA Gent glundert: 'Fofana op weg naar monstermove'

Malick Fofana droeg in het verleden het shirt van KAA Gent, maar de buitenspeler maakt dit seizoen ...

142
142
Onrust bij Cercle: De Wulf stuit op opvallend obstakel

Morgen omstreeks 18u weten we of de Kanaries of de Vereniging nog één 'do or die' ...

88
88
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang ...

59
59
John van den Brom woest: “Als oud vuil aan de kant!”

John van den Brom heeft in België een verleden als hoofdtrainer bij RSC Anderlecht en KRC Genk, ...

96
96
Lionel Messi achterna: Lamine Yamal verrast iedereen

Lamine Yamal is nog maar 17 jaar, maar de Spaanse buitenspeler is al één van de ...

47
47
Ulderink schenkt klare wijn over terugkeer Alderweireld

Net zoals Jan Vertonghen kampt ook Toby Alderweireld tegen het einde van zijn carrière met ...

105
105
Het is zover! Xabi Alonso kondigt groot transfernieuws aan

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar Xabi Alonso heeft officieel afscheid genomen van Bayer ...

112
112
Bekerfinale bezorgt Anderlecht enorme Vertonghen-klap

Jan Vertonghen kampt al heel het seizoen met blessureleed bij RSC Anderlecht. De voormalige Rode ...

274
274
Dat is ballen hebben: Engeland grijpt in bij transvrouwen

De voetbalwereld is ingedeeld in mannenvoetbal en vrouwenvoetbal, maar door de genderfluïditeit ...

138
138
Leegloop bij Standard gaat verder: volgende pion vertrekt

Standard strompelt door de play-offs en heeft na zeven matchen nog geen enkele keer gewonnen. Voor ...

157
157

Meer sportnieuws