Kuyt in zak en as bij Beerschot: “Moedeloos en onbeholpen”

566 stemmen
Kuyt in zak en as bij Beerschot: “Moedeloos en onbeholpen”

De situatie van Beerschot is al heel het seizoen penibel. De Antwerpse club staat al sinds het begin van dit seizoen op de laatste plek in de Jupiler Pro League. Even leek er verbetering te komen, maar degradatie afwenden lijkt toch een onmogelijke taak te worden voor Dirk Kuyt.

Afgelopen speeldag ging Beerschot in eigen huis roemloos onderuit tegen Union SG, het werd 0-4. Na afloop leek de altijd strijdvaardige Kuyt in zak en as te zitten. Antwerp-icoon Patrick Goots analyseerde tegenover Gazet van Antwerpen de situatie van de Kielse Ratten.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Moedeloze Nederlander 

Kuyt zag een machteloos Beerschot tegen Union SG, zeker nadat het een rode kaart moest incasseren. “Een trainer is ook maar een mens, he. Die tweede helft was er gewoon te veel aan. Ze duurde véél te lang. Na een 0-3-achterstand halfweg, mét een man minder, wil je gewoon in uw kot blijven zitten. De wedstrijd was nu eenmaal gelopen. Hij heeft in moeilijke werkomstandigheden al zoveel energie in Beerschot gestoken.”

De Nederlander gaf een verslagen indruk na de wedstrijd. Beerschot vindt de weg naar doel zeer moeilijk. “Kuyt zorgde opnieuw voor schwung in het elftal, maar tegen Union zat werkelijk alles tegen. Nochtans had zijn ploeg evengoed op voorsprong kunnen komen via Kosiah. Dan hadden we een ander duel gekregen. De onbeholpen afwerking was om moedeloos van te worden. Beerschot heeft geen afwerker, dat gaat de club zuur opbreken.”

Weer degradatie?

Goots denkt dat Kuyt zich echter snel mentaal zal herpakken. “Het is ook de enige manier om zijn jongens weer met de juiste moraal klaar te stomen voor de trip naar Genk. Nu naar de leider moeten, gevolgd door duels tegen Charleroi (thuis) en Gent (uit), zijn geen cadeaus.”

Toch ziet de voormalige aanvaller het somber in. “Beerschot zal vooral in zijn laatste vier wedstrijden – Dender (uit), KV Mechelen (thuis), Sint-Truiden (uit) en Westerlo (thuis) – een fameuze reeks moeten neerzetten. Een 12 op 12 is bijna noodzakelijk om de kloof richting de play-downs fatsoenlijk te dichten. Al weet je dat zoiets, na de 13 punten uit 23 matchen, niet zal gebeuren.”

Denk jij dat Beerschot weer naar de CPL zal degraderen?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

73
73
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

9
9
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

41
41
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

61
61
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

57
57
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

134
134
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

23
23
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

118
118
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

251
251
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

311
311
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

299
299
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

54
54
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

107
107
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

112
112
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

88
88
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

299
299
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

303
303
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws