Hommeles bij AA Gent: "Te gek voor woorden"

door
Hommeles bij AA Gent:

Het rommelt momenteel bij AA Gent. De resultaten van de laatste weken vallen behoorlijk tegen en dat zorgt voor de nodige strubbelingen. Zo besloten de Buffalo's deze week om na nog geen half jaar al afscheid te nemen van hoofdcoach Wouter Vrancken.

Afgelopen zomer werd in de Planet Group Arena een ware revolutie doorgevoerd. Zo werd afscheid genomen van Ivan De Witte, Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck, de drietand die de club jarenlang in goede banen had geleid. Om hen te vervangen nam eigenaar Sam Baro de dagelijkse leiding over, terwijl Arnar Vidarsson werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Als nieuwe trainer werd Vrancken dan weer in huis gehaald. Die had in het recente verleden goed werk geleverd bij KV Mechelen en KRC Genk. Maar bij die laatste club was zijn relatie met het bestuur wat verzuurd geraakt na een minder seizoen. Toen zijn flirt met Gent ook nog eens bekend raakte, werd hij per direct ontslagen. Enkele weken later tekende hij in Oost-Vlaanderen.

Wisselvallige resultaten

Maar zijn aanstelling leverde niet het gewenste succes op. In de beker sneuvelden de Buffalo's op pijnlijke wijze tegen Union SG. De campagne in de Conference League was wisselvallig, met de uitschuiver in Larne als triest dieptepunt. En in de competitie dreigt Gent na een reeks van tegenvallende resultaten opnieuw naast Play-Off I te grijpen.

Die teleurstellende resultaten zorgden er uiteindelijk voor dat zowel Vrancken als de clubleiding het beter vonden om de samenwerking na nog geen jaar al stop te zetten. "Te gek voor woorden. Op sportief vlak toch. Hij stond zesde met een ploeg die grotendeels is samengesteld door Hein", reageert analist Jan Boskamp nu bij Het Belang van Limburg.

Oud trucje

Inmiddels raakte echter bekend dat er meer speelde dan enkel de sportieve prestaties. Zo bleek dat de interne werking toch niet naar behoren rendeerde. "Op transfervlak had Vrancken nauwelijks inspraak. Dan weet je dat er stront aan de knikker is. Als je inkomende transfers niet renderen, dan is het voor een voorzitter of technisch directeur altijd makkelijk om de schuld af te schuiven op je trainer. Dat trucje is zo oud als de straat", aldus Boskamp.

JOUW MENING TELT:
Gent heeft Vrancken te snel laten vallen ...

Meest recent

Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

1
1
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

64
64
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

16
16
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

30
30
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

253
253
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

64
64
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

50
50
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

451
451
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

126
126
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

192
192
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

191
191
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

149
149
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

58
58
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

178
178
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

519
519
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

481
481
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

225
225
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

552
552
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1457
1457
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

96
96
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

151
151
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

182
182
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

105
105
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

626
626

Meer sportnieuws