'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

576
'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

Vrijdag maakte de KBVB het langverwachte ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach bekend. Sindsdien wordt er meer dan ooit gespeculeerd over wie hem zal opvolgen. Vincent Mannaert zou die knoop echter snel gaan doorhakken.

De voormalige CEO van Club Brugge, die jarenlang sportieve en financiële successen boekte bij Blauw-Zwart, werd begin december aangesteld als sportief directeur van de KBVB. En er wachtte Mannaert meteen een loodzware opdracht. Na een kalenderjaar waarin de teleurstellingen mekaar in sneltempo opvolgden, moest hij de nationale ploeg weer op de rails krijgen.

Logischerwijs beet Mannaert zich eerst vast in het dossier van de bondscoach. Een ontslag van Tedesco leek na de teleurstellende campagnes op het EK en de Nations League, onvermijdelijk geworden. Toch nam de sportief directeur uitgebreid zijn tijd voor een evaluatie. Bovendien kwam het de bond financieel gezien goed uit dat het ontslag wat uitgesteld kon worden.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Hjulmand haakt af

Mede daarom werd zo laat pas gecommuniceerd over het lot van Tedesco. Al speelde uiteraard ook de zoektocht naar een opvolger een rol. Dat het ontslag nu toch wereldkundig is gemaakt, is een indicatie dat die zoektocht bijna afgerond is. In het beste geval wordt dit weekend een definitieve keuze gemaakt en zal in de komende dagen een officiële presentatie volgen.

Als kanshebbers op de job worden de Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia al enkele dagen nadrukkelijk genoemd. Even dook ook de naam van Kasper Hjulmand op. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft de oud-bondscoach van Denemarken vriendelijk bedankt. Wegens enkele problemen in de privésfeer zet hij zijn carrière momenteel op pauze.

Weg open voor Courtois?

Zondag dook echter ook de naam van Julen Lopetegui op. En die piste is ook volgens Tavolieri behoorlijk concreet. Mannaert zou in de Spanjaard een type à la Roberto Martinez zien. Met zijn aanstelling zou ook de weg geplaveid worden voor een terugkeer van Thibaut Courtois. Lopetegui werkte destijds bij Real Madrid alvast kortstondig samen met de doelman en kent hem dus behoorlijk goed. Ze kunnen samen ook in het Spaans communiceren. Afwachten dus of dat uiteindelijk een doorslaggevende factor zal zijn.

Lopetegui zou een goede keuze zijn als nieuwe bondscoach ...

Meest recent

'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

8
8
Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

97
97
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

66
66
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

32
32
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

130
130
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

64
64
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

88
88
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

27
27
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

168
168
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

138
138
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

50
50
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

167
167
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

207
207
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

86
86
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

49
49
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

203
203
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

186
186
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

196
196
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

82
82
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

448
448
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

284
284
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

257
257

Meer sportnieuws