'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

576 stemmen
'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

Vrijdag maakte de KBVB het langverwachte ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach bekend. Sindsdien wordt er meer dan ooit gespeculeerd over wie hem zal opvolgen. Vincent Mannaert zou die knoop echter snel gaan doorhakken.

De voormalige CEO van Club Brugge, die jarenlang sportieve en financiële successen boekte bij Blauw-Zwart, werd begin december aangesteld als sportief directeur van de KBVB. En er wachtte Mannaert meteen een loodzware opdracht. Na een kalenderjaar waarin de teleurstellingen mekaar in sneltempo opvolgden, moest hij de nationale ploeg weer op de rails krijgen.

Logischerwijs beet Mannaert zich eerst vast in het dossier van de bondscoach. Een ontslag van Tedesco leek na de teleurstellende campagnes op het EK en de Nations League, onvermijdelijk geworden. Toch nam de sportief directeur uitgebreid zijn tijd voor een evaluatie. Bovendien kwam het de bond financieel gezien goed uit dat het ontslag wat uitgesteld kon worden.

LEES OOK: El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

Hjulmand haakt af

Mede daarom werd zo laat pas gecommuniceerd over het lot van Tedesco. Al speelde uiteraard ook de zoektocht naar een opvolger een rol. Dat het ontslag nu toch wereldkundig is gemaakt, is een indicatie dat die zoektocht bijna afgerond is. In het beste geval wordt dit weekend een definitieve keuze gemaakt en zal in de komende dagen een officiële presentatie volgen.

Als kanshebbers op de job worden de Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia al enkele dagen nadrukkelijk genoemd. Even dook ook de naam van Kasper Hjulmand op. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft de oud-bondscoach van Denemarken vriendelijk bedankt. Wegens enkele problemen in de privésfeer zet hij zijn carrière momenteel op pauze.

Weg open voor Courtois?

Zondag dook echter ook de naam van Julen Lopetegui op. En die piste is ook volgens Tavolieri behoorlijk concreet. Mannaert zou in de Spanjaard een type à la Roberto Martinez zien. Met zijn aanstelling zou ook de weg geplaveid worden voor een terugkeer van Thibaut Courtois. Lopetegui werkte destijds bij Real Madrid alvast kortstondig samen met de doelman en kent hem dus behoorlijk goed. Ze kunnen samen ook in het Spaans communiceren. Afwachten dus of dat uiteindelijk een doorslaggevende factor zal zijn.

Lopetegui zou een goede keuze zijn als nieuwe bondscoach ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

213
213
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

168
168
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

153
153
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

318
318
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

670
670
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

806
806
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws