KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

door
KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

Wat er intussen eigenlijk al een hele tijd zat aan te komen, is vrijdag ook een feit geworden: Domenico Tedesco is niet langer de bondscoach van de Rode Duivels. Het nieuws van zijn nakende ontslag was al uitgelekt en werd nu ook door de voetbalbond officieel bevestigd.

Die laat weten dat Tedesco bovendien niet alleen moet vertrekken. Er wordt vrijwel volledig tabula rasa gemaakt bij de Duivels, want ook assistenten Andreas Hinkel, Max Urwantschky, Vladimir Cepzanovic, Umberto Tedesco en Luke Benstead moeten ophoepelen.

LEES OOK: Pro League komt met hard statement voor supporters

Tedesco en assistenten moeten ophoepelen

CEO Peter Willems wil ondanks het ontslag toch positief blijven. "Domenico maakte een uitstekende start als bondscoach, en bewees dat er ook na de afscheidnemende generatie mooie zaken mogelijk zijn. Hij heeft een aantal jonge spelers in de ploeg geïntegreerd, hier kan zijn opvolger verder op bouwen", reageert hij immers.

Ook Tedesco zelf komt bij zijn vertrek nog aan het woord. "Ik was altijd een trotse bondscoach van de Rode Duivels, we hebben samen dan ook geweldige dingen bereikt. Aan een mooi verhaal komt nu helaas een einde", vertelt hij.

Tedesco koestert geen wrok

Wrok lijkt hij niet te koesteren. "Ik ben er 100 procent zeker van dat het team zal winnen tegen Oekraïne en zich ook probleemloos zal kwalificeren voor het WK. Dit team staat nog aan het begin van zijn ontwikkeling en zal de komende jaren nog furore maken. Ik wens de spelers, de geweldige medewerkers van de federatie en de supporters het allerbeste uit de grond van mijn hart."

De bond laat weten dat de zoektocht naar een nieuwe bondscoach volop aan de gang is. Het is de bedoeling dat die aan het roer zal staan tijdens de barrages in de Nations League, op 20 en 23 maart tegen Oekraïne. Een interimaris wordt er dus niet aangesteld.

Zal er snel een opvolger gevonden worden?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

230
230
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

103
103
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

14
14
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

192
192
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

17
17
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

116
116
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

169
169
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

18
18
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

44
44
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

20
20
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

364
364
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

159
159
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

189
189
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

229
229
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

113
113
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

99
99
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

366
366
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

495
495
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

291
291
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

77
77

Meer sportnieuws