KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

door
KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

Wat er intussen eigenlijk al een hele tijd zat aan te komen, is vrijdag ook een feit geworden: Domenico Tedesco is niet langer de bondscoach van de Rode Duivels. Het nieuws van zijn nakende ontslag was al uitgelekt en werd nu ook door de voetbalbond officieel bevestigd.

Die laat weten dat Tedesco bovendien niet alleen moet vertrekken. Er wordt vrijwel volledig tabula rasa gemaakt bij de Duivels, want ook assistenten Andreas Hinkel, Max Urwantschky, Vladimir Cepzanovic, Umberto Tedesco en Luke Benstead moeten ophoepelen.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Tedesco en assistenten moeten ophoepelen

CEO Peter Willems wil ondanks het ontslag toch positief blijven. "Domenico maakte een uitstekende start als bondscoach, en bewees dat er ook na de afscheidnemende generatie mooie zaken mogelijk zijn. Hij heeft een aantal jonge spelers in de ploeg geïntegreerd, hier kan zijn opvolger verder op bouwen", reageert hij immers.

Ook Tedesco zelf komt bij zijn vertrek nog aan het woord. "Ik was altijd een trotse bondscoach van de Rode Duivels, we hebben samen dan ook geweldige dingen bereikt. Aan een mooi verhaal komt nu helaas een einde", vertelt hij.

Tedesco koestert geen wrok

Wrok lijkt hij niet te koesteren. "Ik ben er 100 procent zeker van dat het team zal winnen tegen Oekraïne en zich ook probleemloos zal kwalificeren voor het WK. Dit team staat nog aan het begin van zijn ontwikkeling en zal de komende jaren nog furore maken. Ik wens de spelers, de geweldige medewerkers van de federatie en de supporters het allerbeste uit de grond van mijn hart."

De bond laat weten dat de zoektocht naar een nieuwe bondscoach volop aan de gang is. Het is de bedoeling dat die aan het roer zal staan tijdens de barrages in de Nations League, op 20 en 23 maart tegen Oekraïne. Een interimaris wordt er dus niet aangesteld.

Zal er snel een opvolger gevonden worden?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

23
23
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

16
16
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

51
51
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

13
13
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

109
109
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

97
97
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

119
119
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

38
38
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

51
51
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

572
572
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

287
287
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

534
534
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

296
296
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

115
115
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

362
362
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

186
186
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

288
288
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

354
354
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

204
204
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws