KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

door
KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

Wat er intussen eigenlijk al een hele tijd zat aan te komen, is vrijdag ook een feit geworden: Domenico Tedesco is niet langer de bondscoach van de Rode Duivels. Het nieuws van zijn nakende ontslag was al uitgelekt en werd nu ook door de voetbalbond officieel bevestigd.

Die laat weten dat Tedesco bovendien niet alleen moet vertrekken. Er wordt vrijwel volledig tabula rasa gemaakt bij de Duivels, want ook assistenten Andreas Hinkel, Max Urwantschky, Vladimir Cepzanovic, Umberto Tedesco en Luke Benstead moeten ophoepelen.

Tedesco en assistenten moeten ophoepelen

CEO Peter Willems wil ondanks het ontslag toch positief blijven. "Domenico maakte een uitstekende start als bondscoach, en bewees dat er ook na de afscheidnemende generatie mooie zaken mogelijk zijn. Hij heeft een aantal jonge spelers in de ploeg geïntegreerd, hier kan zijn opvolger verder op bouwen", reageert hij immers.

Ook Tedesco zelf komt bij zijn vertrek nog aan het woord. "Ik was altijd een trotse bondscoach van de Rode Duivels, we hebben samen dan ook geweldige dingen bereikt. Aan een mooi verhaal komt nu helaas een einde", vertelt hij.

Tedesco koestert geen wrok

Wrok lijkt hij niet te koesteren. "Ik ben er 100 procent zeker van dat het team zal winnen tegen Oekraïne en zich ook probleemloos zal kwalificeren voor het WK. Dit team staat nog aan het begin van zijn ontwikkeling en zal de komende jaren nog furore maken. Ik wens de spelers, de geweldige medewerkers van de federatie en de supporters het allerbeste uit de grond van mijn hart."

De bond laat weten dat de zoektocht naar een nieuwe bondscoach volop aan de gang is. Het is de bedoeling dat die aan het roer zal staan tijdens de barrages in de Nations League, op 20 en 23 maart tegen Oekraïne. Een interimaris wordt er dus niet aangesteld.

JOUW MENING TELT:
Zal er snel een opvolger gevonden worden?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

26
26
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

24
24
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

21
21
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

158
158
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

62
62
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

102
102
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

128
128
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

99
99
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

48
48
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

148
148
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

397
397
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

411
411
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

202
202
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

491
491
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1272
1272
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

120
120
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

159
159
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

96
96
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

594
594
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

37
37
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

189
189
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

396
396

Meer sportnieuws