KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

door
KBVB houdt grote kuis: ontslag Tedesco én staf bevestigd

Wat er intussen eigenlijk al een hele tijd zat aan te komen, is vrijdag ook een feit geworden: Domenico Tedesco is niet langer de bondscoach van de Rode Duivels. Het nieuws van zijn nakende ontslag was al uitgelekt en werd nu ook door de voetbalbond officieel bevestigd.

Die laat weten dat Tedesco bovendien niet alleen moet vertrekken. Er wordt vrijwel volledig tabula rasa gemaakt bij de Duivels, want ook assistenten Andreas Hinkel, Max Urwantschky, Vladimir Cepzanovic, Umberto Tedesco en Luke Benstead moeten ophoepelen.

LEES OOK: Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Tedesco en assistenten moeten ophoepelen

CEO Peter Willems wil ondanks het ontslag toch positief blijven. "Domenico maakte een uitstekende start als bondscoach, en bewees dat er ook na de afscheidnemende generatie mooie zaken mogelijk zijn. Hij heeft een aantal jonge spelers in de ploeg geïntegreerd, hier kan zijn opvolger verder op bouwen", reageert hij immers.

Ook Tedesco zelf komt bij zijn vertrek nog aan het woord. "Ik was altijd een trotse bondscoach van de Rode Duivels, we hebben samen dan ook geweldige dingen bereikt. Aan een mooi verhaal komt nu helaas een einde", vertelt hij.

Tedesco koestert geen wrok

Wrok lijkt hij niet te koesteren. "Ik ben er 100 procent zeker van dat het team zal winnen tegen Oekraïne en zich ook probleemloos zal kwalificeren voor het WK. Dit team staat nog aan het begin van zijn ontwikkeling en zal de komende jaren nog furore maken. Ik wens de spelers, de geweldige medewerkers van de federatie en de supporters het allerbeste uit de grond van mijn hart."

De bond laat weten dat de zoektocht naar een nieuwe bondscoach volop aan de gang is. Het is de bedoeling dat die aan het roer zal staan tijdens de barrages in de Nations League, op 20 en 23 maart tegen Oekraïne. Een interimaris wordt er dus niet aangesteld.

Zal er snel een opvolger gevonden worden?

Meest recent

Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

4
4
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

20
20
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

197
197
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

318
318
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

142
142
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

193
193
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1062
1062
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

273
273
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

309
309
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

116
116
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

299
299
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

157
157
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

72
72
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

75
75
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

753
753
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

154
154
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

440
440
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

115
115
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

546
546
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

260
260
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

783
783
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

195
195
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

228
228
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

466
466
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

84
84

Meer sportnieuws