‘Stunt in de maak? Mannaert praat met nieuwe ronkende naam’

door
‘Stunt in de maak? Mannaert praat met nieuwe ronkende naam’

Zien we binnenkort een grote naam als bondscoach van de Rode Duivels? Na het ontslag van Domenico Tedesco werden al verschillende opties genoemd. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad is Vincent Mannaert ook met Julen Lopetegui aan het praten.

Lopetegui is toch een ronkende naam in de voetballerij met ervaring bij onder meer Real Madrid, Sevilla, de Spaanse nationale ploeg en uitdagingen in de Premier League. Naast Thierry Henry en Rudi Garcia lijkt de Spanjaard als derde optie in de running.

LEES OOK: Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Weer buitenlander?

Na Roberto Martinez en Tedesco lijkt de KBVB toch weer voor een buitenlandse bondscoach te gaan. De Belgische opties haakten allemaal af. Hein Vanhaezerouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement zijn naar verluidt geen kandidaten meer. Nu is Lopetegui aldus de laatste die in verband wordt gebracht met de Rode Duivels.

De 58-jarige Spaanse oefenmeester werd deze maand nog ontslagen bij het Engelse West Ham. Mannaert zou een shortlist van vijf namen hebben opgesteld waar Lopetegui aldus verrassend ook op staat. Komende week zal dat lijstje tot drie namen worden herleid. Een nieuwe bondscoach zal dan snel worden bekendgemaakt.

Controverse

Bij de Spaanse nationale ploeg zorgde Lopetegui vlak voor het WK van 2018 voor ene enorm veel ophef. Real Madrid maakte toen bekend dat Lopetegui de nieuwe hoofdtrainer zou worden en de Spaanse voetbalbond gooide hem twee dagen voor de eerste groepsmatch pardoes buiten.

Uiteindelijk werd zijn avontuur bij Real Madrid een mislukking en na een 14 op 30 mocht Lopetegui ook daar opkrassen. Bij Sevilla was de Spanjaard dan weer wel een succes. Hij won onder meer de Europa League. Ligt zijn volgende uitdaging bij de Rode Duivels?

Zou jij Lopetegui graag als nieuwe bondscoach zien?

Meest recent

Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

75
75
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

207
207
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

123
123
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

96
96
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

557
557
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

107
107
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

48
48
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

129
129
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

166
166
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

790
790
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

126
126
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

199
199
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

72
72
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

223
223
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1055
1055
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

290
290
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

212
212
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

192
192
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

225
225
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

499
499
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

621
621
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

60
60
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

36
36

Meer sportnieuws