'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

door
'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

Officieel gezien is Domenico Tedesco nog steeds de Belgische bondscoach, maar daar komt snel verandering in. Normaal gezien zal hij nog voor het einde van de maand ontslagen worden. De zoektocht naar een opvolger krijgt in ieder geval steeds meer vorm.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa eind augustus. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. En dus lijkt het louter nog afwachten tot zijn ontslag officieel wordt gemaakt. Normaal gezien gebeurt dat eind deze maand.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Shortlist van vijf

Mede omwille van financiële redenen werd Tedesco tot dusver aan het lijntje gehouden. Daarnaast wil de KBVB uiteraard ook zicht hebben op een opvolger alvorens het de bondscoach ontslaat, binnen een tweetal maanden staan alweer de barrages in de Nations League op het programma. En dus is sportief directeur Vincent Mannaert al een tijdje druk in de weer.

Zijn zoektocht lijkt echter in het finale stadium te zijn beland. Nadat een verschillende namen inmiddels bedankten of voor een andere uitdaging kozen, blijven er volgens Het Laatste Nieuws nog maar een vijftal concrete kandidaten over. Behoudens last-minute wendingen zullen Mannaert en co uit deze shortlist hun keuze maken.

Duo uit Frankrijk

Van die vijf namen zijn er alvast twee gelekt. Zo schuift SudPresse de Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia naar voren als topkandidaten. Die eerste werkte al voor de KBVB als assistent-bondscoach van Roberto Martinez en zou de steun van van de spelersgroep genieten. Maar zijn eerdere avonturen als T1 waren geen onverdeeld succes. Bovendien zou hij, toch minstens een groot deel van, zijn werk als televisie-analist moeten laten vallen. En daar moet uiteraard een stevige financiële compensatie tegenover staan.

Garcia heeft dan weer iets minder naam en faam, maar is toch al jarenlang een gevestigde waarde. Destijds werd hij kampioen met Lille, waar hij ook Eden Hazard lanceerde. Vervolgens was hij actief bij clubs als Roma, Marseille, Lyon, Al-Nassr en Napoli. Hij zou ook openstaan voor de job. Zijn laatste passages waren echter geen groot succes. En inmiddels staat Garcia al bijna anderhalf jaar aan de zijlijn. Aan Mannaert dus om te oordelen of de twee Fransen echt geschikt zijn voor de job.

Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

70
70
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

29
29
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

41
41
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

166
166
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

208
208
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

179
179
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

280
280
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

82
82
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

179
179
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

182
182
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

983
983
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

83
83
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

118
118
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

352
352
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

149
149
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

495
495
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

174
174
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

241
241
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

272
272
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

210
210
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

441
441
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

727
727

Meer sportnieuws