'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

3205
'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

Officieel gezien is Domenico Tedesco nog steeds de Belgische bondscoach, maar daar komt snel verandering in. Normaal gezien zal hij nog voor het einde van de maand ontslagen worden. De zoektocht naar een opvolger krijgt in ieder geval steeds meer vorm.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa eind augustus. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. En dus lijkt het louter nog afwachten tot zijn ontslag officieel wordt gemaakt. Normaal gezien gebeurt dat eind deze maand.

LEES OOK: Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Shortlist van vijf

Mede omwille van financiële redenen werd Tedesco tot dusver aan het lijntje gehouden. Daarnaast wil de KBVB uiteraard ook zicht hebben op een opvolger alvorens het de bondscoach ontslaat, binnen een tweetal maanden staan alweer de barrages in de Nations League op het programma. En dus is sportief directeur Vincent Mannaert al een tijdje druk in de weer.

Zijn zoektocht lijkt echter in het finale stadium te zijn beland. Nadat een verschillende namen inmiddels bedankten of voor een andere uitdaging kozen, blijven er volgens Het Laatste Nieuws nog maar een vijftal concrete kandidaten over. Behoudens last-minute wendingen zullen Mannaert en co uit deze shortlist hun keuze maken.

Duo uit Frankrijk

Van die vijf namen zijn er alvast twee gelekt. Zo schuift SudPresse de Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia naar voren als topkandidaten. Die eerste werkte al voor de KBVB als assistent-bondscoach van Roberto Martinez en zou de steun van van de spelersgroep genieten. Maar zijn eerdere avonturen als T1 waren geen onverdeeld succes. Bovendien zou hij, toch minstens een groot deel van, zijn werk als televisie-analist moeten laten vallen. En daar moet uiteraard een stevige financiële compensatie tegenover staan.

Garcia heeft dan weer iets minder naam en faam, maar is toch al jarenlang een gevestigde waarde. Destijds werd hij kampioen met Lille, waar hij ook Eden Hazard lanceerde. Vervolgens was hij actief bij clubs als Roma, Marseille, Lyon, Al-Nassr en Napoli. Hij zou ook openstaan voor de job. Zijn laatste passages waren echter geen groot succes. En inmiddels staat Garcia al bijna anderhalf jaar aan de zijlijn. Aan Mannaert dus om te oordelen of de twee Fransen echt geschikt zijn voor de job.

Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

5
5
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

25
25
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

22
22
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

71
71
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

57
57
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

148
148
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

75
75
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

71
71
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

644
644
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

129
129
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

78
78
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

356
356
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

387
387
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

372
372
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

351
351
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

82
82
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

348
348
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

47
47

Meer sportnieuws