'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

3205 stemmen
'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

Officieel gezien is Domenico Tedesco nog steeds de Belgische bondscoach, maar daar komt snel verandering in. Normaal gezien zal hij nog voor het einde van de maand ontslagen worden. De zoektocht naar een opvolger krijgt in ieder geval steeds meer vorm.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa eind augustus. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. En dus lijkt het louter nog afwachten tot zijn ontslag officieel wordt gemaakt. Normaal gezien gebeurt dat eind deze maand.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Shortlist van vijf

Mede omwille van financiële redenen werd Tedesco tot dusver aan het lijntje gehouden. Daarnaast wil de KBVB uiteraard ook zicht hebben op een opvolger alvorens het de bondscoach ontslaat, binnen een tweetal maanden staan alweer de barrages in de Nations League op het programma. En dus is sportief directeur Vincent Mannaert al een tijdje druk in de weer.

Zijn zoektocht lijkt echter in het finale stadium te zijn beland. Nadat een verschillende namen inmiddels bedankten of voor een andere uitdaging kozen, blijven er volgens Het Laatste Nieuws nog maar een vijftal concrete kandidaten over. Behoudens last-minute wendingen zullen Mannaert en co uit deze shortlist hun keuze maken.

Duo uit Frankrijk

Van die vijf namen zijn er alvast twee gelekt. Zo schuift SudPresse de Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia naar voren als topkandidaten. Die eerste werkte al voor de KBVB als assistent-bondscoach van Roberto Martinez en zou de steun van van de spelersgroep genieten. Maar zijn eerdere avonturen als T1 waren geen onverdeeld succes. Bovendien zou hij, toch minstens een groot deel van, zijn werk als televisie-analist moeten laten vallen. En daar moet uiteraard een stevige financiële compensatie tegenover staan.

Garcia heeft dan weer iets minder naam en faam, maar is toch al jarenlang een gevestigde waarde. Destijds werd hij kampioen met Lille, waar hij ook Eden Hazard lanceerde. Vervolgens was hij actief bij clubs als Roma, Marseille, Lyon, Al-Nassr en Napoli. Hij zou ook openstaan voor de job. Zijn laatste passages waren echter geen groot succes. En inmiddels staat Garcia al bijna anderhalf jaar aan de zijlijn. Aan Mannaert dus om te oordelen of de twee Fransen echt geschikt zijn voor de job.

Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

2
2
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

11
11
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

106
106
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

97
97
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

115
115
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

262
262
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

68
68
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

174
174
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

66
66
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

346
346
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

157
157
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

151
151
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

70
70
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

245
245
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

285
285
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

332
332
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

963
963
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

504
504
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

405
405
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

600
600
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

183
183
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

187
187
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

239
239
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

518
518

Meer sportnieuws