'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

door
'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

Officieel gezien is Domenico Tedesco nog steeds de Belgische bondscoach, maar daar komt snel verandering in. Normaal gezien zal hij nog voor het einde van de maand ontslagen worden. De zoektocht naar een opvolger krijgt in ieder geval steeds meer vorm.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa eind augustus. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. En dus lijkt het louter nog afwachten tot zijn ontslag officieel wordt gemaakt. Normaal gezien gebeurt dat eind deze maand.

LEES OOK: ‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Shortlist van vijf

Mede omwille van financiële redenen werd Tedesco tot dusver aan het lijntje gehouden. Daarnaast wil de KBVB uiteraard ook zicht hebben op een opvolger alvorens het de bondscoach ontslaat, binnen een tweetal maanden staan alweer de barrages in de Nations League op het programma. En dus is sportief directeur Vincent Mannaert al een tijdje druk in de weer.

Zijn zoektocht lijkt echter in het finale stadium te zijn beland. Nadat een verschillende namen inmiddels bedankten of voor een andere uitdaging kozen, blijven er volgens Het Laatste Nieuws nog maar een vijftal concrete kandidaten over. Behoudens last-minute wendingen zullen Mannaert en co uit deze shortlist hun keuze maken.

Duo uit Frankrijk

Van die vijf namen zijn er alvast twee gelekt. Zo schuift SudPresse de Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia naar voren als topkandidaten. Die eerste werkte al voor de KBVB als assistent-bondscoach van Roberto Martinez en zou de steun van van de spelersgroep genieten. Maar zijn eerdere avonturen als T1 waren geen onverdeeld succes. Bovendien zou hij, toch minstens een groot deel van, zijn werk als televisie-analist moeten laten vallen. En daar moet uiteraard een stevige financiële compensatie tegenover staan.

Garcia heeft dan weer iets minder naam en faam, maar is toch al jarenlang een gevestigde waarde. Destijds werd hij kampioen met Lille, waar hij ook Eden Hazard lanceerde. Vervolgens was hij actief bij clubs als Roma, Marseille, Lyon, Al-Nassr en Napoli. Hij zou ook openstaan voor de job. Zijn laatste passages waren echter geen groot succes. En inmiddels staat Garcia al bijna anderhalf jaar aan de zijlijn. Aan Mannaert dus om te oordelen of de twee Fransen echt geschikt zijn voor de job.

Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

90
90
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

88
88
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

134
134
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

223
223
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

207
207
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

68
68
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

472
472
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

56
56
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

138
138
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

450
450
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

143
143
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

231
231
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

165
165
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

368
368
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

522
522
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

693
693
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

285
285
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1081
1081
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

486
486
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

338
338

Meer sportnieuws