'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

door
'Nieuwe bondscoach nabij: vijf kandidaten over, opvallend duo genoemd'

Officieel gezien is Domenico Tedesco nog steeds de Belgische bondscoach, maar daar komt snel verandering in. Normaal gezien zal hij nog voor het einde van de maand ontslagen worden. De zoektocht naar een opvolger krijgt in ieder geval steeds meer vorm.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de voorbije Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa eind augustus. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. En dus lijkt het louter nog afwachten tot zijn ontslag officieel wordt gemaakt. Normaal gezien gebeurt dat eind deze maand.

LEES OOK: Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Shortlist van vijf

Mede omwille van financiële redenen werd Tedesco tot dusver aan het lijntje gehouden. Daarnaast wil de KBVB uiteraard ook zicht hebben op een opvolger alvorens het de bondscoach ontslaat, binnen een tweetal maanden staan alweer de barrages in de Nations League op het programma. En dus is sportief directeur Vincent Mannaert al een tijdje druk in de weer.

Zijn zoektocht lijkt echter in het finale stadium te zijn beland. Nadat een verschillende namen inmiddels bedankten of voor een andere uitdaging kozen, blijven er volgens Het Laatste Nieuws nog maar een vijftal concrete kandidaten over. Behoudens last-minute wendingen zullen Mannaert en co uit deze shortlist hun keuze maken.

Duo uit Frankrijk

Van die vijf namen zijn er alvast twee gelekt. Zo schuift SudPresse de Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia naar voren als topkandidaten. Die eerste werkte al voor de KBVB als assistent-bondscoach van Roberto Martinez en zou de steun van van de spelersgroep genieten. Maar zijn eerdere avonturen als T1 waren geen onverdeeld succes. Bovendien zou hij, toch minstens een groot deel van, zijn werk als televisie-analist moeten laten vallen. En daar moet uiteraard een stevige financiële compensatie tegenover staan.

Garcia heeft dan weer iets minder naam en faam, maar is toch al jarenlang een gevestigde waarde. Destijds werd hij kampioen met Lille, waar hij ook Eden Hazard lanceerde. Vervolgens was hij actief bij clubs als Roma, Marseille, Lyon, Al-Nassr en Napoli. Hij zou ook openstaan voor de job. Zijn laatste passages waren echter geen groot succes. En inmiddels staat Garcia al bijna anderhalf jaar aan de zijlijn. Aan Mannaert dus om te oordelen of de twee Fransen echt geschikt zijn voor de job.

Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

11
11
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

9
9
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

33
33
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

21
21
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

19
19
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

45
45
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

31
31
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

45
45
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

62
62
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

62
62
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

141
141
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

480
480
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

201
201
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

251
251
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

184
184
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

451
451
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

257
257
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

151
151
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

693
693
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

124
124
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50

Meer sportnieuws