Henry nieuwe bondscoach? Extra Time-panel velt verdict

door
Henry nieuwe bondscoach? Extra Time-panel velt verdict

Een officiële bevestiging laat nog steeds op zich wachten, maar het heeft er alle schijn van dat Domenico Tedesco moet beschikken als Belgisch bondscoach. De vraag is evenwel wie hem moet opvolgen. In de voorbije dagen weerklonk alvast de naam van Thierry Henry.

Tedesco werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor voor een frisse wind in de selectie en een nieuw tactisch schema. Ook de eerste wedstrijden onder zijn bewind waren veelbelovend. Maar lang duurden die wittebroodsweken niet, integendeel.

Tijdens zijn tweede interland-periode volgde meteen de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois, die hem sindsdien is blijven achtervolgen. Ook de resultaten waren niet langer zo overtuigend. Desondanks kreeg hij na een jaartje toch een contractverlenging. Dat bleek evenwel een inschattingsfout van de KBVB-bobo's. Enkele maanden later draaide het EK immers in de soep onder zijn bewind.

LEES OOK: ‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Spelers willen Henry

De bondscoach kreeg daarna nog de kans om iets recht te zetten in de Nations League. Maar die campagne draaide uit op een zowaar nog grotere teleurstelling. Sindsdien wordt er nadrukkelijk gespeculeerd over zijn ontslag. Bij de KBVB werd, mede uit financiële overwegingen, nog niet gecommuniceerd. Inmiddels is echter duidelijk dat dit slechts een kwestie van tijd zal worden.

En dus is de vraag wie hem zal moeten opvolgen. In de afgelopen dagen viel alvast de naam van Thierry Henry. De Fransman was eerder al bij de Duivels aan de slag als assistent van Martinez. Tijdens die periode wist hij indruk te maken op enkele sleutelspelers zoals Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne. Zij zouden dan ook pushen om Henry een kans te geven.

Liever type-Conceiçao

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach werd maandag ook besproken bij Extra Time. Iemand als Sergio Conceiçao, die uiteindelijk voor AC Milan koos, vonden de analisten alvast een goede denkpiste. "Dan vissen ze uit een goede vijver", opperde Gert Verheyen. Henry daarentegen is volgens hun geen goed idee. "Dat is niet dezelfde vijver. Meer een poeltje ernaast", stelt Franky Van der Elst. Filip Joos vraagt zich dan weer af of het een goed idee is om jongens als De Bruyne en Lukaku, van wie het einde als international steeds dichter komt, 'naar de mond te praten'.

Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

45
45
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

381
381
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

46
46
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

313
313
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

353
353
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

162
162
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws