Henry nieuwe bondscoach? Extra Time-panel velt verdict

door
Henry nieuwe bondscoach? Extra Time-panel velt verdict

Een officiële bevestiging laat nog steeds op zich wachten, maar het heeft er alle schijn van dat Domenico Tedesco moet beschikken als Belgisch bondscoach. De vraag is evenwel wie hem moet opvolgen. In de voorbije dagen weerklonk alvast de naam van Thierry Henry.

Tedesco werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor voor een frisse wind in de selectie en een nieuw tactisch schema. Ook de eerste wedstrijden onder zijn bewind waren veelbelovend. Maar lang duurden die wittebroodsweken niet, integendeel.

LEES OOK Rudi Garcia doet bizarre uitspraken: “Dat is hét doel”

Tijdens zijn tweede interland-periode volgde meteen de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois, die hem sindsdien is blijven achtervolgen. Ook de resultaten waren niet langer zo overtuigend. Desondanks kreeg hij na een jaartje toch een contractverlenging. Dat bleek evenwel een inschattingsfout van de KBVB-bobo's. Enkele maanden later draaide het EK immers in de soep onder zijn bewind.

Spelers willen Henry

De bondscoach kreeg daarna nog de kans om iets recht te zetten in de Nations League. Maar die campagne draaide uit op een zowaar nog grotere teleurstelling. Sindsdien wordt er nadrukkelijk gespeculeerd over zijn ontslag. Bij de KBVB werd, mede uit financiële overwegingen, nog niet gecommuniceerd. Inmiddels is echter duidelijk dat dit slechts een kwestie van tijd zal worden.

En dus is de vraag wie hem zal moeten opvolgen. In de afgelopen dagen viel alvast de naam van Thierry Henry. De Fransman was eerder al bij de Duivels aan de slag als assistent van Martinez. Tijdens die periode wist hij indruk te maken op enkele sleutelspelers zoals Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne. Zij zouden dan ook pushen om Henry een kans te geven.

Liever type-Conceiçao

LEES OOK ‘KBVB verrast en gooit laatste troef Courtois op tafel’

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach werd maandag ook besproken bij Extra Time. Iemand als Sergio Conceiçao, die uiteindelijk voor AC Milan koos, vonden de analisten alvast een goede denkpiste. "Dan vissen ze uit een goede vijver", opperde Gert Verheyen. Henry daarentegen is volgens hun geen goed idee. "Dat is niet dezelfde vijver. Meer een poeltje ernaast", stelt Franky Van der Elst. Filip Joos vraagt zich dan weer af of het een goed idee is om jongens als De Bruyne en Lukaku, van wie het einde als international steeds dichter komt, 'naar de mond te praten'.

POLL: Henry zou een goede bondscoach zijn voor dit België ...

Meest recent

'Comeback van Vertonghen eist slachtoffers bij Anderlecht'

Of hij straks al in actie komt valt nog af te wachten, maar tegen Fenerbahçe kan David Hubert ...

76
76
Hein over Club: "Hij heeft zijn plaats bij Europese topclub"

Club Brugge mag dromen van de achtste finales van de Champions League, want het boekte woensdagavond ...

238
238
Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

De voorbije maanden zijn alweer zeer woelig geweest voor het Belgische voetbal. In de zomer ging KV ...

79
79
Geraerts doet onthulling over gesprekken met Anderlecht

In september namen ze bij Anderlecht afscheid van Brian Riemer en enkele weken lang werd er druk ...

226
226
'Vinicius Junior zet deur helemaal open voor transferbom'

Real Madrid wist deze week nog maar eens een remontada neer te zetten in de Champions League, want ...

96
96
Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: ‘Celstraf tot vijf jaar’

Real Madrid boekte in de Champions League een spectaculaire overwinning op het veld van Manchester ...

108
108
KV Kortrijk laat nog een sterkhouder vertrekken

De transferperiode mag dan wel al even voorbij zijn voor Belgische clubs, toch valt er her en der ...

43
43
Licht gaat uit voor Filip Joos: "Zo ver reikt mijn invloed..."

Filip Joos beleeft weer mooie dagen met de hoeveelheid aan wedstrijden die elkaar in sneltempo ...

184
184
Mignolet en Mechele geven nieuw goudhaantje grote tip

Club Brugge wist woensdagavond opnieuw te verbazen door nu ook Atalanta over de knie te leggen. De ...

181
181
'Bounida heeft club voor volgend seizoen gekozen'

Tijdens de wintermercato was Rayane Bounida een hot topic. Het 18-jarige Belgische toptalent had in ...

192
192
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze ...

113
113
'Deze 10 spelers verdienen meest selectie voor Rode Duivels'

Binnen ongeveer een maand maakt Rudi Garcia zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

1140
1140
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom bij Real, Amoura versiert droomtransfer'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

382
382
Twee Club Brugge-talenten vallen op: “Goud in handen”

Club Brugge verbaasde weer in Europa door met 2-1 van Atalanta te winnen in de tussenronde van de ...

233
233
Verlinden haalt uit na OHL-transfer: “Bepaalde mensen…”

Thibaud Verlinden maakte een veelbesproken transfer van Beerschot naar rechtstreekse concurrent ...

198
198
Ex-ref duidelijk over penalty Club Brugge: "Daarom geen VAR"

Club Brugge won in het absoluut slot in de tussenronde van de Champions League tegen Atalanta. In ...

597
597
Union SG - Ajax: "Zou me niet verbazen als Garcia hem oproept"

Union SG ontvangt vanavond Ajax. Twee traditieclubs pur sang. De Brusselaars hopen tegen de ...

78
78
Dender pakt nog uit met zeer verrassende transfer

FCV Dender kon vorig weekend eindelijk nog eens winnen, want na een één op twaalf ...

49
49
De Condé geeft stand van zaken over Heynen en Hrosovsky

KRC Genk ontpopte zich de voorbije jaren tot een club die massaal kansen geeft aan jonge spelers, ...

602
602
Ontploft flop alsnog bij AA Gent? "Nieuwe rol ligt me beter"

Donderdagavond verschijnt ook AA Gent weer op het Europese toneel. De Buffalo's krijgen in de ...

322
322

Meer sportnieuws