Mbangula krijgt grote lof na glansprestatie

door
Mbangula krijgt grote lof na glansprestatie

De voorbije maanden kwamen weer een aantal Belgische talenten bovendrijven. De grootste verrassing was misschien wel Samuel Mbangula, die vanuit het niets helemaal doorbrak bij Juventus. De 21-jarige winger begon flitsend aan het seizoen, maar zakte daarna wel wat weg.

De laatste weken begint de jonge Rode Duivel wel weer een belangrijkere rol te spelen bij de Oude Dame. Ook zaterdag in de topper tegen AC Milan bracht Thiago Motta hem weer aan de aftrap en dat bleek een gouden zet.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Lof voor Man van de Match Mbangula

Met het openingsdoelpunt zette Mbangula zijn team immers op weg naar een deugddoende 2-0-overwinning. Hij werd dan ook achteraf uitgeroepen tot Man van de Match door de Serie A.

Ook van zijn trainer kreeg Mbangula grote complimenten. "Hij is een jongen die de ploeg altijd helpt, in veel verschillende situaties", verklaarde Thiago Motta achteraf. "Hij draagt altijd iets bij, niet alleen met doelpunten zoals vandaag."

Straks ook eerste CL-basisplaats?

De teller van Mbangula staat nu op drie goals en drie assists in vijftien wedstrijden in de Serie A. Hij mocht daarna ook al drie keer invallen in de Champions League, maar met zijn prestatie solliciteert hij wel naar een eerste basisplaats. Dat zou extra speciaal zijn op het veld van Club Brugge, waar hij een deel van zijn jeugdopleiding kreeg.

De volgende stap voor Mbangula wordt ongetwijfeld om ook zijn debuut bij de Rode Duivels te maken. In november werd hij door Domenico Tedesco alvast een eerste keer geselecteerd, maar speelminuten kreeg hij toen uiteindelijk niet.

Zal Mbangula snel vaste titularis zijn bij Juventus?

Meest recent

Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

4
4
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

87
87
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

60
60
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

29
29
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

44
44
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

286
286
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

101
101
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

22
22
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

47
47
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

254
254
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

322
322
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

96
96
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

264
264
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

341
341
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

427
427
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

328
328
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

118
118
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

609
609
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

754
754
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

243
243
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

327
327
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

72
72
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

134
134
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

343
343

Meer sportnieuws