'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

door
'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

Domenico Tedesco zijn laatste uur heeft wellicht geslagen, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over wie de Italiaanse Duitser straks moet opvolgen als bondscoach van de Rode Duivels. Terwijl de ene na de andere vermeende topfavoriet geschrapt mag worden staan er momenteel naar verluidt nog vijf namen op Vincent Mannaert zijn shortlist. Een daarvan blijkt Thierry Henry.

In het verleden was de Fransman reeds aan de slag als assistent van het nationale elftal, waar hij volgens verschillende bronnen in de bovenste schuif ligt bij sleutelfiguren zoals Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Die band pleit uiteraard flink in het voordeel van Henry, te meer omdat Mannaert hen volgens Sudpresse wel degelijk heeft geraadpleegd over hoe de vacature moet worden gevuld.

LEES OOK: Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Henry naar Rode Duivels?

Nog volgens de krant valt het wel nog af te wachten in welke mate de voormalige spits van onder meer Arsenal en Barcelona een betaalbare optie blijkt. Mits een aanstelling als bondscoach zou Henry namelijk verplicht zijn om te stoppen als analist bij Sky Sports, waar hij jaarlijks vijf miljoen per jaar opstrijkt. Een vergoeding die de KBVB, zeker gezien de huidige financiële perikelen, niet kan compenseren.

Tijdens zijn jaar bij de Franse voetbalbond nam Henry wel vrede met een eerder bescheiden jaarsalaris van ongeveer een half miljoen, al viel dat dus wel nog te combineren met zijn televisiewerk. Hoewel de voetbalbond bereid zou zijn om een inspanning te leveren indien dat nodig zou blijken om de geschikte kandidaat aan te werven, valt het dus af te wachten of zijn pittig prijskaartje past binnen het budget.

Mannaert dumpt Tedesco

Zelf ontkent Henry bovendien dat hij al rond de tafel zat met Mannaert, al vond er volgens Ludo Vandewalle wel degelijk een gesprek plaats. De inhoud daarvan is evenwel nog onbekend. "Ik weet niet of dat over de vacature van bondscoach ging of over de situatie toen hij assistent was", klinkt het in Sjotcast, waar de Chef Voetbal van Het Nieuwsblad ook zijn twijfels uit of hij wel de juiste man voor de job is.

"Ik weet niet wat Mannaert zijn mening is, maar het zou mij wel verbazen", luidt het. Ondanks de steun van de spelersgroep is dus niet iedereen ervan overtuigd dat Henry past binnen het gezochte profiel. Hoe dan ook lijkt de zoektocht naar een opvolger voor Tedesco stilaan in een stroomversnelling te  belanden, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws wordt hij deze week officieel de laan uitgestuurd.

Prijskaartje: 1 miljoen

Dat de knoop nu pas wordt doorgehakt heeft vooral te maken met financiële redenen. Nog volgens Sudpresse had een ontslag vlak na het EK 'slechts' 850 duizend euro gekost, maar nadien moest de KBVB tot nieuwjaar bijna anderhalf miljoen ophoesten aan Tedesco. Vandaag zou zijn opstapvergoeding dan weer nog ongeveer een miljoen bedragen, een som die men in Tubeke nog altijd hoopt te drukken.

Henry zou een goede opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

39
39
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

27
27
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

114
114
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

47
47
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

129
129
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

147
147
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

81
81
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

307
307
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

472
472
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

93
93
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

28
28
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

489
489
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

121
121
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

176
176
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

280
280
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

75
75
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2546
2546
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

202
202
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

589
589
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

281
281
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

13
13
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

722
722

Meer sportnieuws