'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

door
'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

Domenico Tedesco zijn laatste uur heeft wellicht geslagen, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over wie de Italiaanse Duitser straks moet opvolgen als bondscoach van de Rode Duivels. Terwijl de ene na de andere vermeende topfavoriet geschrapt mag worden staan er momenteel naar verluidt nog vijf namen op Vincent Mannaert zijn shortlist. Een daarvan blijkt Thierry Henry.

In het verleden was de Fransman reeds aan de slag als assistent van het nationale elftal, waar hij volgens verschillende bronnen in de bovenste schuif ligt bij sleutelfiguren zoals Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Die band pleit uiteraard flink in het voordeel van Henry, te meer omdat Mannaert hen volgens Sudpresse wel degelijk heeft geraadpleegd over hoe de vacature moet worden gevuld.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Henry naar Rode Duivels?

Nog volgens de krant valt het wel nog af te wachten in welke mate de voormalige spits van onder meer Arsenal en Barcelona een betaalbare optie blijkt. Mits een aanstelling als bondscoach zou Henry namelijk verplicht zijn om te stoppen als analist bij Sky Sports, waar hij jaarlijks vijf miljoen per jaar opstrijkt. Een vergoeding die de KBVB, zeker gezien de huidige financiële perikelen, niet kan compenseren.

Tijdens zijn jaar bij de Franse voetbalbond nam Henry wel vrede met een eerder bescheiden jaarsalaris van ongeveer een half miljoen, al viel dat dus wel nog te combineren met zijn televisiewerk. Hoewel de voetbalbond bereid zou zijn om een inspanning te leveren indien dat nodig zou blijken om de geschikte kandidaat aan te werven, valt het dus af te wachten of zijn pittig prijskaartje past binnen het budget.

Mannaert dumpt Tedesco

Zelf ontkent Henry bovendien dat hij al rond de tafel zat met Mannaert, al vond er volgens Ludo Vandewalle wel degelijk een gesprek plaats. De inhoud daarvan is evenwel nog onbekend. "Ik weet niet of dat over de vacature van bondscoach ging of over de situatie toen hij assistent was", klinkt het in Sjotcast, waar de Chef Voetbal van Het Nieuwsblad ook zijn twijfels uit of hij wel de juiste man voor de job is.

"Ik weet niet wat Mannaert zijn mening is, maar het zou mij wel verbazen", luidt het. Ondanks de steun van de spelersgroep is dus niet iedereen ervan overtuigd dat Henry past binnen het gezochte profiel. Hoe dan ook lijkt de zoektocht naar een opvolger voor Tedesco stilaan in een stroomversnelling te  belanden, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws wordt hij deze week officieel de laan uitgestuurd.

Prijskaartje: 1 miljoen

Dat de knoop nu pas wordt doorgehakt heeft vooral te maken met financiële redenen. Nog volgens Sudpresse had een ontslag vlak na het EK 'slechts' 850 duizend euro gekost, maar nadien moest de KBVB tot nieuwjaar bijna anderhalf miljoen ophoesten aan Tedesco. Vandaag zou zijn opstapvergoeding dan weer nog ongeveer een miljoen bedragen, een som die men in Tubeke nog altijd hoopt te drukken.

Henry zou een goede opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

1
1
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

72
72
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

30
30
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

63
63
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

105
105
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

29
29
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

136
136
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

189
189
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

94
94
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

130
130
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

55
55
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

490
490
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

38
38
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

104
104
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

273
273
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

64
64
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

407
407
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

426
426
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

108
108
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

437
437
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

111
111
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

214
214
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

106
106
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

273
273
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

66
66

Meer sportnieuws