'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

door
'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

Domenico Tedesco zijn laatste uur heeft wellicht geslagen, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over wie de Italiaanse Duitser straks moet opvolgen als bondscoach van de Rode Duivels. Terwijl de ene na de andere vermeende topfavoriet geschrapt mag worden staan er momenteel naar verluidt nog vijf namen op Vincent Mannaert zijn shortlist. Een daarvan blijkt Thierry Henry.

In het verleden was de Fransman reeds aan de slag als assistent van het nationale elftal, waar hij volgens verschillende bronnen in de bovenste schuif ligt bij sleutelfiguren zoals Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Die band pleit uiteraard flink in het voordeel van Henry, te meer omdat Mannaert hen volgens Sudpresse wel degelijk heeft geraadpleegd over hoe de vacature moet worden gevuld.

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Henry naar Rode Duivels?

Nog volgens de krant valt het wel nog af te wachten in welke mate de voormalige spits van onder meer Arsenal en Barcelona een betaalbare optie blijkt. Mits een aanstelling als bondscoach zou Henry namelijk verplicht zijn om te stoppen als analist bij Sky Sports, waar hij jaarlijks vijf miljoen per jaar opstrijkt. Een vergoeding die de KBVB, zeker gezien de huidige financiële perikelen, niet kan compenseren.

Tijdens zijn jaar bij de Franse voetbalbond nam Henry wel vrede met een eerder bescheiden jaarsalaris van ongeveer een half miljoen, al viel dat dus wel nog te combineren met zijn televisiewerk. Hoewel de voetbalbond bereid zou zijn om een inspanning te leveren indien dat nodig zou blijken om de geschikte kandidaat aan te werven, valt het dus af te wachten of zijn pittig prijskaartje past binnen het budget.

Mannaert dumpt Tedesco

Zelf ontkent Henry bovendien dat hij al rond de tafel zat met Mannaert, al vond er volgens Ludo Vandewalle wel degelijk een gesprek plaats. De inhoud daarvan is evenwel nog onbekend. "Ik weet niet of dat over de vacature van bondscoach ging of over de situatie toen hij assistent was", klinkt het in Sjotcast, waar de Chef Voetbal van Het Nieuwsblad ook zijn twijfels uit of hij wel de juiste man voor de job is.

"Ik weet niet wat Mannaert zijn mening is, maar het zou mij wel verbazen", luidt het. Ondanks de steun van de spelersgroep is dus niet iedereen ervan overtuigd dat Henry past binnen het gezochte profiel. Hoe dan ook lijkt de zoektocht naar een opvolger voor Tedesco stilaan in een stroomversnelling te  belanden, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws wordt hij deze week officieel de laan uitgestuurd.

Prijskaartje: 1 miljoen

Dat de knoop nu pas wordt doorgehakt heeft vooral te maken met financiële redenen. Nog volgens Sudpresse had een ontslag vlak na het EK 'slechts' 850 duizend euro gekost, maar nadien moest de KBVB tot nieuwjaar bijna anderhalf miljoen ophoesten aan Tedesco. Vandaag zou zijn opstapvergoeding dan weer nog ongeveer een miljoen bedragen, een som die men in Tubeke nog altijd hoopt te drukken.

Henry zou een goede opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

91
91
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

126
126
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

200
200
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

85
85
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

205
205
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

38
38
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

236
236
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

192
192
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

423
423
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

621
621
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1102
1102
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

394
394
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

316
316
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

331
331
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

479
479
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

497
497
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

436
436
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1006
1006
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws