'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

door
'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

Domenico Tedesco zijn laatste uur heeft wellicht geslagen, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over wie de Italiaanse Duitser straks moet opvolgen als bondscoach van de Rode Duivels. Terwijl de ene na de andere vermeende topfavoriet geschrapt mag worden staan er momenteel naar verluidt nog vijf namen op Vincent Mannaert zijn shortlist. Een daarvan blijkt Thierry Henry.

In het verleden was de Fransman reeds aan de slag als assistent van het nationale elftal, waar hij volgens verschillende bronnen in de bovenste schuif ligt bij sleutelfiguren zoals Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Die band pleit uiteraard flink in het voordeel van Henry, te meer omdat Mannaert hen volgens Sudpresse wel degelijk heeft geraadpleegd over hoe de vacature moet worden gevuld.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Henry naar Rode Duivels?

Nog volgens de krant valt het wel nog af te wachten in welke mate de voormalige spits van onder meer Arsenal en Barcelona een betaalbare optie blijkt. Mits een aanstelling als bondscoach zou Henry namelijk verplicht zijn om te stoppen als analist bij Sky Sports, waar hij jaarlijks vijf miljoen per jaar opstrijkt. Een vergoeding die de KBVB, zeker gezien de huidige financiële perikelen, niet kan compenseren.

Tijdens zijn jaar bij de Franse voetbalbond nam Henry wel vrede met een eerder bescheiden jaarsalaris van ongeveer een half miljoen, al viel dat dus wel nog te combineren met zijn televisiewerk. Hoewel de voetbalbond bereid zou zijn om een inspanning te leveren indien dat nodig zou blijken om de geschikte kandidaat aan te werven, valt het dus af te wachten of zijn pittig prijskaartje past binnen het budget.

Mannaert dumpt Tedesco

Zelf ontkent Henry bovendien dat hij al rond de tafel zat met Mannaert, al vond er volgens Ludo Vandewalle wel degelijk een gesprek plaats. De inhoud daarvan is evenwel nog onbekend. "Ik weet niet of dat over de vacature van bondscoach ging of over de situatie toen hij assistent was", klinkt het in Sjotcast, waar de Chef Voetbal van Het Nieuwsblad ook zijn twijfels uit of hij wel de juiste man voor de job is.

"Ik weet niet wat Mannaert zijn mening is, maar het zou mij wel verbazen", luidt het. Ondanks de steun van de spelersgroep is dus niet iedereen ervan overtuigd dat Henry past binnen het gezochte profiel. Hoe dan ook lijkt de zoektocht naar een opvolger voor Tedesco stilaan in een stroomversnelling te  belanden, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws wordt hij deze week officieel de laan uitgestuurd.

Prijskaartje: 1 miljoen

Dat de knoop nu pas wordt doorgehakt heeft vooral te maken met financiële redenen. Nog volgens Sudpresse had een ontslag vlak na het EK 'slechts' 850 duizend euro gekost, maar nadien moest de KBVB tot nieuwjaar bijna anderhalf miljoen ophoesten aan Tedesco. Vandaag zou zijn opstapvergoeding dan weer nog ongeveer een miljoen bedragen, een som die men in Tubeke nog altijd hoopt te drukken.

Henry zou een goede opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

0
0
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

31
31
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

31
31
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

218
218
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

36
36
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

238
238
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

142
142
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

268
268
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

360
360
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

235
235
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

202
202
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

283
283
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

361
361
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

335
335
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

304
304
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

456
456
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

620
620
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

246
246
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

345
345
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

168
168
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

98
98
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112

Meer sportnieuws