'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

527 stemmen
'Tedesco out, Henry in: pittig prijskaartje bekend'

Domenico Tedesco zijn laatste uur heeft wellicht geslagen, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over wie de Italiaanse Duitser straks moet opvolgen als bondscoach van de Rode Duivels. Terwijl de ene na de andere vermeende topfavoriet geschrapt mag worden staan er momenteel naar verluidt nog vijf namen op Vincent Mannaert zijn shortlist. Een daarvan blijkt Thierry Henry.

In het verleden was de Fransman reeds aan de slag als assistent van het nationale elftal, waar hij volgens verschillende bronnen in de bovenste schuif ligt bij sleutelfiguren zoals Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Die band pleit uiteraard flink in het voordeel van Henry, te meer omdat Mannaert hen volgens Sudpresse wel degelijk heeft geraadpleegd over hoe de vacature moet worden gevuld.

LEES OOK: Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Henry naar Rode Duivels?

Nog volgens de krant valt het wel nog af te wachten in welke mate de voormalige spits van onder meer Arsenal en Barcelona een betaalbare optie blijkt. Mits een aanstelling als bondscoach zou Henry namelijk verplicht zijn om te stoppen als analist bij Sky Sports, waar hij jaarlijks vijf miljoen per jaar opstrijkt. Een vergoeding die de KBVB, zeker gezien de huidige financiële perikelen, niet kan compenseren.

Tijdens zijn jaar bij de Franse voetbalbond nam Henry wel vrede met een eerder bescheiden jaarsalaris van ongeveer een half miljoen, al viel dat dus wel nog te combineren met zijn televisiewerk. Hoewel de voetbalbond bereid zou zijn om een inspanning te leveren indien dat nodig zou blijken om de geschikte kandidaat aan te werven, valt het dus af te wachten of zijn pittig prijskaartje past binnen het budget.

Mannaert dumpt Tedesco

Zelf ontkent Henry bovendien dat hij al rond de tafel zat met Mannaert, al vond er volgens Ludo Vandewalle wel degelijk een gesprek plaats. De inhoud daarvan is evenwel nog onbekend. "Ik weet niet of dat over de vacature van bondscoach ging of over de situatie toen hij assistent was", klinkt het in Sjotcast, waar de Chef Voetbal van Het Nieuwsblad ook zijn twijfels uit of hij wel de juiste man voor de job is.

"Ik weet niet wat Mannaert zijn mening is, maar het zou mij wel verbazen", luidt het. Ondanks de steun van de spelersgroep is dus niet iedereen ervan overtuigd dat Henry past binnen het gezochte profiel. Hoe dan ook lijkt de zoektocht naar een opvolger voor Tedesco stilaan in een stroomversnelling te  belanden, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws wordt hij deze week officieel de laan uitgestuurd.

Prijskaartje: 1 miljoen

Dat de knoop nu pas wordt doorgehakt heeft vooral te maken met financiële redenen. Nog volgens Sudpresse had een ontslag vlak na het EK 'slechts' 850 duizend euro gekost, maar nadien moest de KBVB tot nieuwjaar bijna anderhalf miljoen ophoesten aan Tedesco. Vandaag zou zijn opstapvergoeding dan weer nog ongeveer een miljoen bedragen, een som die men in Tubeke nog altijd hoopt te drukken.

Henry zou een goede opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

32
32
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

35
35
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

11
11
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

315
315
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

112
112
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

102
102
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

34
34
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

74
74
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

54
54
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

367
367
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

496
496
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

161
161
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

102
102
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

130
130
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

155
155
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

195
195
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

169
169
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

512
512
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

609
609
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

944
944
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

275
275
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

217
217
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

566
566

Meer sportnieuws