'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

455
'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

De kans dat Domenico Tedesco in het zadel mag blijven zitten als bondscoach van de Rode Duivels slinkt zienderogen. Stilaan duiken er alsmaar meer geruchten op over wie er allemaal op Vincent Mannaert zijn vijfkoppige shortlist prijkt. Al mocht de sportief directeur van de voetbalbond inmiddels ook al heel wat potentiële kandidaten schrappen.

Zo vonden er naar verluidt vergevorderde gesprekken plaats met Sergio Conceiçao, die evenwel bij AC Milan aan de slag gaan. De kans lijkt dus alvast groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw een buitenlander aan het roer komt te staan van het nationale elftal. Tenslotte haakten zowat alle Belgische kanshebbers ondertussen reeds zelf af.

LEES OOK: Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

MPH noch Van Bommel

Zo bevestigt Sudpresse dat behalve Hein Vanhaezebrouck en Philippe Clement ook Michel Preud'homme geen interesse heeft. Hij werd wel degelijk benaderd door Mannaert, die nog volgens de krant daarentegen geen contact opnam met Mark van Bommel. Nochtans wordt hij hier en daar naar voren geschoven als de ideale opvolger voor Tedesco.

Na zijn vertrek op de Bosuil zou de Nederlander evenwel niet meer door één deur kunnen met Antwerp-CEO Sven Jaecques, die als lid van de technische commissie zijn zegje heeft in de aanstelling van een nieuwe bondscoach. "Na hun allerminst vriendschappelijke scheiding is er voor hen geen samenwerking in een andere context mogelijk", luidt het.

Fiat van Sven Jaecques

In tegenstelling tot onder andere Xavi Hernandez en Erik ten Hag, die allebei wél rond de tafel zaten met Mannaert maar bedankten voor het aanbod, was Van Bommel ondanks de geruchten in de wandelgangen dus nooit een concrete optie. Dat wordt ook bevestigd in Sjotcast, al wordt zijn slechte relatie met Jaecques daar wel enigszins genuanceerd.

Hoewel zijn afscheid van Antwerp niet in hermonie verliep is er volgens PJ Calcoen geen sprake van onderlinge wrevel. "Sven Jaecques heeft aan Van Bommel en aan mezelf gezegd dat hij niet de man zal zijn die Van Bommel tegenhoudt om bondscoach te worden. Als Mannaert zou oordelen dat hij de juiste man is, kan dat gewoon wat hem betreft."

Shortlist van Mannaert

"Hij is trouwens zeer volwassen en professioneel. Ze zijn uiteindelijk ook op een meer dan oké manier uit elkaar gegaan, dus ik denk niet dat dat een belet zou zijn. Er is gewoon nog niet gesproken met Van Bommel. De vraag is of Mannaert hem überhaupt een kandidaat vindt", lijkt hij dus echter toch niet een van de overgebleven namen op de lijst te zijn.

Mannaert moet toch een poging wagen bij Van Bommel

Meest recent

Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

7
7
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

40
40
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

41
41
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

43
43
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

33
33
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

24
24
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

102
102
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

30
30
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

215
215
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

100
100
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

202
202
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

69
69
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

55
55
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

266
266
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

150
150
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

90
90

Meer sportnieuws