'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

455 stemmen
'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

De kans dat Domenico Tedesco in het zadel mag blijven zitten als bondscoach van de Rode Duivels slinkt zienderogen. Stilaan duiken er alsmaar meer geruchten op over wie er allemaal op Vincent Mannaert zijn vijfkoppige shortlist prijkt. Al mocht de sportief directeur van de voetbalbond inmiddels ook al heel wat potentiële kandidaten schrappen.

Zo vonden er naar verluidt vergevorderde gesprekken plaats met Sergio Conceiçao, die evenwel bij AC Milan aan de slag gaan. De kans lijkt dus alvast groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw een buitenlander aan het roer komt te staan van het nationale elftal. Tenslotte haakten zowat alle Belgische kanshebbers ondertussen reeds zelf af.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

MPH noch Van Bommel

Zo bevestigt Sudpresse dat behalve Hein Vanhaezebrouck en Philippe Clement ook Michel Preud'homme geen interesse heeft. Hij werd wel degelijk benaderd door Mannaert, die nog volgens de krant daarentegen geen contact opnam met Mark van Bommel. Nochtans wordt hij hier en daar naar voren geschoven als de ideale opvolger voor Tedesco.

Na zijn vertrek op de Bosuil zou de Nederlander evenwel niet meer door één deur kunnen met Antwerp-CEO Sven Jaecques, die als lid van de technische commissie zijn zegje heeft in de aanstelling van een nieuwe bondscoach. "Na hun allerminst vriendschappelijke scheiding is er voor hen geen samenwerking in een andere context mogelijk", luidt het.

Fiat van Sven Jaecques

In tegenstelling tot onder andere Xavi Hernandez en Erik ten Hag, die allebei wél rond de tafel zaten met Mannaert maar bedankten voor het aanbod, was Van Bommel ondanks de geruchten in de wandelgangen dus nooit een concrete optie. Dat wordt ook bevestigd in Sjotcast, al wordt zijn slechte relatie met Jaecques daar wel enigszins genuanceerd.

Hoewel zijn afscheid van Antwerp niet in hermonie verliep is er volgens PJ Calcoen geen sprake van onderlinge wrevel. "Sven Jaecques heeft aan Van Bommel en aan mezelf gezegd dat hij niet de man zal zijn die Van Bommel tegenhoudt om bondscoach te worden. Als Mannaert zou oordelen dat hij de juiste man is, kan dat gewoon wat hem betreft."

Shortlist van Mannaert

"Hij is trouwens zeer volwassen en professioneel. Ze zijn uiteindelijk ook op een meer dan oké manier uit elkaar gegaan, dus ik denk niet dat dat een belet zou zijn. Er is gewoon nog niet gesproken met Van Bommel. De vraag is of Mannaert hem überhaupt een kandidaat vindt", lijkt hij dus echter toch niet een van de overgebleven namen op de lijst te zijn.

Mannaert moet toch een poging wagen bij Van Bommel

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

24
24
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

110
110
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

76
76
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

34
34
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

456
456
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

78
78
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

98
98
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

133
133
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

126
126
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

53
53
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

395
395
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

126
126
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

153
153
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

158
158
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

186
186
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

558
558
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

157
157
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

157
157
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

402
402
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

346
346
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

96
96
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

780
780
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

261
261

Meer sportnieuws