'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

door
'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

De kans dat Domenico Tedesco in het zadel mag blijven zitten als bondscoach van de Rode Duivels slinkt zienderogen. Stilaan duiken er alsmaar meer geruchten op over wie er allemaal op Vincent Mannaert zijn vijfkoppige shortlist prijkt. Al mocht de sportief directeur van de voetbalbond inmiddels ook al heel wat potentiële kandidaten schrappen.

Zo vonden er naar verluidt vergevorderde gesprekken plaats met Sergio Conceiçao, die evenwel bij AC Milan aan de slag gaan. De kans lijkt dus alvast groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw een buitenlander aan het roer komt te staan van het nationale elftal. Tenslotte haakten zowat alle Belgische kanshebbers ondertussen reeds zelf af.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

MPH noch Van Bommel

Zo bevestigt Sudpresse dat behalve Hein Vanhaezebrouck en Philippe Clement ook Michel Preud'homme geen interesse heeft. Hij werd wel degelijk benaderd door Mannaert, die nog volgens de krant daarentegen geen contact opnam met Mark van Bommel. Nochtans wordt hij hier en daar naar voren geschoven als de ideale opvolger voor Tedesco.

Na zijn vertrek op de Bosuil zou de Nederlander evenwel niet meer door één deur kunnen met Antwerp-CEO Sven Jaecques, die als lid van de technische commissie zijn zegje heeft in de aanstelling van een nieuwe bondscoach. "Na hun allerminst vriendschappelijke scheiding is er voor hen geen samenwerking in een andere context mogelijk", luidt het.

Fiat van Sven Jaecques

In tegenstelling tot onder andere Xavi Hernandez en Erik ten Hag, die allebei wél rond de tafel zaten met Mannaert maar bedankten voor het aanbod, was Van Bommel ondanks de geruchten in de wandelgangen dus nooit een concrete optie. Dat wordt ook bevestigd in Sjotcast, al wordt zijn slechte relatie met Jaecques daar wel enigszins genuanceerd.

Hoewel zijn afscheid van Antwerp niet in hermonie verliep is er volgens PJ Calcoen geen sprake van onderlinge wrevel. "Sven Jaecques heeft aan Van Bommel en aan mezelf gezegd dat hij niet de man zal zijn die Van Bommel tegenhoudt om bondscoach te worden. Als Mannaert zou oordelen dat hij de juiste man is, kan dat gewoon wat hem betreft."

Shortlist van Mannaert

"Hij is trouwens zeer volwassen en professioneel. Ze zijn uiteindelijk ook op een meer dan oké manier uit elkaar gegaan, dus ik denk niet dat dat een belet zou zijn. Er is gewoon nog niet gesproken met Van Bommel. De vraag is of Mannaert hem überhaupt een kandidaat vindt", lijkt hij dus echter toch niet een van de overgebleven namen op de lijst te zijn.

Mannaert moet toch een poging wagen bij Van Bommel

Meest recent

Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

2
2
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

22
22
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

44
44
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

30
30
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

163
163
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

101
101
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

133
133
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

86
86
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

112
112
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

159
159
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

47
47
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

798
798
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

68
68
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

78
78
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

350
350
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

91
91
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

379
379
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

390
390
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

66
66
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

196
196
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

156
156
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

90
90
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

281
281
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

58
58

Meer sportnieuws