'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

door
'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

De kans dat Domenico Tedesco in het zadel mag blijven zitten als bondscoach van de Rode Duivels slinkt zienderogen. Stilaan duiken er alsmaar meer geruchten op over wie er allemaal op Vincent Mannaert zijn vijfkoppige shortlist prijkt. Al mocht de sportief directeur van de voetbalbond inmiddels ook al heel wat potentiële kandidaten schrappen.

Zo vonden er naar verluidt vergevorderde gesprekken plaats met Sergio Conceiçao, die evenwel bij AC Milan aan de slag gaan. De kans lijkt dus alvast groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw een buitenlander aan het roer komt te staan van het nationale elftal. Tenslotte haakten zowat alle Belgische kanshebbers ondertussen reeds zelf af.

LEES OOK: Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

MPH noch Van Bommel

Zo bevestigt Sudpresse dat behalve Hein Vanhaezebrouck en Philippe Clement ook Michel Preud'homme geen interesse heeft. Hij werd wel degelijk benaderd door Mannaert, die nog volgens de krant daarentegen geen contact opnam met Mark van Bommel. Nochtans wordt hij hier en daar naar voren geschoven als de ideale opvolger voor Tedesco.

Na zijn vertrek op de Bosuil zou de Nederlander evenwel niet meer door één deur kunnen met Antwerp-CEO Sven Jaecques, die als lid van de technische commissie zijn zegje heeft in de aanstelling van een nieuwe bondscoach. "Na hun allerminst vriendschappelijke scheiding is er voor hen geen samenwerking in een andere context mogelijk", luidt het.

Fiat van Sven Jaecques

In tegenstelling tot onder andere Xavi Hernandez en Erik ten Hag, die allebei wél rond de tafel zaten met Mannaert maar bedankten voor het aanbod, was Van Bommel ondanks de geruchten in de wandelgangen dus nooit een concrete optie. Dat wordt ook bevestigd in Sjotcast, al wordt zijn slechte relatie met Jaecques daar wel enigszins genuanceerd.

Hoewel zijn afscheid van Antwerp niet in hermonie verliep is er volgens PJ Calcoen geen sprake van onderlinge wrevel. "Sven Jaecques heeft aan Van Bommel en aan mezelf gezegd dat hij niet de man zal zijn die Van Bommel tegenhoudt om bondscoach te worden. Als Mannaert zou oordelen dat hij de juiste man is, kan dat gewoon wat hem betreft."

Shortlist van Mannaert

"Hij is trouwens zeer volwassen en professioneel. Ze zijn uiteindelijk ook op een meer dan oké manier uit elkaar gegaan, dus ik denk niet dat dat een belet zou zijn. Er is gewoon nog niet gesproken met Van Bommel. De vraag is of Mannaert hem überhaupt een kandidaat vindt", lijkt hij dus echter toch niet een van de overgebleven namen op de lijst te zijn.

Mannaert moet toch een poging wagen bij Van Bommel

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

33
33
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

68
68
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

222
222
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

29
29
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

74
74
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

726
726
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

400
400
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

587
587
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

16
16
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

207
207
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

333
333
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

303
303
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

272
272
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

218
218
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

258
258
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

106
106
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

584
584
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

536
536
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

121
121
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

513
513
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

610
610
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

281
281
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

317
317
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

540
540

Meer sportnieuws