'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

door
'Mannaert zoekt bondscoach: topkandidaten haken af'

De kans dat Domenico Tedesco in het zadel mag blijven zitten als bondscoach van de Rode Duivels slinkt zienderogen. Stilaan duiken er alsmaar meer geruchten op over wie er allemaal op Vincent Mannaert zijn vijfkoppige shortlist prijkt. Al mocht de sportief directeur van de voetbalbond inmiddels ook al heel wat potentiële kandidaten schrappen.

Zo vonden er naar verluidt vergevorderde gesprekken plaats met Sergio Conceiçao, die evenwel bij AC Milan aan de slag gaan. De kans lijkt dus alvast groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw een buitenlander aan het roer komt te staan van het nationale elftal. Tenslotte haakten zowat alle Belgische kanshebbers ondertussen reeds zelf af.

LEES OOK: Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

MPH noch Van Bommel

Zo bevestigt Sudpresse dat behalve Hein Vanhaezebrouck en Philippe Clement ook Michel Preud'homme geen interesse heeft. Hij werd wel degelijk benaderd door Mannaert, die nog volgens de krant daarentegen geen contact opnam met Mark van Bommel. Nochtans wordt hij hier en daar naar voren geschoven als de ideale opvolger voor Tedesco.

Na zijn vertrek op de Bosuil zou de Nederlander evenwel niet meer door één deur kunnen met Antwerp-CEO Sven Jaecques, die als lid van de technische commissie zijn zegje heeft in de aanstelling van een nieuwe bondscoach. "Na hun allerminst vriendschappelijke scheiding is er voor hen geen samenwerking in een andere context mogelijk", luidt het.

Fiat van Sven Jaecques

In tegenstelling tot onder andere Xavi Hernandez en Erik ten Hag, die allebei wél rond de tafel zaten met Mannaert maar bedankten voor het aanbod, was Van Bommel ondanks de geruchten in de wandelgangen dus nooit een concrete optie. Dat wordt ook bevestigd in Sjotcast, al wordt zijn slechte relatie met Jaecques daar wel enigszins genuanceerd.

Hoewel zijn afscheid van Antwerp niet in hermonie verliep is er volgens PJ Calcoen geen sprake van onderlinge wrevel. "Sven Jaecques heeft aan Van Bommel en aan mezelf gezegd dat hij niet de man zal zijn die Van Bommel tegenhoudt om bondscoach te worden. Als Mannaert zou oordelen dat hij de juiste man is, kan dat gewoon wat hem betreft."

Shortlist van Mannaert

"Hij is trouwens zeer volwassen en professioneel. Ze zijn uiteindelijk ook op een meer dan oké manier uit elkaar gegaan, dus ik denk niet dat dat een belet zou zijn. Er is gewoon nog niet gesproken met Van Bommel. De vraag is of Mannaert hem überhaupt een kandidaat vindt", lijkt hij dus echter toch niet een van de overgebleven namen op de lijst te zijn.

Mannaert moet toch een poging wagen bij Van Bommel

Meest recent

België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

135
135
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

45
45
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

12
12
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

60
60
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

101
101
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

99
99
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

31
31
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

189
189
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

330
330
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

63
63
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

117
117
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

141
141
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

428
428
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

337
337
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

233
233
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

248
248
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

214
214
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

144
144
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

159
159
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

68
68
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

200
200
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

468
468
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

443
443
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

318
318
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

153
153

Meer sportnieuws