'Mannaert mikt héél hoog: voetballegende past voor Duivels'

1933 stemmen
'Mannaert mikt héél hoog: voetballegende past voor Duivels'

De zoektocht naar een nieuwe Belgische bondscoach nadert zijn ontknoping. Volgens de laatste berichtgeving zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Inmiddels bedankten verschillende trainers al voor de job en daarbij ook enkele bekende namen.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

LEES OOK: Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Contacten met Xavi

Daarbij mikte de oud-CEO van Club Brugge blijkbaar behoorlijk hoog. Vorige week raakte bijvoorbeeld bekend dat er vergevorderde gesprekken werden gevoerd met Sergio Conceiçao. De Portugees koos echter in extremis voor AC Milan. En Mannaert had blijkbaar nog meer grote namen op zijn lijst staan. Volgens SudPresse werd zelfs Xavi Hernandez gecontacteerd.

De voormalige middenvelder van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg is zonder twijfel een levende voetballegende en boekte als speler enorme successen. Als hoofdtrainer kon hij dat niveau voorlopig niet benaderen. Maar tot vorig seizoen stond Xavi wel aan het roer bij Barça, waarmee hij onder meer de landstitel en de Spaanse Supercup wist te winnen.

Ook Ten Hag bedankt

De 44-jarige Catalaan legde het aanbod echter vriendelijk naast zich neer. Xavi heeft immers zijn zinnen gezet op een nieuwe club en voelt er op dit moment van zijn carrière weinig voor om als bondscoach aan de slag te gaan. Dat laatste geldt naar verluidt ook voor Erik ten Hag, die eveneens een belletje zou hebben gekregen van Mannaert. De Nederlandse ex-trainer van Ajax en Manchester United verkiest eveneens een nieuw avontuur op clubniveau. Hij wordt alvast aan het Duitse Borussia Dortmund gelinkt.

Xavi zou een goede bondscoach zijn geweest ...

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

64
64
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

220
220
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

236
236
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

74
74
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

64
64
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

516
516
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

275
275
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

128
128
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

126
126
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

125
125
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

296
296
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

120
120
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

421
421
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

103
103
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

140
140
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

574
574
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

370
370
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

280
280
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

149
149
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws