'Mannaert mikt héél hoog: voetballegende past voor Duivels'

1933
'Mannaert mikt héél hoog: voetballegende past voor Duivels'

De zoektocht naar een nieuwe Belgische bondscoach nadert zijn ontknoping. Volgens de laatste berichtgeving zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Inmiddels bedankten verschillende trainers al voor de job en daarbij ook enkele bekende namen.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Contacten met Xavi

Daarbij mikte de oud-CEO van Club Brugge blijkbaar behoorlijk hoog. Vorige week raakte bijvoorbeeld bekend dat er vergevorderde gesprekken werden gevoerd met Sergio Conceiçao. De Portugees koos echter in extremis voor AC Milan. En Mannaert had blijkbaar nog meer grote namen op zijn lijst staan. Volgens SudPresse werd zelfs Xavi Hernandez gecontacteerd.

De voormalige middenvelder van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg is zonder twijfel een levende voetballegende en boekte als speler enorme successen. Als hoofdtrainer kon hij dat niveau voorlopig niet benaderen. Maar tot vorig seizoen stond Xavi wel aan het roer bij Barça, waarmee hij onder meer de landstitel en de Spaanse Supercup wist te winnen.

Ook Ten Hag bedankt

De 44-jarige Catalaan legde het aanbod echter vriendelijk naast zich neer. Xavi heeft immers zijn zinnen gezet op een nieuwe club en voelt er op dit moment van zijn carrière weinig voor om als bondscoach aan de slag te gaan. Dat laatste geldt naar verluidt ook voor Erik ten Hag, die eveneens een belletje zou hebben gekregen van Mannaert. De Nederlandse ex-trainer van Ajax en Manchester United verkiest eveneens een nieuw avontuur op clubniveau. Hij wordt alvast aan het Duitse Borussia Dortmund gelinkt.

Xavi zou een goede bondscoach zijn geweest ...

Meest recent

Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

37
37
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

24
24
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

28
28
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

90
90
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

23
23
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

108
108
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

657
657
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

39
39
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

58
58
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

59
59
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

315
315
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

143
143
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

85
85
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

172
172
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

226
226
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

171
171
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

111
111
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

221
221
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

127
127
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

79
79
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

94
94
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

169
169

Meer sportnieuws