'Mannaert mikt héél hoog: voetballegende past voor Duivels'

1933
'Mannaert mikt héél hoog: voetballegende past voor Duivels'

De zoektocht naar een nieuwe Belgische bondscoach nadert zijn ontknoping. Volgens de laatste berichtgeving zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Inmiddels bedankten verschillende trainers al voor de job en daarbij ook enkele bekende namen.

Officieel gezien staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Contacten met Xavi

Daarbij mikte de oud-CEO van Club Brugge blijkbaar behoorlijk hoog. Vorige week raakte bijvoorbeeld bekend dat er vergevorderde gesprekken werden gevoerd met Sergio Conceiçao. De Portugees koos echter in extremis voor AC Milan. En Mannaert had blijkbaar nog meer grote namen op zijn lijst staan. Volgens SudPresse werd zelfs Xavi Hernandez gecontacteerd.

De voormalige middenvelder van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg is zonder twijfel een levende voetballegende en boekte als speler enorme successen. Als hoofdtrainer kon hij dat niveau voorlopig niet benaderen. Maar tot vorig seizoen stond Xavi wel aan het roer bij Barça, waarmee hij onder meer de landstitel en de Spaanse Supercup wist te winnen.

Ook Ten Hag bedankt

De 44-jarige Catalaan legde het aanbod echter vriendelijk naast zich neer. Xavi heeft immers zijn zinnen gezet op een nieuwe club en voelt er op dit moment van zijn carrière weinig voor om als bondscoach aan de slag te gaan. Dat laatste geldt naar verluidt ook voor Erik ten Hag, die eveneens een belletje zou hebben gekregen van Mannaert. De Nederlandse ex-trainer van Ajax en Manchester United verkiest eveneens een nieuw avontuur op clubniveau. Hij wordt alvast aan het Duitse Borussia Dortmund gelinkt.

Xavi zou een goede bondscoach zijn geweest ...

Meest recent

Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

5
5
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

45
45
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

30
30
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

155
155
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

103
103
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

107
107
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

75
75
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

15
15
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

40
40
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

106
106
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

60
60
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

38
38
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

95
95
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

139
139
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

334
334
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

117
117
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

84
84
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

209
209
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

200
200
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

764
764
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

105
105
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

79
79
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

78
78

Meer sportnieuws