Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

1468 stemmen
Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

De vraag is niet meer, ‘zal bondscoach Domenico Tedesco ontslagen worden?’, het is nu al, ‘wie zal de nieuwe bondscoach worden?’ Tijdens de podcast ’90 Minutes’ werd er druk gespeculeerd over wie de beste keuze zou zijn om Tedesco op te volgen.

Vincent Mannaert moet de knoop nog definitief doorhakken, maar iedereen lijkt al zeker. Tedesco zal snel de laan worden uitgestuurd. Namen zoals Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme, Philippe Clement, Mark van Bommel, Erik ten Hag, Rudi Garcia en Thierry Henry worden genoemd. Filip Joos heeft echter een duidelijke voorkeur.

LEES OOK: Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Vol voor hem gaan

Tuur Dierckx denkt dat het geen Belgische naam zal zijn. Daan Heymans gooit de naam van ex-Antwerp-trainer van Bommel op tafel en vindt dat HVH dicht in de buurt komt. "Ja, maar Van Bommel heeft een WK-finale gespeeld en dat presenteert anders naar de buitenwereld. Ik zou voor hem gaan", pikt Joos in.

Vervolgens vraagt Gilles De Coster zich af waarom van Bommel de uitdaging bij de Rode Duivels zou aannemen. "Het is wel een toffe job en er zit wel nog altijd kwaliteit in de kern, hé. Of hij elke week het gras wil ruiken? Nee, dan zou hij al lang aan de slag zijn. Hij geniet er wel van om eens naar zijn zoon te gaan kijken", aldus Joos.

Aura bondscoach

Volgens Joos heeft van Bommel alles om een geweldige bondscoach te zijn. "Hij stond al met het aura van een bondscoach langs de lijn. Hij straalde rust uit, lachte eens met de lijnrechter, raakte iedereen half aan ... Hij liet wel voelen dat hij een WK-finale had gespeeld. Er staat wel iemand", citeert Sporza de commentator/analist.

Volgens Joos zullen de sterspelers van de Rode Duivels ook veel respect hebben voor van Bommel die een grote spelerscarrière achter de rug heeft. "Lukaku, De Bruyne en Courtois kunnen niet zeggen: wie hebben ze hier nu binnen gegooid? Barcelona, Bayern en een WK-finale. Dan kan Van Bommel zeggen: die zullen jullie normaal gezien niet meer spelen, tenzij jullie naar mij luisteren."

Is Mark van Bommel de ideale opvolger van Tedesco?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

2
2
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

14
14
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

14
14
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

54
54
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

161
161
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

51
51
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

672
672
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

423
423
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

374
374
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

308
308
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

210
210
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

783
783
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

549
549
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

266
266
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69

Meer sportnieuws