Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

door
Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

De vraag is niet meer, ‘zal bondscoach Domenico Tedesco ontslagen worden?’, het is nu al, ‘wie zal de nieuwe bondscoach worden?’ Tijdens de podcast ’90 Minutes’ werd er druk gespeculeerd over wie de beste keuze zou zijn om Tedesco op te volgen.

Vincent Mannaert moet de knoop nog definitief doorhakken, maar iedereen lijkt al zeker. Tedesco zal snel de laan worden uitgestuurd. Namen zoals Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme, Philippe Clement, Mark van Bommel, Erik ten Hag, Rudi Garcia en Thierry Henry worden genoemd. Filip Joos heeft echter een duidelijke voorkeur.

LEES OOK: Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Vol voor hem gaan

Tuur Dierckx denkt dat het geen Belgische naam zal zijn. Daan Heymans gooit de naam van ex-Antwerp-trainer van Bommel op tafel en vindt dat HVH dicht in de buurt komt. "Ja, maar Van Bommel heeft een WK-finale gespeeld en dat presenteert anders naar de buitenwereld. Ik zou voor hem gaan", pikt Joos in.

Vervolgens vraagt Gilles De Coster zich af waarom van Bommel de uitdaging bij de Rode Duivels zou aannemen. "Het is wel een toffe job en er zit wel nog altijd kwaliteit in de kern, hé. Of hij elke week het gras wil ruiken? Nee, dan zou hij al lang aan de slag zijn. Hij geniet er wel van om eens naar zijn zoon te gaan kijken", aldus Joos.

Aura bondscoach

Volgens Joos heeft van Bommel alles om een geweldige bondscoach te zijn. "Hij stond al met het aura van een bondscoach langs de lijn. Hij straalde rust uit, lachte eens met de lijnrechter, raakte iedereen half aan ... Hij liet wel voelen dat hij een WK-finale had gespeeld. Er staat wel iemand", citeert Sporza de commentator/analist.

Volgens Joos zullen de sterspelers van de Rode Duivels ook veel respect hebben voor van Bommel die een grote spelerscarrière achter de rug heeft. "Lukaku, De Bruyne en Courtois kunnen niet zeggen: wie hebben ze hier nu binnen gegooid? Barcelona, Bayern en een WK-finale. Dan kan Van Bommel zeggen: die zullen jullie normaal gezien niet meer spelen, tenzij jullie naar mij luisteren."

Is Mark van Bommel de ideale opvolger van Tedesco?

Meest recent

Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

10
10
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

28
28
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

53
53
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

31
31
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

169
169
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

105
105
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

153
153
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

202
202
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

261
261
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

389
389
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

55
55
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

184
184
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

272
272
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

64
64
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

202
202
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

256
256
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

135
135
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

164
164
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

77
77
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

540
540
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

51
51
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

125
125
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

331
331
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73

Meer sportnieuws