Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

1468
Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

De vraag is niet meer, ‘zal bondscoach Domenico Tedesco ontslagen worden?’, het is nu al, ‘wie zal de nieuwe bondscoach worden?’ Tijdens de podcast ’90 Minutes’ werd er druk gespeculeerd over wie de beste keuze zou zijn om Tedesco op te volgen.

Vincent Mannaert moet de knoop nog definitief doorhakken, maar iedereen lijkt al zeker. Tedesco zal snel de laan worden uitgestuurd. Namen zoals Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme, Philippe Clement, Mark van Bommel, Erik ten Hag, Rudi Garcia en Thierry Henry worden genoemd. Filip Joos heeft echter een duidelijke voorkeur.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Vol voor hem gaan

Tuur Dierckx denkt dat het geen Belgische naam zal zijn. Daan Heymans gooit de naam van ex-Antwerp-trainer van Bommel op tafel en vindt dat HVH dicht in de buurt komt. "Ja, maar Van Bommel heeft een WK-finale gespeeld en dat presenteert anders naar de buitenwereld. Ik zou voor hem gaan", pikt Joos in.

Vervolgens vraagt Gilles De Coster zich af waarom van Bommel de uitdaging bij de Rode Duivels zou aannemen. "Het is wel een toffe job en er zit wel nog altijd kwaliteit in de kern, hé. Of hij elke week het gras wil ruiken? Nee, dan zou hij al lang aan de slag zijn. Hij geniet er wel van om eens naar zijn zoon te gaan kijken", aldus Joos.

Aura bondscoach

Volgens Joos heeft van Bommel alles om een geweldige bondscoach te zijn. "Hij stond al met het aura van een bondscoach langs de lijn. Hij straalde rust uit, lachte eens met de lijnrechter, raakte iedereen half aan ... Hij liet wel voelen dat hij een WK-finale had gespeeld. Er staat wel iemand", citeert Sporza de commentator/analist.

Volgens Joos zullen de sterspelers van de Rode Duivels ook veel respect hebben voor van Bommel die een grote spelerscarrière achter de rug heeft. "Lukaku, De Bruyne en Courtois kunnen niet zeggen: wie hebben ze hier nu binnen gegooid? Barcelona, Bayern en een WK-finale. Dan kan Van Bommel zeggen: die zullen jullie normaal gezien niet meer spelen, tenzij jullie naar mij luisteren."

Is Mark van Bommel de ideale opvolger van Tedesco?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

0
0
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

9
9
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

31
31
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

43
43
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

24
24
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

22
22
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

36
36
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

242
242
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

50
50
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

108
108
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

165
165
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

64
64
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

347
347
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

890
890
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

95
95
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

188
188
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

178
178
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

222
222

Meer sportnieuws