Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

1468
Filip Joos duidelijk over opvolger Tedesco: “Voor hem gaan!”

De vraag is niet meer, ‘zal bondscoach Domenico Tedesco ontslagen worden?’, het is nu al, ‘wie zal de nieuwe bondscoach worden?’ Tijdens de podcast ’90 Minutes’ werd er druk gespeculeerd over wie de beste keuze zou zijn om Tedesco op te volgen.

Vincent Mannaert moet de knoop nog definitief doorhakken, maar iedereen lijkt al zeker. Tedesco zal snel de laan worden uitgestuurd. Namen zoals Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme, Philippe Clement, Mark van Bommel, Erik ten Hag, Rudi Garcia en Thierry Henry worden genoemd. Filip Joos heeft echter een duidelijke voorkeur.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Vol voor hem gaan

Tuur Dierckx denkt dat het geen Belgische naam zal zijn. Daan Heymans gooit de naam van ex-Antwerp-trainer van Bommel op tafel en vindt dat HVH dicht in de buurt komt. "Ja, maar Van Bommel heeft een WK-finale gespeeld en dat presenteert anders naar de buitenwereld. Ik zou voor hem gaan", pikt Joos in.

Vervolgens vraagt Gilles De Coster zich af waarom van Bommel de uitdaging bij de Rode Duivels zou aannemen. "Het is wel een toffe job en er zit wel nog altijd kwaliteit in de kern, hé. Of hij elke week het gras wil ruiken? Nee, dan zou hij al lang aan de slag zijn. Hij geniet er wel van om eens naar zijn zoon te gaan kijken", aldus Joos.

Aura bondscoach

Volgens Joos heeft van Bommel alles om een geweldige bondscoach te zijn. "Hij stond al met het aura van een bondscoach langs de lijn. Hij straalde rust uit, lachte eens met de lijnrechter, raakte iedereen half aan ... Hij liet wel voelen dat hij een WK-finale had gespeeld. Er staat wel iemand", citeert Sporza de commentator/analist.

Volgens Joos zullen de sterspelers van de Rode Duivels ook veel respect hebben voor van Bommel die een grote spelerscarrière achter de rug heeft. "Lukaku, De Bruyne en Courtois kunnen niet zeggen: wie hebben ze hier nu binnen gegooid? Barcelona, Bayern en een WK-finale. Dan kan Van Bommel zeggen: die zullen jullie normaal gezien niet meer spelen, tenzij jullie naar mij luisteren."

Is Mark van Bommel de ideale opvolger van Tedesco?

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

3
3
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

21
21
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

16
16
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

67
67
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

55
55
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

140
140
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

72
72
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

69
69
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

636
636
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

126
126
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

77
77
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

356
356
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

385
385
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

368
368
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

344
344
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

81
81
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

346
346
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

47
47

Meer sportnieuws