Fink en en Hayen oneens met elkaar over dé fase

830 stemmen
Fink en en Hayen oneens met elkaar over dé fase

KRC Genk verloor met 2-1 van Club Brugge. De Limburgers gaven niet al te veel grote kansen weg, maar op twee stilstaande fases werd het wel gepakt. Vooral de tweede zinderde na. Was het wel strafschop voor Club Brugge?

Sadick liep op de hakken van Jutgla, die weliswaar na een minder baltoets het ook slim speelde. Uit die fase was er nooit gevaar gekomen. Was de sanctie te zwaar voor het vergrijp? Voor Fink alleszins wel.

Thorsten Fink en Mike Penders

"Op deze manier een wedstrijd beslissen, is niet goed. Deze match verdiende een gelijkspel, geen 2-1. Kijk, voor mij was het geen penalty. Club probeerde drie keer op dezelfde manier een strafschop te versieren. De ref trapte in hun val. Dat is niet oké. De bal zou trouwens ook over de achterlijn gegaan zijn. Dan vond ik de fout op Bonsu Baah ook een penalty", zei Fink aan Sporza. 

Hij rechtte echter snel de rug. "Ach, het is wat het is. Dit verlies is geen topresultaat, maar evenmin een drama. Nu moeten we vol voor de zege gaan voor eigen publiek", aldus de Duitse coach.

Nicky Hayen

Mike Penders volgde zijn coach. "Jutgla ging helemaal naar de buitenkant, als Mujaid hem niet aanraakt, had hij nooit een kans om te scoren. Voor mij geen penalty", verklaarde hij over de veel besproken fase.

Nicky Hayen vond het wel penalty. "Er was een licht contact tussen Sadick en Jutgla. Een maand geleden (in de competitietopper tegen Genk, red.) kreeg Genk een strafschop voor een vergelijkbare fase (toen Tolu werd geraakt door Ordonez, red.). Toen ging de bal op de stip. Dan mocht dat nu ook", aldus de trainer aan Het Belang van Limburg.

Was het strafschop?

Meest recent

Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

28
28
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

102
102
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

124
124
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

187
187
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

109
109
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

379
379
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

154
154
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

266
266
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

331
331
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

249
249
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

308
308
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

79
79
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

173
173
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

94
94
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

371
371
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

461
461
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1012
1012
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

117
117
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

199
199
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

136
136
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

224
224
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

451
451
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

269
269
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

264
264

Meer sportnieuws