Fink en en Hayen oneens met elkaar over dé fase

door
Fink en en Hayen oneens met elkaar over dé fase

KRC Genk verloor met 2-1 van Club Brugge. De Limburgers gaven niet al te veel grote kansen weg, maar op twee stilstaande fases werd het wel gepakt. Vooral de tweede zinderde na. Was het wel strafschop voor Club Brugge?

Sadick liep op de hakken van Jutgla, die weliswaar na een minder baltoets het ook slim speelde. Uit die fase was er nooit gevaar gekomen. Was de sanctie te zwaar voor het vergrijp? Voor Fink alleszins wel.

LEES OOK: Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

Thorsten Fink en Mike Penders

"Op deze manier een wedstrijd beslissen, is niet goed. Deze match verdiende een gelijkspel, geen 2-1. Kijk, voor mij was het geen penalty. Club probeerde drie keer op dezelfde manier een strafschop te versieren. De ref trapte in hun val. Dat is niet oké. De bal zou trouwens ook over de achterlijn gegaan zijn. Dan vond ik de fout op Bonsu Baah ook een penalty", zei Fink aan Sporza. 

Hij rechtte echter snel de rug. "Ach, het is wat het is. Dit verlies is geen topresultaat, maar evenmin een drama. Nu moeten we vol voor de zege gaan voor eigen publiek", aldus de Duitse coach.

Nicky Hayen

Mike Penders volgde zijn coach. "Jutgla ging helemaal naar de buitenkant, als Mujaid hem niet aanraakt, had hij nooit een kans om te scoren. Voor mij geen penalty", verklaarde hij over de veel besproken fase.

Nicky Hayen vond het wel penalty. "Er was een licht contact tussen Sadick en Jutgla. Een maand geleden (in de competitietopper tegen Genk, red.) kreeg Genk een strafschop voor een vergelijkbare fase (toen Tolu werd geraakt door Ordonez, red.). Toen ging de bal op de stip. Dan mocht dat nu ook", aldus de trainer aan Het Belang van Limburg.

Was het strafschop?

Meest recent

Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

7
7
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

31
31
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

82
82
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

161
161
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

120
120
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

278
278
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

610
610
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

69
69
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

710
710
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

162
162
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

442
442
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

572
572
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

68
68
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

149
149
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

159
159
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

62
62
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

155
155
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

87
87
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

176
176
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

79
79
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

147
147
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

38
38
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

177
177
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

624
624
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

209
209

Meer sportnieuws