Degryse eist Vanaken bij Rode Duivels: “Daarom onderschat”

468 stemmen
Degryse eist Vanaken bij Rode Duivels: “Daarom onderschat”

Terwijl de toekomst van bondscoach Domenico Tedesco onzeker is, wordt er de afgrelopen tijd met lof gestrooid voor Hans Vanaken. De middenvelder van Club Brugge is de architect van het succes van Blauw-Zwart dit seizoen.

Nicky Hayen kende een aarzelende start, maar heeft Club Brugge in een ongenaakbare machine veranderd. Zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League maakt het indruk. Vanaken is dé man op het middenveld en de analisten zijn lovend.

LEES OOK: Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Rode Duivels?

Bij de Rode Duivels werd Vanaken de laatste tijd steevast over het hoofd gezien door Tedesco. Volgens analist Marc Degryse is dat onbegrijpelijk. De voormalige speler van onder meer RSC Anderlecht en Club Brugge weet ook waarom hij zo onderschat wordt. “Hij is verschrikkelijk constant. Dat zorgt er misschien voor dat zijn prestaties onderschat worden.”

Ook ex-Anderlecht-doelman Frank Boeckx ziet dat Vanaken dit seizoen wéér de patron is bij Club Brugge en een smaakmaker in de JPL. “Elke week opnieuw bewijst Vanaken dat hij er staat. Hij speelde in de Champions League een match waarin meer dan 97 procent van z’n passes aankwam. Dat is ongelooflijk. Het zullen misschien niet allemaal splijtende doorsteekpasses geweest zijn. Maar een speler die nooit de bal verliest: dat heeft een enorme waarde.”

Brugse legende

Vanaken is ondertussen de grote favoriet voor een derde Gouden Schoen. De middenvelder is op weg om een Brugse legende te worden. Doordat hij nooit de stap naar het buitenland maakte is Vanaken een clubicoon in het Jan Breydelstadion. Bij de Belgische nationale ploeg kampte Vanaken echter steeds met enorm veel concurrentie. Onder Roberto Martinez maakte de middenvelder altijd deel uit van de selectie, maar onder Tedesco niet meer. Tijd om daar verandering in te brengen?

Vind jij dat Tedesco niet meer om Vanaken heen kan?

Meest recent

Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

1
1
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

23
23
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

68
68
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

100
100
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

88
88
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

79
79
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

92
92
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

84
84
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

192
192
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

304
304
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

361
361
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

341
341
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

64
64
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

195
195

Meer sportnieuws