Toch Belg als bondscoach? "Hij moet onze Deschamps worden"

door
Toch Belg als bondscoach?

De Rode Duivels willen zich in 2025 verzekeren van het behoud in de Nations League én van hun ticket voor het WK 2026. De vraag is echter met welke bondscoach dat zal gebeuren. Zo blijft er een groot vraagteken staan achter de toekomst van Domenico Tedesco.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Belg of buitenlander?

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, beweert dat de evaluatie van Tedesco nog steeds loopt en er dus nog geen officiële beslissing is genomen. Maar ondertussen wordt wel volop gespeculeerd over zijn mogelijke opvolger. De kans is groot dat dit opnieuw een buitenlander zal worden.

De Waalse analist Marc Delire is het daar echter niet mee eens. Hij vindt dat het na bijna 9 jaar nog eens tijd wordt voor een Belgische bondscoach. "Het is zeker geen racisme, maar ik heb genoeg van die buitenlandse trainers. Ik zou een Belg de Belgen willen zien leiden", laat Delire verstaan bij Dans le Vestiaire.

Belgische Deschamps

En de commentator/analist heeft ook al een ideale kandidaat in het achterhoofd zitten. Hij vindt dat Michel Preud'homme overtuigd moeten worden. Volgens Delire is dat de geknipte man om weer een 'winnaarscultuur' bij de nationale ploeg te creëeren. "Slechter doen dan de huidige bondscoach kan toch niet. Hij kan onze Didier Deschamps worden", klinkt het. De vraag is echter of MPH, die de boot tot dusver afhield, zijn huidige leven ver van de spotlights wil opgeven voor zo'n veelbesproken en gemediatiseerde job.

Preud'homme zou de ideale nieuwe bondscoach zijn ...

Meest recent

'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

1
1
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

33
33
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

157
157
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

111
111
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

217
217
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

37
37
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

150
150
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

146
146
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

66
66
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

138
138
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

134
134
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

182
182
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

366
366
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

145
145
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

211
211
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

188
188
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

108
108
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

458
458
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

240
240
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176

Meer sportnieuws