'Fink legt transferwens op tafel bij KRC Genk'

door
'Fink legt transferwens op tafel bij KRC Genk'

KRC Genk kan dik tevreden zijn over de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers konden de winterstop immers inzetten als competitieleider. In januari moet dan ook niet al te veel versterking verwacht worden in de Cegeka Arena.

De Limburgse club beleefde afgelopen zomer een woelig tussenseizoen. Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe trainer aangeworven, daarnaast werd ook behoorlijk stevig aan de spelersselectie gesleuteld. Maar die veranderingen pakten aanvankelijk goed. Zo begon Genk sterk aan zijn Jupiler Pro League-campagne.

Goed werk op zomermercato

De ploeg van Fink kroonde zich zelfs tot herfstkampioen en deed met behoorlijk dominant en aanvallend voetbal. In de voorbije weken leek Genk eventjes met een dipje te kampen. Maar vervolgens werd opnieuw aangeknoopt met sterke prestaties tegen directe concurrenten RSC Anderlecht en Antwerp FC.

Racing staat er momenteel dus goed voor en dat is niet enkel de verdienste van Fink. Zo leverde de sportieve leiding afgelopen zomer opnieuw goed werk op de transfermarkt. Aanwinsten als Matte Smets, Jarne Steuckers, Nikolas Sattlberger en Hyeon-gyu Oh toonden zich tot dusver een meerwaarde.

Extra linksback, geen aanvaller

Volgens Marnik Geukens, al jarenlang Genk-watcher voor Het Belang van Limburg wil Fink zijn huidige kern dan ook zo goed mogelijk intact houden tijdens de wintermercato. "Finks nieuwjaarswens is duidelijk, hij wil zijn huidige kern samenhouden. Met een extra linksachter als back-up voor Kayembe erbij", klinkt het.

Hier en daar werd geopperd dat Genk ook nog een extra flankaanvaller overweegt. Maar dat blijkt geen prioriteit. "Een extra (flank)aanvaller is geen must, in het geval dat Yira Sor in 2025 weer snel de oude wordt. Daarvoor zijn de eendracht en het evenwicht in de kern te belangrijk. Less is more, trop kan te veel worden", aldus Geukens.

POLL: Met zijn huidige kern moet Genk al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

19
19
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

9
9
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

58
58
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

127
127
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

85
85
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

97
97
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

141
141
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

240
240
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

147
147
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

239
239
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

105
105
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

372
372
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

216
216
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

654
654
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

231
231
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

63
63
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

503
503
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

118
118
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

237
237
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

342
342

Meer sportnieuws