Hervorming JPL op komst? Genk neemt standpunt in

door
Hervorming JPL op komst? Genk neemt standpunt in

Enkele weken geleden hakte de Pro League al de belangrijke knoop door om de uitzendrechten voor de komende vijf jaar opnieuw toe te kennen aan DAZN. Dat lijkt echter slechts het begin te zijn van een nieuw rondje bekvechten tussen de Belgische profclubs.

Zij moeten immers nog bepalen hoe ze de inkomsten van het televisiecontract onder elkaar zullen verdelen. De topclubs lijken van plan om die gelegenheid aan te grijpen om de discussie over het competitieformat nieuw leven in te blazen.

LEES OOK: Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

Ook Genk wil competitieformat met minder matchen

Het huidige format met 40 wedstrijden is immers een doorn in het oog van vooral Club Brugge. Dat vindt dat op die manier de kansen van Belgische clubs om ver te raken in Europa gefnuikt worden, omdat het zwaartepunt van het seizoen met de play-offs samenvalt met Europese kwartfinales en halve finales.

Ook Genk neemt nu een duidelijk standpunt in. "We steunen de wens van onder andere Club Brugge, Antwerp en Anderlecht om naar minder speeldagen te gaan", laat voorzitter Peter Croonen weten aan Het Belang van Limburg.

Voorstander van 14 ploegen en PO1 met 6

Croonen gooit daarvoor drie opties op tafel: Play-Off I reduceren tot vier teams, Play-Off I met zes teams behouden maar de competitie reduceren tot veertien ploegen of een klassieke competitie met achttien clubs zonder play-offs.

"Genk is voorstander van 14 clubs en play-offs met 6", maakt Croonen echter duidelijk. "De sportieve en financiële waarde van een competitie wordt bepaald door het aantal topwedstrijden. Play-offs zijn een manier om in een klein land meer topwedstrijden te creëren."

Wat zou het beste format zijn voor de JPL?

Meest recent

'Ajax zet twee topnamen op lijstjes als opvolger Kroes'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

2
2
Boskamp gelooft ogen niet bij Duivel: "Zo zag ik hem nog nooit"

De Rode Duivels willen zich zaterdag, ten laatste dinsdag, verzekeren van hun WK-ticket. In de duels ...

12
12
'Engeland stort zich op De Cat: spectaculair prijskaartje gelekt'

De veelbesproken passage van Nathan De Cat op het WK U17, werd er uiteindelijk één van ...

225
225
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

122
122
'Alles op de titel: City pakt uit tijdens wintermercato'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

37
37
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

169
169
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

238
238
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

214
214
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

172
172
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

143
143
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

86
86
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

48
48
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

62
62
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

123
123
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

226
226
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

64
64
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

100
100
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

62
62
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

807
807
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

105
105
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

68
68
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

40
40
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

256
256
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

280
280
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

235
235

Meer sportnieuws