Siquet maakt transferstatement vlak na heldenrol

1227 stemmen
Siquet maakt transferstatement vlak na heldenrol

Club Brugge sloot zijn kalenderjaar af met een spectaculaire 4-3-zege tegen KVC Westerlo. Daarbij kroonde Hugo Siquet zich tot de grote held met twee cruciale doelpunten. Nochtans liet de zomeraanwinst tot dusver geen al te beste indruk achter.

Blauw-Zwart nam de 22-jarige vleugelback afgelopen zomer voor een slordige 3 miljoen euro over van SC Freiburg. Door het vertrek van Denis Odoi en de blessure van Kyriani Sabbe, was er immers nood aan een extra rechtsback. En Siquet had vorig seizoen al indruk gemaakt op huurbasis bij Cercle Brugge.

In de eerste matchen van het seizoen kreeg hij ook geregeld speelminuten van coach Nicky Hayen en mocht hij zelfs enkele keren starten. Maar Siquet slaagde er niet meteen in om aan te knopen met het beoogde niveau bij Blauw-Zwart. Geleidelijk aan verdween hij dan ook steeds meer in beeld.

LEES OOK: Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Vertrek níét aan de orde

Om toch aan voldoende speelgelegenheid te komen, werd de zomeraanwinst zelfs eventjes terug gezet naar Club Nxt. Hier en daar werd dan ook al gespeculeerd over een vroegtijdig vertrek, al dan niet tijdelijk. Maar de laatste weken komt Siquet weer boven water drijven en donderdag kroonde hij zich dus tot matchwinnaar.

Achteraf sprak hij dan ook duidelijke taal over een mogelijke transfer. "Het klopt helemaal niet dat ik de voorbije maanden twijfelde om weer naar een andere club te gaan, zelfs niet toen ik geen minuten meer kreeg. Het doel is nooit veranderd. Ik wil blijven en hier spelen. Er wachten nog grote momenten op mij hier", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Zware concurrentie

Siquet heeft uiteraard ook de 'pech' dat de concurrentie op de back-posities enorm is bij de landskampioen. Zeker nu jonge talenten als Kyriani Sabbe en vooral Joaquin Seys steeds steviger hun stempels drukken. Maar het jeugdproduct van Standard wil die concurrentiestrijd aangaan. "Club Brugge is een mooie club. Ik ben blij om hier te zijn. Ik hoop dat ik in de toekomst vaker beloond word voor mijn harde werk. Ik ben ambitieus en wil week na week minuten maken. Ik wil meer tonen dat ik mijn plaats hier heb."

Siquet verdient meer speelminuten ...

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

72
72
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

50
50
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

362
362
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

238
238
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

180
180
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

261
261
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

183
183
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

244
244
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

138
138
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

482
482
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

319
319
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

379
379
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

278
278
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

323
323
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1080
1080
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

132
132
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

211
211
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws