'Anderlecht laat aanvaller na 245 wedstrijden vertrekken'

door
'Anderlecht laat aanvaller na 245 wedstrijden vertrekken'

Na de kerstspeeldag krijgen de ploegen uit de Jupiler Pro League enkele dagen tijd om weer op adem te komen. Voor de beleidsbepalers is dat echter een goed moment om de komende transferplannen te ontrollen. Iets wat ook bij RSC Anderlecht het geval is.

De Belgische recordkampioen maakt zich op voor de eerste transferperiode met Olivier Renard aan het roer als sportief directeur. Tijdens een overlegmoment met vertegenwoordigers van de supporters, de zogenaamde 'Fan Council', gaf die begin deze maand nog inzage in zijn transferplannen. Zo is het de bedoeling om de selectie in januari van gerichte versterking te voorzien.

Daarbij geldt de defensie als prioriteit. Een extra centrale verdediger is sowieso nodig. Mogelijk wordt zelfs nog meer defensieve versterking gehaald in functie van volgend seizoen. Daarnaast wordt ook uitgekeken naar aanvallende opportuniteit. Renard schermde zelf met het idee om een extra concurrent voor Kasper Dolberg aan te trekken, maar lijkt eerst voor een flankaanvaller te gaan.

Flankaanvaller op komst

Zo raakte in de voorbije dagen bekend dat Anderlecht aan het doordrukken is voor César 'Chino' Huerta. Deze Mexicaanse aanvaller, die op beide flanken en in het centrum uit de voeten kan, speelt momenteel in eigen land bij UNAM Pumas. Maar daar is zijn contract aflopend. RSCA hoopt van die situatie gebruik te maken om hem in januari aan een beperkte som te strikken.

Wordt er geen akkoord gevonden over een wintertransfer, kan Paars-Wit ook wachten tot aan de zomer om hem transfervrij te strikken. Huerta lijkt dan ook vooral een aanwinst in functie van komend seizoen. Paars-Wit heeft momenteel immers al behoorlijk wat flankaanvallers in de selectie, zeker als straks iedereen weer fit is. Maar een aantal van hem lijkt komende zomer te vertrekken.

Amuzu naar uitgang

Samuel Edozie wordt bijvoorbeeld zonder aankoopoptie gehuurd van Southampton en keert normaal gezien terug naar zijn moederclub. Daarnaast beweert La Dernière Heure dat Anderlecht opnieuw zal trachten om Francis Amuzu te verkopen. De flankaanvaller maakt nu toch al enkele jaren deel uit van de A-kern en werkte inmiddels 245 matchen af namens de eerste ploeg van RSCA. Maar nog steeds heeft hij geen vaste basisplaats. In de voorbije mercato's trachtte de club hem dan ook al te verpatsen voor een aardig bedrag, iets wat Renard dus opnieuw zou proberen.

JOUW MENING TELT:
Amuzu is te lang bij Anderlecht gebleven ...

Meest recent

'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

21
21
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

113
113
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

311
311
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

176
176
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

111
111
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

399
399
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

617
617
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

314
314
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

86
86
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

102
102
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

180
180
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

241
241
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1061
1061
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

450
450
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

100
100
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1451
1451
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

777
777
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

540
540
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

2015
2015
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

885
885
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

706
706
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

569
569
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

221
221
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

162
162
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

135
135

Meer sportnieuws