Club penalty ontnomen? "Iedereen die gevoetbald heeft ..."

1310 stemmen
Club penalty ontnomen?

Club Brugge kroonde zich zondagavond tot morele winnaar na een geannimeerde topper op het veld van Union SG. De titelverdediger knokte immers terug na een dubbele achterstand: 2-2. Al had de wedstrijd ook helemaal anders kunnen uitdraaien.

De Bruggelingen hadden hun handen aanvankelijk meer dan vol met de Unionisten. In de eerste helft kwam de thuisploeg veel gretiger voor de dag, pas gaandeweg kon Club het evenwicht herstellen. Maar de beste kansen waren wel degelijk voor de thuisploeg. Die kwam uiteindelijk ook verdiend op voorsprong na een knappe actie van Franjo Ivanovic.

Via een ongelukkige owngoal van Casper Nielsen liep Union na de pauze zelfs uit tot 2-0. Dat was voor Club echter het signaal om een tandje bij te steken. Onder impuls van invallers Chemsdine Talbi en Ferran Jutgla klom de regerende kampioen weer langszij. Al moest Simon Mignolet in de slotfase nog alles uit de kast halen om de 3-2 van Union te voorkomen.

LEES OOK: Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club penalty ontnomen?

De thuisploeg zag in het slot dus de zege door de neus geboord. Bovendien hing er een geurtje aan de Brugse gelijkmaker, die tot stand zou zijn gekomen nadat Christos Tzolis de bal bij een vrije trap twee keer zou hebben geraakt. Al hadden ook de bezoekers reden tot klagen na een vermeende strafschopfout die niet gefloten werd.

Na een goede teruglegger van Ardon Jashari, werd Tzolis immers vrij gespeeld in de zestien. Vervolgens incasseerde de Brugse aanvaller een klein tikje van Anan Khalaili. Veel was er niet aan de hand, maar Tzolis verloor door dat contact wel zijn evenwicht waardoor hij de actie niet meer kon verder zetten. Toch vond de wedstrijdleiding het te licht om een penalty te geven.

Voldoende contact voor fout

Analist Franky Van der Elst vond nochtans dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had kunnen worden. "Er is zeker contact. En het is voldoende om Tzolis uit balans te brengen. Anders gaat hij niet met zichzelf in de knoop geraken. Als er geen contact was raakt hij zijn eigen been niet. En als er geen contact was had hij zeker de bal gehad", klonk het bij DAZN.

Desondanks floot scheidsrechter Lawrence Visser geen strafschop en ook de VAR kwam daar niet meer op terug. "Misschien vond men het onvoldoende contact bij de VAR. Maar als je in beweging bent, is dit genoeg om je uit evenwicht te brengen. Als je aan het lopen bent en je wordt vanachter aangetikt, ga je toch nog altijd aan het struikelen. Iedereen die gevoetbald heeft weet dat", aldus Van der Elst.

Club Brugge had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

82
82
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

59
59
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

370
370
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

250
250
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

181
181
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

267
267
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

187
187
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

246
246
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

140
140
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

484
484
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

321
321
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

380
380
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

278
278
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

323
323
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

391
391
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1084
1084
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

132
132
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

211
211
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws