'Ziyech krijgt zijn zin: vertrek uit Istanbul in de maak'

door
'Ziyech krijgt zijn zin: vertrek uit Istanbul in de maak'

De winterse mercato staat voor de deur en dus komen enkele mooie namen opnieuw in aanmerking voor een transfer. Zo ook Hakim Ziyech. De Marokkaanse spelmaker zit momenteel op een zijspoor bij Gatalasaray, maar krijgt mogelijk een reddingsboei toegeworpen.

Ziyech werd destijds gevormd bij het Nederlandse Heerenveen, waar hij ook zijn profdebuut maakte. Vervolgens verhuisde hij naar AZ Alkmaar en daar groeide de technischvaardige spelmaker/aanvaller uit tot één van de smaakmakers in de Eredivisie. Het leverde hem in 2016 een toptransfer naar Ajax op.

Ook in Amsterdam scheerde de Marokkaanse international hoge toppen, met de halve finale in de Champions League als hoogtepunt. Een nieuwe transfer naar één van de Europese topcompetities stond dan ook in de sterren geschreven. En in het voorjaar van 2020 viel de keuze uiteindelijk op Chelsea FC.

LEES OOK: Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Ontevreden in Istanbul

Die stap bleek evenwel te groot. Ziyech kon zich in Londen nooit echt doorzetten. Na enkele seizoenen werd dan ook elders een oplossing gezocht. Die vond men uiteindelijk in Istanbul. Zo trok Ziyech eerst op huurbasis naar Galatasaray, vervolgens nam de Turkse grootmacht hem ook definitief over van Chelsea.

Maar dit seizoen moet hij vrede nemen met een beperkte bijrol en dat is duidelijk niet naar zijn zin. In de voorbije dagen haalde hij in de Turkse pers immers snoeihard uit naar coach Okan Buruk, volgens hem de slechtste trainer met wie hij ooit werkte. Daar voegde Ziyech aan toe dat hij absoluut wil vertrekken tijdens de komende transferperiode.

Oplossing uit Portugal?

Volgens FootMercato toont Galatasaray zich nu ook bereid om die vertrekwens in te willigen. En ondanks zijn beperkt aantal speelminuten dit seizoen, heerst er ook voldoende interesse. Vanuit de Golfstaten zouden al enkele clubs contact hebben opgenomen. Maar ook in Europa zouden enkele ploegen belangstelling tonen. Het Spaanse Fichajes noemt alvast Ipswich Town, West Ham United, Torino, Cagliari, Como en Venezia.

Er zou evenwel nog een andere optie op tafel liggen. Zo beweren Turkse bronnen dat SL Benfica interesse toont. En Ziyech zelf zou een overgang naar Lissabon best wel zien zitten. Naar verluidt is Galatasaray ook bereid hem voor een prikje te laten gaan. Afwachten dus of het tot een doorbraak komt.

Ziyech heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

188
188
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

25
25
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

16
16
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

249
249
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

225
225
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

38
38
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

469
469
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

515
515
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

152
152
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

287
287
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

377
377
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

87
87
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

72
72
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

78
78
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

266
266
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

262
262
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

117
117
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

382
382
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

613
613
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

282
282
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

146
146
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

113
113
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1322
1322
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

498
498

Meer sportnieuws