"Ik heb geen spijt dat ik Antwerp verlaten heb"

door

Met een twee op twaalf zit Antwerp niet bepaald in een sterke periode. De Great Old moet zich dringend herpakken als het de feestdagen niet met een kater in wil trekken. Zaterdag krijgt het tegen Dender daartoe de kans.

Evident zal het echter niet worden, want de promovendus is aan een verrassend goed seizoen bezig en staat zelfs op amper drie punten van de top zes. Eén van de uitblinkers is bovendien een oude bekende van de Great Old.

LEES OOK: 'STVV schakelt door: twee opties om Bertaccini te vervangen'

Nsimba kijkt Antwerp in de ogen

Bruny Nsimba maakte immers zijn profdebuut op de Bosuil. Hij kwam uiteindelijk 20 keer in actie voor Antwerp, waarbij hij één keer scoorde en twee assists gaf. Op zijn palmares staan ook de titel en twee bekers, al maakte hij de dubbel eigenlijk niet meer mee.

Halfweg dat seizoen was Nsimba immers naar SK Beveren vertrokken. "In eerste instantie was het niet mijn bedoeling om Antwerp te verlaten. Maar toen de kans zich voordeed om bij Beveren meer minuten te maken, moest ik aan mezelf denken, ook al miste ik daardoor een nieuwe bekerfinale en de kampioenenviering", blikt hij terug in Gazet van Antwerpen.

Geen spijt van vertrek

Uiteindelijk bleef hij slechts een halfjaar op de Freethiel. Dender haalde hem daar in de zomer van 2023 weg en zo keerde hij alsnog terug in de Jupiler Pro League. Hij was dit seizoen daarin al goed voor drie goals en twee assists.

Spijt heeft Nsimba dan ook allesbehalve. "Ik kijk nog vaak naar de wedstrijden van Antwerp, maar ’t is niet zo dat ik dan denk: ‘ze hadden mij moeten houden of ik had moeten blijven'", besluit hij.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'
'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Had Antwerp hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

83
83
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

39
39
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

136
136
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

171
171
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

152
152
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

113
113
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

80
80
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1112
1112
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

63
63
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

153
153
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

484
484
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

100
100
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

343
343
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

216
216
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

384
384
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1454
1454
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

405
405
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

576
576
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1037
1037
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

538
538
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

307
307
BMA velt definitief oordeel over nieuw competitieformat

In februari stemde de Pro League voor een nieuwe competitiehervorming. Daarbij worden de play-offs ...

533
533
Tresoldi doet Club Brugge straffe belofte

Club Brugge is het seizoen goed begonnen met zeges tegen Union en Genk, maar op zijn sterkst staat ...

752
752
'Union heeft genoeg gezien: flop moet beschikken'

Union bevestigde donderdag het vertrek van Franjo Ivanovic naar Benfica, waarmee de landskampioen ...

318
318

Meer sportnieuws