Kranten maken brandhout van brokkenpiloot Gent: "Een drama"

door
Kranten maken brandhout van brokkenpiloot Gent:

AA Gent heeft de League Phase van de Conference League afgesloten met het schaamrood op de wangen. De Buffalo's verloren donderdagavond immers op het veld van kneusje Larne FC. Verschillende spelers vielen dan ook hard door de mand.

Gent was met een duidelijk doel naar Belfast afgereisd. De Oost-Vlamingen wilden zich alsnog verzekeren van een plek in de top 8 en zo de tussenronde richting de 1/8ste finales vermijden. Achteraf bleek dat een zege daar altijd voor had volstaan. Maar zover kwam het dus niet.

De slechte staat van het veld speelde zeker een rol, toch moest Gent de hand vooral in eigen boezem steken. Larne had immers nog nooit een Europees punt kunnen pakken en leek dus een vogel voor de kat. Maar de Noord-Ieren hielden goed stand. Uiteindelijk wisten ze zelfs te winnen dankzij aanvoerder Tomas Cosgrove.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

Ondermaatse basiskrachten

Een regelrechte blamage dus voor de ploeg van coach Wouter Vrancken. Een pak spelers liet het dan ook helemaal afweten. Tiago Araujo stapelde de balverliezen bijvoorbeeld op en werd aan de rust vervangen. Net als een bleke Franck Surdez. Voorin blijft Andri Gudjohnsen dan weer worstelen met zichzelf.

Maar vooral Archie Brown kwam dramatisch voor de dag. De Engelse back is op papier nochtans één van de sterkhouders. In Belfast bleef hij echter mijlenver verwijderd van zijn gewenste niveau. In balbezit was Brown erg slordig, aan de overzijde stond hij dan weer te slapen bij de tegentreffer van Larne.

Discussie met Vrancken

Op de krantenwebsites zijn de commentaren aan zijn adres dan ook scherp. Bij Het Nieuwsblad krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 3 op 10. "Balverlies waardoor Larne kon counteren, een fase waar hij stond te slapen: het was te begrijpen dat Vrancken hem in de eerste helft tot de orde riep. Het hielp niets. Op de tegengoal stond hij weer niet op te letten. Meteen erna gewisseld", klinkt het.

Ook in het wedstrijdverslag van Het Laatste Nieuws wordt de vleugelback allerminst gespaard. "Brown, de armen wijd open, ging aan de zijlijn een discussie aan met coach Vrancken. Nergens voor nodig - Brown was een drama", verwees men naar een fase in de eerste helft. Afwachten dus of hij zondag tegen Standard opnieuw aan de aftrap staat na deze wanprestatie ...

Brown was de zwakste schakel bij Gent ...

Meest recent

Net op tijd: Garcia krijgt enorme opsteker Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

2
2
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

5
5
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

12
12
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

12
12
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

19
19
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

62
62
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

200
200
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

112
112
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

112
112
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

191
191
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

194
194
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

448
448
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

505
505
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

122
122
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

68
68
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

221
221
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

292
292
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

452
452
Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

89
89
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

683
683
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

276
276
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

66
66
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

771
771
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

242
242

Meer sportnieuws