Bounida doet wéér van zich spreken: pareltje tegen Tottenham

door
Bounida doet wéér van zich spreken: pareltje tegen Tottenham

Het Belgische toptalent Rayane Bounida liet de voorbije weken van zich spreken bij de U23 van Ajax. In de Nederlandse tweede divisie was hij meteen goed voor enkele doelpunten. En woensdagavond maakte de jongeling andermaal indruk.

De Belg met Marokkaanse roots sloot destijds al op jonge leeftijd aan bij de jeugdopleiding van RSC Anderlecht. En al snel werd duidelijk dat Bounida over een heel arsenaal aan kwaliteiten beschikte. Bij de paars-witte jeugdploegen behoorde hij dan ook steevast tot de grote uitblinkers.

Ondertussen ging er steeds vaker video's van zijn acties viraal op de sociale media. De verwachtingen omtrent de jongeling werden zo serieus gehypet. Anderlecht probeerde dan ook om hem uit de klauwen van verschillende buitenlandse ploegen te houden. Daar slaagden de Brusselaars, mede door financiële redenen, evenwel niet in.

LEES OOK: Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Puike start bij Jong Ajax

In het voorjaar van 2022 besloot Bounida namelijk om geen profcontract te tekenen bij Anderlecht en maakte hij de overstap naar Ajax. Daar groeide hij uit tot een vaste waarde bij de U19. En die prestaties zag hij een dikke week geleden beloond worden met zijn debuut namens Jong Ajax, dat aantreedt in de tweede divisie.

De jongeling stelde daarbij allerminst teleur. In zijn eerste match tegen De Graafschap was hij meteen doeltreffend en nog geen week later tekende de jongeling opnieuw voor een doelpunt tegen TOP Oss. Woensdagavond toonde hij zich echter ook op het internationale niveau.

Tottenham kansloos

De Amsterdamse beloften nemen momenteel deel aan de gerenommeerde 'Premier League International Cup'. Daarin stond woensdagavond een duel tegen de leeftijdsgenoten van Tottenham Hotspur op het programma. Ajax, met ook Jorthy Mokio tussen de lijnen, liet de Londenaren geen kans en won met zware 1-5-cijfers. Daarbij zorgde Bounida voor een geweldig hoogtepunt. Met zijn technische kwaliteiten zette hij een handvol tegenstanders in de wind, om vervolgens de 0-2 netjes binnen te trappen.

Anderlecht heeft Bounida te makkelijk laten gaan ...

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

120
120
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

139
139
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

81
81
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

217
217
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

56
56
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

466
466
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

155
155
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

182
182
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

55
55
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

106
106
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

120
120
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

98
98
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

38
38
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

574
574
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

483
483
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

392
392
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

442
442
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

434
434
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

690
690
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

649
649
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws