Schoofs onthult straffe doelstelling bij KV Mechelen

door
Schoofs onthult straffe doelstelling bij KV Mechelen

KV Mechelen is dit seizoen weer één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. Na achttien speeldagen prijkt het op de zevende plaats en dus lijkt het weer volop mee te gaan strijden voor een ticket voor de Champions' Play-Off.

Vorig seizoen greep Malinwa na een straffe remonte nog net naast een plaatsje in de top zes, want na een nederlaag op OHL op de slotspeeldag van de reguliere competitie kwamen ze uiteindelijk twee punten tekort.

LEES OOK: Rob Schoofs koestert één grote droom na debuut bij Union

Schoofs wil Europa in met KV Mechelen

De voorbije jaren was het wel vaker net niet voor Mechelen om de top zes te bestormen, maar dit seizoen hopen ze daar verandering in te brengen. Aanvoerder Rob Schoofs mikt zelfs nog hoger dan de top zes.

"Ik wil herinnerd worden als de kapitein die opnieuw Europees voetbal Achter de Kazerne heeft gebracht", verklaart hij immers aan DAZN. "Voorlopig hebben we het mooi gehad: we hebben de beker gewonnen, mooie jaren gehad. Maar we missen toch een echte uitschieter. We gaan er dus alles voor doen."

Geen Europees voetbal in meer dan 30 jaar

De laatste Europese campagne van KV Mechelen dateert intussen al van het seizoen 1993/94, toen ze in de UEFA Cup in de achtste finales uitgeschakeld werden door Cagliari. Meer dan 30 jaar later wachten ze nog altijd op een nieuwe kans.

In die periode wist Malinwa wel één keer een Europees ticket te pakken, toen ze in 2019 de beker wonnen. Ze moesten dat toen echter weer inleveren als straf voor de omkoopaffaire met Waasland-Beveren die in de marge van Operatie Propere Handen aan het licht gekome was.

Kan KV Mechelen dit seizoen een Europees ticket pakken?

Meest recent

Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

37
37
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

17
17
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

38
38
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

80
80
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

37
37
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

196
196
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

334
334
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

941
941
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

248
248
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

146
146
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

110
110
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

117
117
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

124
124
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

199
199
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

260
260
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

208
208
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

238
238
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

197
197
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

191
191
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

521
521
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

611
611
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

114
114
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

322
322
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

107
107
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

198
198

Meer sportnieuws