Fink gepikeerd: "Zij zijn nummer één van België"

958 stemmen
Fink gepikeerd:

KRC Genk heeft zondagmiddag een dure nederlaag geleden. De competitieleider ging met 2-0 onderuit op het veld van Club Brugge, dat zo tot op één nadert in het klassement. Achteraf liet trainer Thorsten Fink dan ook een gepikeerde indruk achter.

De Limburgers waren sterk aan het seizoen begonnen en wisten te charmeren met behoorlijk dominant en aanvallend voetbal. Maar de laatste weken verliep het spel steeds moeizamer. Die negatieve lijn werd doorgetrokken in Brugge. Zo kwam de herfstkampioen opvallend behouden voor de dag.

Op een plaatsbal van Tolu Arokodare na, liet Genk in de eerste helft amper noemenswaardige kansen noteren. En na de pauze was er nauwelijks beterschap wat dat betreft. Arokodare liet weliswaar een strafschop liggen en Zakaria El Ouahdi strooide lustig met flankvoorzetten, maar voorts was Genk offensief onmondig.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Behouden aanpak

Achteraf werden dan ook vragen gesteld bij de aanpak van de Limburgers, vooral dan in de aanvangsfase. Zo leek Genk vooral te spelen met de intentie om de kloof van vier punten in het klassement intact te houden, in plaats van de voorsprong verder uit te bouwen. Daar kreeg Fink logischerwijs dan ook vragen over.

Maar de Duitser was daar niet echt mee opgezet. "Natuurlijk wilden we winnen. Als je dat niet zag, dan is het oké. We hebben verloren, dat kan gebeuren. Ze waren gewoon iets beter. Het is geen Playstation, hé", klonk het gepikeerd bij Sporza.

Sterk Club Brugge

Fink vindt dan ook dat de nederlaag meer te maken heeft met de kwaliteit van de tegenstander dan met de instelling van Genk. "Ze zijn de nummer 1 van België, ook al staan wij momenteel op kop in het klassement. Als Bayern München tegen Dortmund speelt, zegt Dortmund ook: Waarom? Bayern is een beter team. Natuurlijk was dit een uitgelezen kans, maar soms komt er ook wat geluk bij kijken. Het was mijn plan om de wedstrijd te controleren en tegen te prikken op de counter. Dat is niet gelukt. De verklaring? De sterkte van de tegenstander."

Genk vertoonde veel te weinig zegedrang ...

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

73
73
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

53
53
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

364
364
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

241
241
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

180
180
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

263
263
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

185
185
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

245
245
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

138
138
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

482
482
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

319
319
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

379
379
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

278
278
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

323
323
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1081
1081
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

132
132
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

211
211
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws