Club Brugge-talent slaat op tafel: “Grootste club van België”

919 stemmen
Club Brugge-talent slaat op tafel: “Grootste club van België”

Club Brugge focust zich meer en meer op de jeugd. Coach Nicky Hayen is er dan ook niet vies van om talenten een kans te geven in de A-kern. Dat pakte onder meer al goed uit met Joaquin Seys en Kyriani Sabbe. Is Siebe Wylin de volgende back in het rijtje?

Wylin is een jeugdproduct van Club Brugge, maar trok op jonge leeftijd al naar KV Oostende. Afgelopen zomer keerde hij terug bij Blauw-Zwart waar hij dit seizoen een vaste waarde is bij Club NXT. De 21-jarige rechtervleugelverdediger gaf een interview aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Op tafel slaan

Wylin nam afscheid van KV Oostende dat failliet ging en koos voor een terugkeer naar oude liefde Club Brugge. “Dat viel me heel zwaar. Ik heb immers veel te danken aan KVO. Ik zat in totaal drie seizoenen bij de A-kern en zag er veel trainers komen en gaan. Een harde slag, want plots zit je zonder ploeg, zonder job en zonder inkomen.”

Nu is Wylin op zoek naar een doorbraak bij Club Brugge en slaat hij op tafel. “Voetballen voor Blauw-Zwart was altijd mijn droom. Het is de grootste club van België met de best denkbare begeleiding. Ik heb bij Club ook nog een contract tot 2026. We zien dan wel hoever we op dat moment staan.”

Polyvalent 

Bij Club NXT is Wylin vooral een vaste waarde als centrale verdediger. “De jongste jaren bij KVO was ik vooral rechtsachter of wingback, maar ik ben opgeleid als centrale verdediger. Veel maakt het mij uiteindelijk niet uit.” 

In veertien competitiewedstrijden wist Wylin één keer te scoren en één assist te geven. Een debuut bij de hoofdmacht zit er nog niet meteen aan te komen. Er is veel concurrentie bij de selectie van Nicky Hayen.

Is Club Brugge momenteel de grootste club van België?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

85
85
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

35
35
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

315
315
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

51
51
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

188
188
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

225
225
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

157
157
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

665
665
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

64
64
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

165
165
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

165
165
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1046
1046
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

669
669
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

444
444
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

836
836
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

829
829
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

135
135
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

488
488
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

394
394

Meer sportnieuws