UCL: Juve duwt City in de miserie, Barça wint spektakelstuk

door
UCL: Juve duwt City in de miserie, Barça wint spektakelstuk

In de Champions League zal Manchester City nog vol aan de bak moeten om door te stoten. De Engelse kampioen verloor woensdag op het veld van Juventus en blijft achter met een povere 8 op 18. Voorts won FC Barcelona de topper op Borussia Dortmund en wist ook Feyenoord weer indruk te maken.

LEES OOK: Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Juventus - Manchester City

City zit nu toch al een tijdje in een mindere periode, ook in de Champions League. Zo hield de Engelse kampioen amper één puntje over aan zijn vorige twee duels. Op bezoek bij Juventus wou de ploeg van coach Guardiola dan ook aanknopen met een broodnodige zege. Daarvoor rekende de Spaanse trainer op De Bruyne en Doku in zijn basiself.

Maar de CL-winnaar van 2023 kon wéér niet overtuigen. City eiste wel het balbezit op, dat werd veel te weinig omgezet in doelgevaar. Daar wist Juventus bij de start van de tweede helft te profiteren. Na een voorzet van Yildiz, wist Vlahovic immers de score te openen. En na een puike combinatie van invallers Weah en McKennie, kwam de Oude Dame zowaar op 2-0.

De bezoekers probeerden vervolgens nog de bakens te verzetten, maar dat lukte allerminst. En zo blijft City achter met een povere 8 op 18, waardoor het nog vol aan de bak moet om zelfs de top 24 te halen. Juventus klimt dan weer naar een comfortabele 13de plek. Opvallend: beide topploegen nemen het tijdens de twee laatste speeldagen op tegen Club Brugge.

Feyenoord - Sparta Praag

Dat Club Brugge heeft er met Feyenoord een te duchten concurrent bij gekregen. De Rotterdammers konden zich eveneens op een totaal van 10 punten heisen. Feyenoord won op eigen veld immers met 4-2 van Sparta Praag, de ex-club van coach Priske. Hadj-Moussa, vorig jaar nog bij Lommel actief, scoorde voor de derde UCL-wedstrijd op rij.

De Nederlanders staan op basis van hun doelsaldo nu één plekje boven Club. Beide ploegen moeten overigens ook de concurrentie van VfB Stuttgart vrezen. De Duitsers wonnen met 5-1 van Young Boys en blijven zo in de running om Blauw-Zwart alsnog voorbij te steken. Dat kan niet langer gezegd worden van Bologna. Na het gelijkspel tegen Benfica kunnen de Italianen slechts een totaal van maximum 8 punten halen.

FC Barcelona - Borussia Dortmund

Bovenaan het klassement was het dan weer uitkijken naar wat FC Barcelona zou doen in de topper op het veld Borussia Dortmund. En de aanwezige toeschouwers werden ook verwend. Tenminste toch in de tweede helft. Nadat de eerste periode op 0-0 was geëindigd, werd na de pauze naar hartelust gescoord.

Tot twee keer toe wist Barça op voorsprong te klimmen via Raphinha en Torres, maar Guirassy bracht de thuisploeg telkens weer in de match. Uiteindelijk was het bij de derde treffer dan toch prijs voor de Catalanen: Torres legde de 2-3-eindstand vast. Door deze zege klimt Barça naar de tweede plaats met 15 op 18. Dortmund is negende met twee puntjes minder.

Op de derde plek staat Arsenal dan weer te pronken. Met Trossard als invaller haalden de Gunners het met ruime 3-0-cijfers van AS Monaco, waardoor ze hun puntentotaal aandikten tot 13 stuks. Tot slot wist AC Milan een blamage te voorkomen. De Rossoneri konden op eigen veld pas in de slotfase winnen van Rode Ster.

Uitslagen woensdagavond:

Juventus - Manchester City: 2-0
Borussia Dortmund - FC Barcelona: 2-3
AC Milan - Rode Ster: 2-1
Arsenal FC - AS Monaco: 3-0
Feyenoord - Sparta Praag: 4-2
SL Benfica - Bologna FC: 0-0
VfB Stuttgart - Young Boys: 5-1

City wint de Champions League dit seizoen zeker níét ...

Meest recent

Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

77
77
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

135
135
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

32
32
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

132
132
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

49
49
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

133
133
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

78
78
'Igor Thiago versiert absolute toptransfer'

Anderhalf jaar geleden werd Igor Thiago de duurste uitgaande transfer ooit van Club Brugge, dat in ...

151
151
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

184
184
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

52
52
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

112
112
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

83
83
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

183
183
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

157
157
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

305
305
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

61
61
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

141
141
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

50
50
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

31
31
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

16
16
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

231
231
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

169
169
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

75
75
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

348
348
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

48
48

Meer sportnieuws