'EK-sensatie slechts invaller: Leverkusen op vinkenslag'

door
'EK-sensatie slechts invaller: Leverkusen op vinkenslag'

Tijdens het voorbije Europees kampioenschap wisten verschillende jonge smaakmakers zich in de kijker te spelen, maar een aantal daarvan heeft het lastig om te bevestigen. Arda Güler bijvoorbeeld, moet bij Real Madrid doorgaans vrede nemen met een invallersrol. De jonge Turk zou echter al een uitweg hebben.

Güler staat in eigen land al jaren te boek als een absoluut goudhaantje en kreeg al op erg prille leeftijd zijn kans bij Fenerbahçe. Na het vertrek van Mesut Özil brak hij zelfs compleet door bij de topclub uit Istanbul. Maar lang zou hij niet bij Fenerbahçe blijven. Met amper één volledig seizoen in de benen, maakte de spelmaker/aanvaller al een absolute toptransfer.

FC Barcelona trok lange tijd aan zijn mouw, maar uiteindelijk was het Real Madrid dat hem wist te strikken. Vorige zomer legde de Spaanse kampioen zo'n 20 miljoen euro neer voor hem. Vervolgens moest Güler, mede door blessureleed, echter vrede nemen met een beperkte bijrol in het Estadio Santiago Bernabeu.

LEES OOK: Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

Uitblinker op EK, invaller bij Real

Tegen het einde van het vorige seizoen kreeg hij dan toch volop zijn kans van coach Carlo Ancelotti en vond de Turk plots vlot de weg naar doel. Die goede lijn trok hij vervolgens door op het EK. Zo werd de jongeling de grote ster van de Turkse nationale ploeg, die uiteindelijk strandde in de kwartfinales.

Maar die knappe prestaties kregen voorlopig geen gepast vervolg. Bij Real Madrid moet hij zich dit seizoen alwéér neerleggen bij een invallersrol. Zo versierde hij tot dusver nog maar zes basisplaatsen, waarbij afgelopen weekend nog tegen Girona FC. En die basisplaatsen had hij ook nog eens grotendeels aan blessureleed bij de concurrentie te danken.

Bayer Leverkusen op vinkenslag

Een al dan niet tijdelijk vertrek uit de Spaanse hoofdstad is dan ook niet uitgesloten. Güler zou zelfs al een concrete optie op zak hebben. Sky-transferexpert Florian Plettenberg meldt namelijk dat Bayer Leverkusen aan zijn mouw trekt. De Duitse kampioen zou zelfs al in contact staan met zijn zaakwaarnemers en familie.

Real is voorlopig echter niet van plan om hem in januari te laten gaan. Maar als zijn situatie niet veranderd, zou Güler in de zomermercato wel eens elders op zoek kunnen gaan naar speelgelegenheid op regelmatige basis. In dat geval staat Leverkusen klaar om toe te slaan.

🚀

Real is geen geschikte club voor jonge talenten ...

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

80
80
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

35
35
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

40
40
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

110
110
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

61
61
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

49
49
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

290
290
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

121
121
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

108
108
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

178
178
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

194
194
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

55
55
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

75
75
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

142
142
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

923
923
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

239
239
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

268
268
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

294
294
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

121
121
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

102
102
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

81
81
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

307
307
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

162
162
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

290
290
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

556
556

Meer sportnieuws