'EK-sensatie slechts invaller: Leverkusen op vinkenslag'

door
'EK-sensatie slechts invaller: Leverkusen op vinkenslag'

Tijdens het voorbije Europees kampioenschap wisten verschillende jonge smaakmakers zich in de kijker te spelen, maar een aantal daarvan heeft het lastig om te bevestigen. Arda Güler bijvoorbeeld, moet bij Real Madrid doorgaans vrede nemen met een invallersrol. De jonge Turk zou echter al een uitweg hebben.

Güler staat in eigen land al jaren te boek als een absoluut goudhaantje en kreeg al op erg prille leeftijd zijn kans bij Fenerbahçe. Na het vertrek van Mesut Özil brak hij zelfs compleet door bij de topclub uit Istanbul. Maar lang zou hij niet bij Fenerbahçe blijven. Met amper één volledig seizoen in de benen, maakte de spelmaker/aanvaller al een absolute toptransfer.

FC Barcelona trok lange tijd aan zijn mouw, maar uiteindelijk was het Real Madrid dat hem wist te strikken. Vorige zomer legde de Spaanse kampioen zo'n 20 miljoen euro neer voor hem. Vervolgens moest Güler, mede door blessureleed, echter vrede nemen met een beperkte bijrol in het Estadio Santiago Bernabeu.

LEES OOK: 'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Uitblinker op EK, invaller bij Real

Tegen het einde van het vorige seizoen kreeg hij dan toch volop zijn kans van coach Carlo Ancelotti en vond de Turk plots vlot de weg naar doel. Die goede lijn trok hij vervolgens door op het EK. Zo werd de jongeling de grote ster van de Turkse nationale ploeg, die uiteindelijk strandde in de kwartfinales.

Maar die knappe prestaties kregen voorlopig geen gepast vervolg. Bij Real Madrid moet hij zich dit seizoen alwéér neerleggen bij een invallersrol. Zo versierde hij tot dusver nog maar zes basisplaatsen, waarbij afgelopen weekend nog tegen Girona FC. En die basisplaatsen had hij ook nog eens grotendeels aan blessureleed bij de concurrentie te danken.

Bayer Leverkusen op vinkenslag

Een al dan niet tijdelijk vertrek uit de Spaanse hoofdstad is dan ook niet uitgesloten. Güler zou zelfs al een concrete optie op zak hebben. Sky-transferexpert Florian Plettenberg meldt namelijk dat Bayer Leverkusen aan zijn mouw trekt. De Duitse kampioen zou zelfs al in contact staan met zijn zaakwaarnemers en familie.

Real is voorlopig echter niet van plan om hem in januari te laten gaan. Maar als zijn situatie niet veranderd, zou Güler in de zomermercato wel eens elders op zoek kunnen gaan naar speelgelegenheid op regelmatige basis. In dat geval staat Leverkusen klaar om toe te slaan.

Real is geen geschikte club voor jonge talenten ...

Meest recent

Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

32
32
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

100
100
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

225
225
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

212
212
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

168
168
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

219
219
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

190
190
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

277
277
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

337
337
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

504
504
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

241
241
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

300
300
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

331
331
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

410
410
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

262
262
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

350
350
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

657
657
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

461
461
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

156
156
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

904
904
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

390
390
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

85
85
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

361
361

Meer sportnieuws