'Hubert voert noodgedwongen wissels door in basiself'

603 stemmen
'Hubert voert noodgedwongen wissels door in basiself'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag voor de kwartfinales van de Croky Cup, maar veel tijd om daarvan te genieten was er niet. Zondag staat immers alweer een competitieduel tegen Beerschot VA op het programma. Uitkijken dus naar hoe coach David Hubert dan zijn manschappen zal posteren.

De Belgische recordkampioen staat in de laatste weken van 2024 nog voor een behoorlijk lastig programma. Aanstaande donderdag wacht alweer een stevige Europese verplaatsing op het veld van Slavia Praag. Vervolgens staat in de competitie een Limburgs tweeluik met uitmatchen op STVV en KRC Genk op het programma.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Revanche voor heenmatch

Het kalenderjaar afsluiten doet Paars-Wit dan weer met een thuiswedstrijd tegen FCV Dender. Maar eerst komt dit weekend dus nog die andere promovendus op bezoek. RSCA wil tegen Beerschot alvast revanche nemen voor de nederlaag in de heenmatch. En het wordt ook al een belangrijke test in aanloop naar hun onderlinge bekerduel.

Hubert staat dus voor een moeilijke keuze. Gunt hij bepaalde sterkhouders rust in aanloop naar de Europese trip richting Praag? Of kiest hij opnieuw voor zijn sterkst mogelijke basisploeg? Op basis van de beschikbare informatie wordt het wellicht een combinatie van de twee. Zo zouden toch zeker een drietal wissels verwacht worden.

Geen risico's nemen

Achterin blijft de opties weliswaar beperkt. Maar donderdag maakte Ludwig Augustinsson wel weer zijn rentree na enkele weken blessureleed. De kans bestaat dus dat de Zweed zondag weer start, zodat Moussa Ndiaye eventjes op adem kan komen. Al zal RSCA zeker geen risico's nemen op een herval bij Augustinsson.

Om diezelfde reden begint Leander Dendoncker volgens La Dernière Heure allicht op de bank. Donderdag werkte hij nog een volledige match af, de kans is klein dat hij enkele dagen later meteen weer zal starten. Voorin tot slot, lijkt Francis Amuzu de grootste kanshebber om op rechts te starten. Samuel Edozie zit normaal gezien weer in de selectie, maar ook met hem wordt omzichtig omgesprongen.

De mogelijke basiself:

Coosemans; Foket, Simic, Jørgensen, Augustinsson; Rits, Leonie; Dreyer, Stroeykens, Amuzu; Dolberg

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

7
7
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

33
33
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

28
28
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

62
62
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

286
286
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

142
142
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

55
55
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

348
348
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

109
109
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

704
704
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

103
103
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

92
92
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

79
79
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

192
192
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

351
351
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

313
313
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

544
544
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

917
917
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

149
149
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

939
939
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

219
219
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

695
695
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

243
243

Meer sportnieuws