'Hubert voert noodgedwongen wissels door in basiself'

door
'Hubert voert noodgedwongen wissels door in basiself'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag voor de kwartfinales van de Croky Cup, maar veel tijd om daarvan te genieten was er niet. Zondag staat immers alweer een competitieduel tegen Beerschot VA op het programma. Uitkijken dus naar hoe coach David Hubert dan zijn manschappen zal posteren.

De Belgische recordkampioen staat in de laatste weken van 2024 nog voor een behoorlijk lastig programma. Aanstaande donderdag wacht alweer een stevige Europese verplaatsing op het veld van Slavia Praag. Vervolgens staat in de competitie een Limburgs tweeluik met uitmatchen op STVV en KRC Genk op het programma.

Revanche voor heenmatch

LEES OOK Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

Het kalenderjaar afsluiten doet Paars-Wit dan weer met een thuiswedstrijd tegen FCV Dender. Maar eerst komt dit weekend dus nog die andere promovendus op bezoek. RSCA wil tegen Beerschot alvast revanche nemen voor de nederlaag in de heenmatch. En het wordt ook al een belangrijke test in aanloop naar hun onderlinge bekerduel.

Hubert staat dus voor een moeilijke keuze. Gunt hij bepaalde sterkhouders rust in aanloop naar de Europese trip richting Praag? Of kiest hij opnieuw voor zijn sterkst mogelijke basisploeg? Op basis van de beschikbare informatie wordt het wellicht een combinatie van de twee. Zo zouden toch zeker een drietal wissels verwacht worden.

Geen risico's nemen

Achterin blijft de opties weliswaar beperkt. Maar donderdag maakte Ludwig Augustinsson wel weer zijn rentree na enkele weken blessureleed. De kans bestaat dus dat de Zweed zondag weer start, zodat Moussa Ndiaye eventjes op adem kan komen. Al zal RSCA zeker geen risico's nemen op een herval bij Augustinsson.

LEES OOK Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

Om diezelfde reden begint Leander Dendoncker volgens La Dernière Heure allicht op de bank. Donderdag werkte hij nog een volledige match af, de kans is klein dat hij enkele dagen later meteen weer zal starten. Voorin tot slot, lijkt Francis Amuzu de grootste kanshebber om op rechts te starten. Samuel Edozie zit normaal gezien weer in de selectie, maar ook met hem wordt omzichtig omgesprongen.

De mogelijke basiself:

Coosemans; Foket, Simic, Jørgensen, Augustinsson; Rits, Leonie; Dreyer, Stroeykens, Amuzu; Dolberg

POLL: Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Club-speler baalt: "Verdween beetje van het toneel"

Club Brugge won met 4-2 van Beerschot en maakt zich klaar voor de topper tegen Juventus. Het zal ...

0
0
Renard met flater, of alsnog een topdeal voor Anderlecht?

RSC Anderlecht neemt afscheid van Anders Dreyer. De Deense aanvallende pion trekt naar San Diego FC. ...

96
96
Vromant duidelijk over transferplannen Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge zagen ze Kévin Denkey naar Cincinatti verkassen. De Brugse fans van ...

12
12
'Delcroix verlaat Burnley en vindt nieuwe club'

Hannes Delcroix gaat Burnley deze maand verlaten. De Belgische verdediger kende heel veel ...

20
20
Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

Club Brugge heeft Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro verkocht. De Deen heeft financieel geen ...

185
185
Beerschot blijft geloven: "Volgende week spoken op Kiel"

Voor Beerschot blijft het zeer moeilijk om wedstrijden te winnen. De rode lantaarn heeft zaterdag ...

96
96
Club maakt het zichzelf lastig: "Dat was het probleem"

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht op de 22ste speeldag van de Jupiler Pro League tot een goed ...

192
192
Napoli doet gouden zaak: Lukaku beslist topper

In de Serie A heeft Napoli een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de titel. Het trok aan het ...

88
88
Veredelde B-ploeg Club rekent probleemloos af met Beerschot

Club Brugge heeft zijn ongeslagen reeks zaterdag nog wat uitgebreid. Tegen Beerschot koos Nicky ...

226
226
Mbangula krijgt grote lof na glansprestatie

De voorbije maanden kwamen weer een aantal Belgische talenten bovendrijven. De grootste verrassing ...

49
49
Futures verrassen La Louvière, Beveren kan niet winnen

In de Challenger Pro League hebben de zaterdagwedstrijden geen winnaars opgeleverd. La ...

96
96
Mechelen zakt weg: "Niet meer ploeg van maanden geleden"

Van zijn laatste tien officiële wedstrijden heeft KV Mechelen er amper eentje gewonnen. Daar ...

124
124
'Dreyer verlaat Anderlecht: transfersom bekend'

Anderlecht was deze winter al zeer actief op de transfermarkt en zaterdag viel er opnieuw ...

940
940
Fink ziet kritiekpuntje: "Als topploeg moet je dat doen"

KRC Genk blijft netjes op zijn elan doorgaan in de Jupiler Pro League. Ondanks de nederlaag van ...

194
194
Verrassende afwezige bij Anderlecht: transfer in de maak

Anderlecht veroverde deze week een goede uitgangspositie in de halve finale van de Croky Cup, maar ...

530
530
Tielemans en VAR bezorgen Arsenal stevige kater

Liverpool ziet zijn voorsprong in de Premier League nog wat verder oplopen. Eerste achtervolger ...

50
50
Weerbaar Racing Genk duwt Malinwa nog dieper in moeras

Krijgt Malinwa stilaan degradatiezorgen? Rood-Geel greep Racing Genk vandaag meteen naar de keel ...

86
86
Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

Juventus heeft zaterdag stevig vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Club Brugge van volgende ...

30
30
Club Brugge - Beerschot: Hayen roteert heel stevig

Club Brugge speelt vanavond een thuisduel tegen Beerschot. Dat moet een hapklare brok zijn voor de ...

220
220
Leko velt oordeel: "Meer is niet haalbaar op transfermarkt"

Standard heeft amper tot geen geld. De Luikenaars moeten daarom heel creatief zijn. Trainer Ivan ...

169
169

Meer sportnieuws