'Club houdt hart vast: toptransfer steunpilaar in januari'

door
'Club houdt hart vast: toptransfer steunpilaar in januari'

Club Brugge strijdt momenteel volop mee op meerdere fronten en hoopt dat ook nog zo lang mogelijk te doen. De bedoeling is dan ook om de selectie in januari zo goed mogelijk intact te houden. Maar in het geval van Joel Ordoñez wordt dat geen evidente klus.

De Ecuadoraanse verdediger is bezig aan een sterk seizoen. Zijn intrinsieke talent is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Met name in de Champions League liet de verdediger al mooie dingen zien. Ondertussen is hij een vaste A-international bij Ecuador. En dat terwijl Ordoñez nog altijd maar 20 jaar oud is. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij inmiddels op de radar staat van enkele Europese topclubs.

LEES OOK: 'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Gegeerd in Premier League

Vooral in Engeland blijkt de Brugse sterkhouder grof wild. Eind vorige maand raakte bekend dat de Engelse competitieleider Liverpool FC zijn situatie van dichtbij volgt. Vervolgens werden ook Newcastle United, Aston Villa en Chelsea FC genoemd als mogelijk kandidaten.

Indien Ordoñez in de komende weken blijft bevestigen, vooral in de Champions League, zal die belangstelling enkel toenemen. De vraag is dan stilaan ook niet óf maar wannéér de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden.

Poging in wintermercato

Het zal echter niet gemakkelijk worden om in dat opzet te slagen. Bepaalde ploegen zouden in januari immers al willen toeslaan. Zo meldt het Ecuadoraanse Expresso, alsook het Britse TBR, dat zowel Newcastle als Aston Villa in januari al een poging wil ondernemen. Zij zouden in Ordoñez een groeibriljant zien, die gelijkenissen vertoont met Antonio Rüdiger (Real Madrid).

Beide Premier League-subtoppers zijn bezig aan een wisselvallig seizoen en kunnen versterking goed gebruiken. Door in de winter al toe te slaan, hopen ze overigens andere concurrenten af te troeven. De Magpies en de Villans staan er financieel gezien alvast behoorlijk goed voor.

Ordoñez is momenteel de beste centrale verdediger in de JPL ...

Meest recent

Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

18
18
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

27
27
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

44
44
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

87
87
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

162
162
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

36
36
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

29
29
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

111
111
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

301
301
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

152
152
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

238
238
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

73
73
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

105
105
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

44
44
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

88
88
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

50
50
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

406
406
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

207
207
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

124
124
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

547
547
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

214
214
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

121
121
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

115
115
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

232
232

Meer sportnieuws