Hayen duidt 'verantwoordelijke' aan voor flater Jackers

door
Hayen duidt 'verantwoordelijke' aan voor flater Jackers

In de Croky Cup heeft recordhouder Club Brugge zich dinsdagavond voor de kwartfinales geplaatst. Blauw-Zwart trok dinsdagavond immers aan het langste einde tegen tweedeklasser Patro Eisden: 1-3. Nochtans lieten de Bruggelingen geen grootse indruk achter.

Joel Ordoñez, Ardon Jashari, Andreas Skov Olsen, Joaquin Seys, ... de Brugse reservelijst in het Gemeentelijk Sportparkstadion oogde ronduit indrukwekkend. Coach Nicky Hayen had voor de bekermatch immers de nodige rotaties doorgevoerd. Zelfs Simon Mignolet moest op de bank plaatsnemen.

In plaats daarvan mocht Nordin Jackers zich nog eens uitleven in het Brugse doel. De Limburger had vorig seizoen nog indruk gemaakt toen hij Mignolet moest vervangen tijdens diens blessure. Die prestaties leverden hem zelfs een definitieve overstap naar Blauw-Zwart op. Maar dinsdag maakte hij geen goede beurt.

LEES OOK: Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Vraag van coach

Jackers pakte weliswaar uit met enkele goede reddingen. Toch zal vooral zijn blunder bij de tegentreffer onthouden worden. Bij het uitvoetballen leverde de doelman de bal immers op knullige wijze in bij de tegenstander, waarna Patro het goed uitspeelde en voor 1-1 kon zorgen.

Achteraf nam Hayen de verantwoordelijkheid voor die blunder echter op zich. "Het was gewoon een verkeerde controle van Nordin. We proberen altijd van achteruit op te bouwen. Dat is het risico dat we nemen en dat is ook mede mijn verantwoordelijkheid. Dat vragen we namelijk en van de 100 keren gaat dat 99 keer goed en 1 keer mislukt dat", klonk het op de clubwebstek.

Gepaste reactie

Gelukkig voor Jackers bleef deze fout zonder grote gevolgen. Club wist de wedstrijd in de tweede helft alsnog naar zich toe te trekken na doelpunten van Hans Vanaken en Ardon Jashari. Die reactie stemde Hayen dan ook tevreden. "Het wel goed dat je het kunt rechtzetten, dus dan heb je daar als ploeg ook je echte gezicht laten zien. Ik denk bijgevolg dat we een verdiende overwinning boeken vanavond", aldus de Brugse coach vlak na de match.

Wanneer Mignolet stopt, moet Club een nieuwe nummer één halen ...

Meest recent

‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

43
43
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

25
25
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

72
72
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

87
87
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

75
75
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

238
238
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

98
98
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

446
446
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

154
154
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

152
152
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

179
179
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

118
118
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

258
258
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

190
190
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

229
229
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

343
343
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

243
243
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

410
410
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

173
173
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

111
111
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

249
249
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

910
910
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

235
235

Meer sportnieuws