L'Equipe pakt groots uit met Belg: "Le Maestro"

door
L'Equipe pakt groots uit met Belg:

Woensdagavond waren vele ogen in de Champions League uiteraard gericht op de match van Club Brugge op Celtic en op de kraker tussen Liverpool en Real Madrid, maar elders wist een verrassende Belg zich in de kijker te spelen. Lille boekte een knappe zege op Bologna met dank aan zijn Belgen.

De Franse club ging in Italië met 1-2 winnen en zette daarmee een grote stap richting kwalificatie. Ze pronken immers met een knappe tien op vijftien en prijken daarmee op de twaalfde plaats in de league phase. Met dank aan een zeer verrassende landgenoot.

LEES OOK: 'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Mukau de grote man bij Lille

Het was immers Ngal'ayel Mukau die zich in Bologna tot matchwinnaar kroonde. De 20-jarige in Antwerpen geboren middenvelder leek in de zomer nog op weg van KV Mechelen naar Club Brugge, maar dat zag op het laatste moment nog af van een transfer. Lille profiteerde en haalde hem uiteindelijk voor 5 miljoen euro binnen.

In Brugge zullen ze nu mogelijk dus toch eens opkijken. In een onuitgegeven rol als offensieve middenvelder was Mukau met zijn eerste twee doelpunten als prof immers de grote man bij Lille. Met dank ook aan Matias Fernandez-Pardo, die in een eveneens onuitgegeven rol als tweede spits de assist voor het tweede doelpunt leverde.

Duivels te laat voor 'Le Maestro'

Mukau prijkt daardoor donderdagochtend groots op de voorpagina van de toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe. "Mukau Le Maestro", titelen ze daarbij. Het hoeft niet te verbazen dat hij ook door de UEFA uitgeroepen werd tot Man van de Match.

De Rode Duivels hoeven na zijn veelbelovende prestatie overigens al niet meer te hopen op Mukau. Hij was bij de U18 nog wel Belgisch jeugdinternational, maar koos daarna vrij snel voor Congo. Daar maakte hij vorige week zijn debuut in het A-elftal. Terugkeren naar België is daardoor uitgesloten.

Heeft Club Brugge met hem een kans gemist?

Meest recent

'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

11
11
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

39
39
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

35
35
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

99
99
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

120
120
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

133
133
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

363
363
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

444
444
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

72
72
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

127
127
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

374
374
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

455
455
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

285
285
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

232
232
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

76
76
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

245
245
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

240
240
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

230
230
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

75
75
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

371
371
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

169
169
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

609
609
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

319
319
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

574
574
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

785
785

Meer sportnieuws