Club vol vertrouwen: uitspraken Jutgla doen Celtic beven

door
Club vol vertrouwen: uitspraken Jutgla doen Celtic beven

Club Brugge wist zaterdagnamiddag indruk te maken met een 7-0-monsterzege tegen STVV. Daarmee tankte Blauw-Zwart een welgekomen portie vertrouwen voor zijn belangrijke Europese trip van komende week. Komende woensdag gaat Club immers op bezoek bij Celtic FC.

Zoals geweten werd het Kampioenenbal dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. De traditionele groepsfase werd immers ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de 'League Phase' genoemd. Elke club zal vier matchen afwerken voor eigen volk en vier op verplaatsing. Op basis van die resultaten wordt dus een rangschikking gemaakt.

LEES OOK: Club Brugge én Anderlecht (?) kennen Europese tegenstander

Op koers voor tussenronde

De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 spelen op hun beurt een tussenronde om die 1/8ste finales te halen. Voor de overige ploegen zit de campagne er onvermijdelijk op. Een plaats bij de eerste 8 lijkt voor Club een utopie, maar een plek in de tussenronde is wel degelijk de ambitie.

Halfweg de League Phase is die doelstelling ook virtueel binnen. Met 6 op 12 staat Club immers op de 22ste plaats. Desondanks wordt het nog een heuse klus om de kwalificatie ook effectief binnen te halen. Met onder meer Paris Saint-Germain, Atlético Madrid, RB Leipzig en PSV staan immers nog verschillende kwalitatieve clubs achter Blauw-Zwart in het klassement.

Cruciale punten op tafel

Het wordt niet evident om die allemaal achter zich te houden in de resterende vier speeldagen. Om dat doel te behalen lijkt een driepunter in Glasgow noodzakelijk, zeker gezien het lastige programma dat nog volgt. Maar Celtic heeft een indrukwekkende thuisreputatie, niet voor niet won het in deze UCL-campagne telkens zijn matchen voor eigen volk.

Desondanks vindt Ferran Jutgla dat Club allesbehalve kansloos naar Celtic Park afzakt. "We gaan moet een goede moraal naar Glasgow. Onze vorige zege tegen Aston Villa was belangrijk. Het bewees dat we niet zomaar te gast zijn in de Champions League. We zijn een club met veel trots, die elke wedstrijd wil winnen", klinkt het bij The Daily Record.

Geen angst voor Schotse sfeer

Jutgla en zijn ploegmakkers geloven dus in hun kansen voor de trip naar Schotland. Al blijft de Spanjaard toch ook op zijn hoede. "Ons doel is om door te stoten naar de volgende en de punten die we op Celtic kunnen rapen, zullen belangrijk zijn om dat doel te halen. Celtic is wel sterk thuis en het Schotse voetbal is beter dan enkele jaren geleden. Maar we vrezen de atmosfeer in Glasgow niet. Het is gewoon voetbal en ik verkies een vol stadion met veel druk. Dat helpt om beter te presteren."

🔥 Wat iedereen nu leest

Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Gert Verheyen trapt verrassend nieuw hoofdstuk op gang
Gert Verheyen trapt verrassend nieuw hoofdstuk op gang

Jutgla moet tegen Celtic in de basis starten ...

Meest recent

Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

2
2
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

137
137
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

41
41
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

163
163
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

72
72
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

186
186
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

222
222
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

206
206
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

157
157
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

97
97
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1275
1275
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

72
72
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

172
172
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

531
531
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

106
106
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

358
358
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

224
224
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

394
394
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1506
1506
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

430
430
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

590
590
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1201
1201
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

547
547
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

326
326

Meer sportnieuws