'Amorim schiet in actie: United-transfer van 80 miljoen'

door
'Amorim schiet in actie: United-transfer van 80 miljoen'

In de Premier League maakt Ruben Amorim komend weekend zijn officiële debuut als hoofdcoach van Manchester United. Ondertussen wordt in de Engelse pers druk gespeculeerd over welke spelers de nieuwe trainer wil aantrekken. Zijn vizier zou alvast op zijn ex-club gericht zijn.

United is andermaal bezig aan een teleurstellend seizoen. In de Premier League staat de meervoudige landskampioen momenteel op een pijnlijke 13de plaats. En in de Europa League zijn de resultaten nauwelijks beter. Met amper één zege in vier wedstrijden, moeten de Engelsen voorlopig vrede nemen met plek 15.

Die zwakke prestaties bleven niet zonder gevolgen. Eind oktober besloot het bestuur immers om Erik ten Hag te ontslaan als hoofdtrainer. De Nederlander had in de zomer nog zijn contract verlengd na de onverwachte FA Cup-winst van vorig seizoen, waard werd enkele maanden later dan toch bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: Arsenal heeft zijn topspits eindelijk helemaal beet

Versterking bij ex-club

Om Ten Hag op te volgen viel de keuze al snel op Ruben Amorim. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Die knappe prestaties moet de Portugees nu dus op Old Trafford gaan evenaren.

Daarvoor rekent hij in eerste instantie op de huidige selectie. Maar Amorim zal ongetwijfeld ook zijn stempel drukken tijdens de komende mercato's. Een nieuwe spits zou alvast op zijn verlanglijst staan. Om zijn achterhoede te versterken is het vizier dan weer gericht op een oude bekende van bij Sporting.

Ivoriaanse goudklomp

Zo beweert Metro dat Amorim al informele contacten heeft gehad om een overgang naar Old Trafford te bespreken met Ousmane Diomandé. De Ivoriaan groeide onder zijn bewind uit tot één van de meest veelbelovende verdedigers op de Europese velden. Ondertussen lijkt hij helemaal klaar voor een stap hogerop.

In het gesprek zou Diomandé, momenteel de vaste partner van Zeno Debast bij Sporting, alvast te kennen hebben gegeven dat hij een overstap naar United wel ziet zitten. Bovendien staat in zijn contract een clausule, waardoor de verdediger kan vertrekken voor een vaste som van 80 miljoen euro. Er heerst wel concurrentie van verschillende andere topclubs.

🔥 Wat iedereen nu leest

Marc Coucke na horroravond: 'Van Looy gooit ijs op het vuur'
Marc Coucke na horroravond: 'Van Looy gooit ijs op het vuur'
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

United had een trainer met meer ervaring moeten halen ...

Meest recent

'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

29
29
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

40
40
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

140
140
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

89
89
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

134
134
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

296
296
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

47
47
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

692
692
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

217
217
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

284
284
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

762
762
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

163
163
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

92
92
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

847
847
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

338
338
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

515
515
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

493
493
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

267
267
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

878
878
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

491
491
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

407
407
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

1186
1186
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

2974
2974
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

250
250

Meer sportnieuws