Buffon verrast: "Hij was de allerbeste met wie ik ooit samenspeelde"

door
Buffon verrast:

Gianluigi Buffon is een van de beste doelmannen die het voetbal ooit heeft gekend. De Italiaan speelde bij Parma, Juventus en PSG. Hij had er héél veel indrukwekkende ploegmaats, maar de voormalige doelman vond dat er één speler was die de beste van de hoop was.

Buffon speelde samen met kleppers als Andrea Pirlo, Zinedine Zidane, Fabio Cannavaro, Lionel Messi, Alessandro Del Piero, Pavel Nedved, Zlatan Ibrahimovic, Lilian Thuram, Cristiano Ronaldo en tal van anderen. Toch is er niemand uit dat lijstje die op één komt. 

LEES OOK: Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Zidane, Maldini, Ronaldo...

"Ik heb met drie generaties gespeeld. Hoe zal ik het zeggen? Zinedine Zidane, Ronaldo, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta...", verklaart hij. Het is bijna onmogelijk om uit al die spelers een nummer één te kiezen.

"Op een gegeven moment gaf iemand me een klopje op mijn schouder. Het was Paolo Maldini, die me op mijn gemak probeerde te stellen. Hij debuteerde ook als tiener in de Serie A en wist wat het betekende. Dat gebaar zal ik nooit vergeten. Hij was een geweldige voetballer. Loyaal en dapper", vertelde hij alvast over een van die toppers.

Neymar de beste

Maar de allerbeste, dat is Neymar, die hij bij PSG als ploegmaat had. "Neymar was de beste. Hij had de Ballon d'Or vijf keer moeten winnen voor de speler en de persoon die hij is", gaf hij toch wel verrassend prijs bij in de Italiaanse pers.

Neymar kende geweldige jaren bij FC Barcelona en trok nadien naar PSG. De Braziliaanse aanvaller had echter niet die winnaarsmentaliteit van een Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. Hij haalde een aantal jaren een geweldig niveau, maar zijn carrière doofde de afgelopen seizoenen stevig uit. Zonde voor een speler met zoveel talent.

Haalde Neymar te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

49
49
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

70
70
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

35
35
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

53
53
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

35
35
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

155
155
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

37
37
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

33
33
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

52
52
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

96
96
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

261
261
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

113
113
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

162
162
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

119
119
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

93
93
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

397
397
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

81
81
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

158
158
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

110
110
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

171
171
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

330
330

Meer sportnieuws