'Amorim onverbiddelijk: zevental de deur gewezen bij United'

door
'Amorim onverbiddelijk: zevental de deur gewezen bij United'

In de Premier League maakt Ruben Amorim komend weekend zijn officiële debuut als hoofdcoach van Manchester United. Ondertussen wordt in de Engelse pers druk gespeculeerd over welke gevolgen de aanstelling van de Portugees zal hebben. Zo moeten bepaalde spelers vrezen voor hun toekomst.

United is andermaal bezig aan een teleurstellend seizoen. In de Premier League staat de meervoudige landskampioen momenteel op een pijnlijke 13de plaats. En in de Europa League zijn de resultaten nauwelijks beter. Met amper één zege in vier wedstrijden, moeten de Engelsen voorlopig vrede nemen met plek 15.

Die zwakke prestaties bleven niet zonder gevolgen. Eind oktober besloot het bestuur immers om Erik ten Hag te ontslaan als hoofdtrainer. De Nederlander had in de zomer nog zijn contract verlengd na de onverwachte FA Cup-winst van vorig seizoen, waard werd enkele maanden later dan toch bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: 'Transferwending Man Utd: Lammens met verstomming geslagen'

Stempel drukken

Om Ten Hag op te volgen viel de keuze al snel op Ruben Amorim. De oud-middenvelder had in de voorbije seizoenen hoge toppen gescheerd met Sporting CP en ook in de huidige jaargang presteert zijn ploeg er op topniveau. Die knappe prestaties moet de Portugees nu dus op Old Trafford gaan evenaren.

Daarvoor rekent hij in eerste instantie op de huidige selectie. Maar Amorim zal ongetwijfeld ook zijn stempel drukken tijdens de komende mercato's. Een nieuwe spits zou alvast op zijn verlanglijst staan. Daarnaast is de algemene verwachting dat hij verschillende spelers naar de uitgang zal begeleiden.

Zevental mag weg

Volgens The Mirror zijn er liefst zeven relatief grote namen uit de huidige kern die moeten vrezen voor hun plek onder Amorim. De contracten van Christian Eriksen, Jonny Evans en Victor Lindelöf zijn bijvoorbeeld aflopend en worden naar alle waarschijnlijkheid niet verlengd.

Daarnaast wil men enkele grootverdieners van de hand doen. Meer bepaald Harry Maguire en Casemiro zouden mogen beschikken. Tot slot worden nog twee spelers die werden aangetrokken onder Ten Hag genoemd als potentiële vertrekkers: Antony en Tyrell Malacia.

🔥 Wat iedereen nu leest

Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

Welke speler zou u nog een nieuwe kans geven?

Meest recent

'Antwerp kent duidelijke voorwaarde voor miljoenentransfer'

Bij Antwerp is het alweer een drukke transferzomer. De Great Old moest deze zomer alweer op zoek ...

14
14
AA Gent haalt opgelucht adem na zeer nipte zege

AA Gent begon vorige week dramatisch aan zijn seizoen met een nederlaag in Sint-Truiden. De ...

51
51
Club Brugge maakt stevig statement met Europese lijst

Club Brugge heeft vrijdag zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen geleden door met 2-1 te gaan ...

190
190
'Antwerp blijft maar gaan: derde aanwinst in één klap'

Antwerp heeft nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg, maar het lijkt erop dat ze op de Bosuil ...

153
153
Oude bekende behoedt Salzburg voor drama in aanloop naar Club

Club Brugge ging vrijdagavond verrassend onderuit op het veld van KV Mechelen. Het leed zo op de ...

79
79
Rednic kondigt volgende transfer bij Standard aan

Standard is er zaterdag niet in geslaagd om een foutloos rapport te behouden, want in de slotfase ...

144
144
Volgende smaakmaker hint op vertrek bij Westerlo

Westerlo heeft zich zaterdag herpakt na de zware nederlaag van vorige week op Anderlecht. Dankzij ...

59
59
'Antwerp gaat hard en rondt dubbelslag snel af'

Voor Antwerp wacht zondag alweer een grote test, want dan moeten ze op bezoek bij Genk. De Great Old ...

175
175
Standard geeft op 6 op 6 in slot nog uit handen

Standard heeft de kans laten liggen om met een zes op zes aan de leiding te komen in de Jupiler Pro ...

115
115
Vrancken brengt transfervuurwerk met spannende boodschap

STVV kende al een zeer lucratieve zomermercato. De Limburgers verkochten met Adriano Bertaccini ...

141
141
Karetsas lanceert zeer verrassende transferboodschap

Bij KRC Genk verkochten ze al stevig. Christopher Bonsu Baah bracht al heel wat geld op en Tolu ...

309
309
'Grote verrassing rond Leandro Trossard'

Leandro Trossard lijkt Arsenal te gaan verlaten. De club staat niet weigerachtig vertrek van de ...

229
229
Transferchaos bij Club: Vanaken doorbreekt het stilzwijgen

Bij Club Brugge halen ze nog geen goed niveau, dat beseffen ze ook. Tegen RB Salzburg zal het ...

1148
1148
'Topspeler verlaat Antwerp: bestemming lijkt bekend'

Michel-Ange Balikwisha gaat Antwerp FC deze zomer allicht verlaten. De dure flankaanvaller wordt al ...

685
685
Sporting CP verrast iedereen met Belgische transfer

Sporting CP heeft vandaag een toch wel verrassende Belgische transfer meegedeeld. De Portugezen ...

121
121
Westerlo zorgt in vernieuwd Kuipje meteen voor feest

Om 16u namen KVC Westerlo en Zulte Waregem het tegen elkaar op in 't Kuipje. De fans van de ...

73
73
'Knaltransfer Openda: jongensdroom wordt werkelijkheid'

Loïs Openda is gewild op de zomermercato. De aanvaller van RB Leipzig is klaar voor een nieuwe ...

121
121
'Transferbom bij AA Gent: Gudjohnsen op weg naar uitgang'

Gaat AA Gent weldra een volgende uitgaande transfer afronden? Het zou zomaar kunnen, want er beweegt ...

662
662
Westerlo wacht 'bang' af: "Wat als hij nog vertrekt?"

Bij KVC Westerlo zullen ze toch dringend versterking moeten halen. Daarmee bedoelen we: meer ...

57
57
'Mourinho choqueert Real Madrid met telefoontje'

In Turkije hebben ze blijkbaar ergens nog enorme zakken geld gevonden, want plots lijkt er alles te ...

186
186
Hasi scherp voor Dolberg en Hazard: "Moét anders bij hen"

Bij RSC Anderlecht lijkt het dezer dagen enkel en alleen nog maar over mentaliteit en intensiteit te ...

466
466
Straf! NBA-ster kijkt met open mond naar... Anderlecht-pion

Heel wat voetballers volgen de NBA en kijken ook wel op naar de sterren in de populaire Amerikaanse ...

61
61
'Cercle Brugge en Charleroi passeren langs de kassa'

Cercle Brugge en Sporting Charleroi moeten de kassa vullen met uitgaande transfers om de tekorten af ...

106
106
'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

145
145
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

187
187

Meer sportnieuws