Grove fout Tedesco: "Spelers als Heynen en Vanaken ..."

door
Grove fout Tedesco:

De voetbalbond zal in de komende weken een kritische evaluatie houden over bondscoach Domenico Tedesco. Daarbij zullen zijn tactische keuzes en communicatie ongetwijfeld bekeken worden. Maar ook zijn selectiepolitiek verdient het om grondig onder de loep genomen te worden.

Tedesco had voor de start van de Nations League beterschap beloofd ten opzichte van het Europese kampioenschap. Daarnaast benadrukte de trainer echter ook dat hij de verjongingsoperatie binnen de selectie zou doortrekken. Op zich geen slechte zaak na een mislukt EK en met oog op de campagne voor het WK 2026.

Maar de vele jongeren en relatief onervaren internationals die telkens aan de kern werden toegevoegd, werden allicht te weinig omringd door ervaren krachten. Dat had voor een groot deel te maken met de vele afzeggingen voor de Nations League. Maar zeker ook met de keuzes van Tedesco zelf.

LEES OOK: Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Routiniers vallen af

Zo liet hij heel wat spelers met meerdere caps achter hun én die op papier nog beschikbaar zijn voor de nationale ploeg, links liggen. Onder meer Axel Witsel, Dries Mertens, Christian Benteke, Michy Batshuayi, ... kwamen niet meer in de plannen van de bondscoach voor.

En daarmee maakte Tedesco een grove fout volgens één van zijn voorgangers. "Spelers met ervaring mag je niet te snel weggooien", stelt Georges Leekens bij Sporza. "Neem nu Benteke - toch topschutter in de MLS. En Mertens die nog steeds schittert in Turkije. Ik heb Timmy Simons ook teruggehaald op zijn 34e. Waarom niet? Je hebt zulke dragende spelers nodig."

Ervaring uit eigen land

Overigens hoef Tedesco niet eens naar de VS of Turkije te vliegen. Ook dichter bij huis lopen volgens Leekens voldoende spelers rond die met hun ervaring voor een meerwaarde kunnen zorgen. "Types zoals Hans Vanaken en Bryan Heynen hadden eveneens van goudwaarde kunnen zijn voor de Duivels. Dat zijn toppers op vlak van mentaliteit en die de mayonaise doen pakken. Bij mij waren dat Yves Vanderhaeghe en Philippe Clement, bijvoorbeeld", aldus de voormalige bondscoach.

Tedesco schat de Jupiler Pro League onvoldoende naar waarde ...

Meest recent

Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

18
18
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

38
38
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

111
111
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

48
48
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

174
174
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

28
28
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

113
113
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

93
93
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

167
167
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

166
166
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

69
69
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

188
188
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

144
144
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

341
341
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

764
764
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

82
82
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

90
90
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

158
158
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

104
104
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

380
380
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

294
294
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

127
127
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

219
219
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

182
182

Meer sportnieuws