Afwezige Lukaku op plichten gewezen: "Kijk naar Vertonghen"

door
Afwezige Lukaku op plichten gewezen:

De Rode Duivels hebben zondagavond op pijnlijke wijze verloren van Israël. De omstandigheden zaten wel niet mee voor bondscoach Domenico Tedesco en co gezien de vele afzeggingen. Ook Romelu Lukaku reisde niet mee naar Hongarije en daarvoor wordt hij nu op de vingers getikt.

De nationale topschutter aller tijden ontbrak tijdens de start van de Nations League-campagne al in de selectie. Al was dat gezien zijn situatie niet onlogisch. Door de nodige transferperikelen had Lukaku tijdens de zomermaanden amper gespeeld. En dus mocht hij bij nieuwe club SSC Napoli aan zijn conditie werken.

In oktober was de spits echter opnieuw niet van de partij. Nochtans had hij toen al behoorlijk wat minuten gemaakt in Napels. De spits gaf ook toe dat 'het vuur' om voor de nationale ploeg te spelen in hem wat was gedoofd op dat moment. Desondanks maakte hij tijdens het voorbije interland-luik toch zijn comeback.

Afspraak of niet?

Donderdag startte Lukaku ook in de basis tegen Italië. Hij speelde toen geen goede match, maar wel werd opnieuw duidelijk dat deze ploeg zijn kwaliteiten goed kan gebruiken. Zeker tegen een land met een laag blok zoals Israël zou een spits van zijn kaliber goed van pas komen. Maar hij haakte zaterdag af voor dit duel.

Volgens Tedesco heeft Lukaku last van een blessure en moest hij daarom forfait geven. Hier en daar wordt echter beweerd dat op voorhand al werd afgesproken dat de aanvaller slechts één van de twee duels zou spelen. Iets wat door de bondscoach weliswaar ontkend wordt.

Geen team player

Maar ongeacht een eventuele afspraak, volgens analiste Justien Odeurs had Lukaku gewoon aanwezig moeten zijn in Hongarije. "Oké, het was aangekondigd dat hij maar in één van de twee wedstrijden ging starten. Maar dan kan je toch nog altijd invallen of op z’n minst mee afreizen met de ploeg? Hij was toch onze aanvoerder voor dit tweeluik? Voor mij maakt hij hier een slechte beurt als team player", stelt de ex-Red Flame in Het Belang van Limburg.

Lukaku, één van de absolute leiders in de kleedkamer, liet het volgens Odeurs na om een voorbeeld te stellen naar de jonge spelersgroep. "Ook als je niet speelt kan je nog altijd meegaan om het team te ondersteunen. Kijk naar wat Jan Vertonghen doet bij Anderlecht. Hij is al maanden geblesseerd, maar is wel altijd aanwezig in de kleedkamer om zijn ploegmaats te steunen. Dat is tenminste een echte kapitein."

POLL: Tijdens de WK-campagne moet een nieuwe kapitein aangeduid worden ...

Meest recent

Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

26
26
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

82
82
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

64
64
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

210
210
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

119
119
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

100
100
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

179
179
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

158
158
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

126
126
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

78
78
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

101
101
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

111
111
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

165
165
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

221
221
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

257
257
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

77
77
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

62
62

Meer sportnieuws