TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, uitverkoop Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, uitverkoop Antwerp'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht zal tijdens de komende wintermercato enkele correcties moeten doorvoeren. Zo is een extra optie in het centrum van de defensie meer dan welgekomen. Daarvoor zou RSCA aan een voormalig target denken. Volgens de zelfverklaarde transferwatcher Ekrem Konur zijn ze immers nog steeds geïnteresseerd in Taha Altikardes, een 21-jarige Turkse centrale verdediger die in zijn thuisland bij Göztepe aan de slag is. Afgelopen zomer werd hij ook al aan Paars-Wit gelinkt. Er heerst wel vermeende concurrentie van onder meer KRC Genk en Feyenoord.

De voorbije dagen werd nog volop onderhandeld, maar de transfer van Kévin Denkey lijkt nu toch bijna rond. Volgens Het Laatste Nieuws moeten enkel nog de laatste details met Cincinnati FC afgerond worden. De Amerikanen zouden ruim 14 miljoen euro neertellen voor de spits. Die opbrengsten zal Cercle Brugge vooral gebruiken voor de bouw van een nieuw oefencentrum. Al is het ook de bedoeling zelf versterking te halen. Een nieuwe spits en extra verdediger staan op de verlanglijst.

Marc Overmars mag zijn taken als sportieve baas bij Antwerp FC terug hervatten. Hij zal zich in de komende weken en maanden over verschillende transferdossiers buigen. Zo blijft het de bedoeling om inkomsten te vergaren met de verkoop van spelers. Bij Gazet van Antwerpen moet allereerst een oplossing voor de overbodige Jean Butez gevonden worden. Daarnaast zou ook Michel-Ange Balikwisha op een nieuwe stap azen. Jonkies Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia moeten dan weer een aanzienlijk bedrag opbrengen.

Buitenland

Het Bayern München van Vincent Kompany zou zijn vizier hebben gericht op een oude bekende uit het Belgische voetbal. Florian Plettenberg, transferspecialist bij de Duitse tak van Sky Sports, beweert namelijk dat Der Rekordmeister zijn zinnen heeft gezet op Jonathan David. De Canadees loopt weldra uit contract bij Lille OSC en kan mogelijk dus transfervrij worden opgepikt. Al heerst er wel flink wat concurrentie voor de ex-speler van AA Gent.

Bij Real Madrid worden al volop plannen voor de toekomst gemaakt. Zo meldt Sky Sports-reporter Patrick Berger dat de Koninklijke Xabi Alonso naar het Estadio Santiago Bernabeu wil halen als nieuwe trainer. Ook zijn oogappel bij Bayer Leverkusen, Florian Wirtz, is nadrukkelijk in beeld. Daarnaast hoopt men volgens Relevo uit te pakken met twee transfervrije kleppers: Alphonso Davies en Trent Alexander-Arnold. Al mogen die hun aflopende contracten bij respectievelijk Bayern München en Liverpool FC niet verlengen.

Paris Saint-Germain wil na het vertrek van Kylian Mbappé een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie aantrekken. En daarvoor is het vizier op Italië gericht. Zo meldt La Gazzetta dello Sport dat de Parijzenaars aan de mouw van Kvicha Kvaratskhelia blijven trekken. De Georgische sterspeler van SSC Napoli was afgelopen zomer al in beeld. En ondertussen schieten de onderhandelingen omtrent een contractverlening niet op. Door die impasse in de gesprekken zou PSG een nieuwe kans ruiken om toe te slaan.

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

8
8
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

9
9
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

70
70
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

64
64
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

61
61
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

129
129
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

225
225
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

389
389
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

65
65
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

288
288
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

441
441
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

151
151
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

129
129
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

632
632
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

84
84
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

419
419
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

230
230
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

359
359
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

539
539
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

301
301
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

264
264
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

336
336
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

396
396

Meer sportnieuws