Basiskracht helemaal de weg kwijt bij Rode Duivels

289 stemmen
Basiskracht helemaal de weg kwijt bij Rode Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om donderdagavond een overtuigende prestatie neer te zetten tegen Italië. De Belgen verloren na een erg matige wedstrijd met 0-1. Vooral op aanvallend vlak liet de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco het afweten.

Mede door de vele afzeggingen gooide Tedesco het andermaal over een andere boeg wat zijn veldbezetting betrof. Zo koos hij er voor om de Italianen te counteren door zelf ook met drie centrale verdedigers te starten. Daarnaast pakte de bondscoach voorin uit met twee centrumspitsen.

LEES OOK: Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

Spitsenduo marcheert niet

Romelu Lukaku vierde immers zijn terugkeer in een duo met Loïs Openda. Op papier lijkt dat een logische keuze. Lukaku is een krachtige spits die de bal als geen ander kan bijhouden en kaatsen met de rug naar doel. De pijlsnelle Openda zou daar optimaal van kunnen profiteren.

Maar de praktijk pakte anders uit. Lukaku beleefde een tegenvallende wedstrijd. Hij werkte weliswaar hard, maar kwam zelden in een gevaarlijke positie. En als dat toch het geval was, liet het speerpunt van SSC Napoli het afweten in de afwerking. Dat laatste geldt echter ook voor Openda.

Vervloekt bij nationale ploeg

Bij zijn club RB Leipzig vindt de Luikenaar nochtans vlot de weg naar doel. Maar bij de de Rode Duivels laat Openda het nu toch al geruime tijd afweten. "Openda vindt écht z’n weg niet bij de nationale ploeg", oordeelde analist Marc Degryse tegenover Het Laatste Nieuws.

Ook in de beoordelingen bij de kranten is men streng. Bij Het Nieuwsblad geeft men bijvoorbeeld slechts een 4 op 10 en wijst men erop dat de spits op één schot na niet in de match voorkwam. Het Waalse La Dernière Heure houdt het eveneens op een 4 op 10.

Tedesco heeft Batshuayi te snel afgeschreven ...

Meest recent

Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

88
88
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

30
30
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

606
606
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

113
113
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

266
266
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

156
156
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

102
102
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

378
378
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

127
127
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

235
235
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

24
24
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

137
137
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

86
86
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

620
620
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

442
442
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

421
421
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

345
345
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

263
263
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

115
115
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

67
67
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

331
331

Meer sportnieuws