Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

154
Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

Samuel Mbangula (Juventus) werd door bondscoach Domenico Tedesco opgeroepen voor de Rode Duivels als vervanger voor de geblesseerde Jérémy Doku. Ondanks zijn indrukwekkende start van het seizoen, waarin hij één doelpunt en drie assists noteerde, was Mbangula niet Tedesco's eerste keuze. 

De bondscoach had aanvaller Mika Godts (Ajax), die eveneens geblesseerd is, oorspronkelijk op het oog. Mbangula werd dus pas later opgeroepen, wat zijn beloning was voor zijn snelle ontwikkeling bij Juventus.

LEES OOK: Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

Mbangula schiet als een komeet de lucht in

Samuel Mbangula startte als een komeet aan het voetbalseizoen. Hij scoorde meteen een doelpunt in zijn eerste wedstrijd voor de eerste ploeg van Juventus tegen Como. Daarnaast gaf de Belgische Congolees een assist én hij werd uitgeroepen tot Man van de Match.

Dit was een binnenkomer die kon tellen en elke Italiaanse sportkrant zette zijn foto op de voorpagina.

“Als je zo aan de oppervlakte komt bij Juventus, een monster van een club, dan wil dat iets zeggen over je potentieel”, zei Thierry Siquet, die drie jaar met Mbangula werkte bij de U19 van de nationale ploeg.

Hij werd de jongste Belgische doelpuntenmaker ooit in de Italiaanse Serie A en de eerste Belg ooit die een goal maakte voor Italiaans recordkampioen Juventus. La Gazzetta dello Sport noemde Mbangula daarom “een prototype speler voor Thiago Motta: jong, futuristisch en razendsnel”.

Turijn ligt plots aan z'n voeten: Mbangula wil Rode Duivel worden

Het volgende weekend na zijn droomdebuut zorgde Samuel Mbangula nog eens voor een assist en ook een uitgelokte penalty. “Turijn ligt plots aan z’n voeten”, schreef Het Laatste Nieuws.

De naam van Mbangula werd zelfs genoemd als mogelijke Rode Duivel voor de interlands tegen Israël en Frankrijk in september, al leek de kans klein dat ze hem dan al zouden doorschuiven naar de grote jongens.

Mbangula is van Congolese origine en hun voetbalbond had hem intussen al gecontacteerd om voor hen uit te komen, maar de Rode Duivels droegen zijn voorkeur.

Ook Mbangula hoopte in september stiekem op een eerste selectie voor de Rode Duivels. “Als je een poos overal je eigen naam hoort vallen, begin je het te geloven dat het kan. Maar dan halen de realiteit en logica je in. Er zijn spelers met grotere verdiensten, natuurlijk”, zei de flankaanvaller aan Sporza.

Mbangula pas derde keus van Tedesco

De hype rond Samuel Mbangula werd groter en groter. Eind september had hij één doelpunt en drie assists achter zijn naam in slechts vier wedstrijden voor Juventus. Dat was voldoende voor de Italiaanse topclub om het contract van de 20-jarige te verlengen tot medio 2028.

Het Italiaanse tijdschrift TuttoSport nam Mbangula ook op in de laatste 25 genomineerden voor de Golden Boy Award. Hij overleefde als enige landgenoot de schifting van 100 naar 25. Daarna viel de sensatie Mbangula wat terug.

Sinds zijn verschroeiende start van het seizoen kwam hij nog maar vier keer in actie, goed voor amper 102 speelminuten. Desondanks riep Domenico Tedesco hem samen met Killian Sardella op voor de Rode Duivels, om de geblesseerde Jérémy Doku en Joaquin Seys te vervangen.

Een late maar verdiende beloning voor zijn ontbolstering in Turijn. Anderzijds was Tedesco wel van plan om Ajax-aanvaller Mika Godts op te roepen in plaats van Mbangula, ware het niet dat ook hij met een kwetsuur out is. De eerste, of zelfs tweede, keus van de bondscoach was hij dus niet.

Mbangula verdient het om bij de selectie te zijn

Meest recent

'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

3
3
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

4
4
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

8
8
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

10
10
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

43
43
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

174
174
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

164
164
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

193
193
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

30
30
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

100
100
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

190
190
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

33
33
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

118
118
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

50
50
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

38
38
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

192
192
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

78
78
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

62
62
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

52
52
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

60
60
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

361
361
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

93
93
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

85
85
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

125
125
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

98
98

Meer sportnieuws