Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

154
Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

Samuel Mbangula (Juventus) werd door bondscoach Domenico Tedesco opgeroepen voor de Rode Duivels als vervanger voor de geblesseerde Jérémy Doku. Ondanks zijn indrukwekkende start van het seizoen, waarin hij één doelpunt en drie assists noteerde, was Mbangula niet Tedesco's eerste keuze. 

De bondscoach had aanvaller Mika Godts (Ajax), die eveneens geblesseerd is, oorspronkelijk op het oog. Mbangula werd dus pas later opgeroepen, wat zijn beloning was voor zijn snelle ontwikkeling bij Juventus.

LEES OOK: Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

Mbangula schiet als een komeet de lucht in

Samuel Mbangula startte als een komeet aan het voetbalseizoen. Hij scoorde meteen een doelpunt in zijn eerste wedstrijd voor de eerste ploeg van Juventus tegen Como. Daarnaast gaf de Belgische Congolees een assist én hij werd uitgeroepen tot Man van de Match.

Dit was een binnenkomer die kon tellen en elke Italiaanse sportkrant zette zijn foto op de voorpagina.

“Als je zo aan de oppervlakte komt bij Juventus, een monster van een club, dan wil dat iets zeggen over je potentieel”, zei Thierry Siquet, die drie jaar met Mbangula werkte bij de U19 van de nationale ploeg.

Hij werd de jongste Belgische doelpuntenmaker ooit in de Italiaanse Serie A en de eerste Belg ooit die een goal maakte voor Italiaans recordkampioen Juventus. La Gazzetta dello Sport noemde Mbangula daarom “een prototype speler voor Thiago Motta: jong, futuristisch en razendsnel”.

Turijn ligt plots aan z'n voeten: Mbangula wil Rode Duivel worden

Het volgende weekend na zijn droomdebuut zorgde Samuel Mbangula nog eens voor een assist en ook een uitgelokte penalty. “Turijn ligt plots aan z’n voeten”, schreef Het Laatste Nieuws.

De naam van Mbangula werd zelfs genoemd als mogelijke Rode Duivel voor de interlands tegen Israël en Frankrijk in september, al leek de kans klein dat ze hem dan al zouden doorschuiven naar de grote jongens.

Mbangula is van Congolese origine en hun voetbalbond had hem intussen al gecontacteerd om voor hen uit te komen, maar de Rode Duivels droegen zijn voorkeur.

Ook Mbangula hoopte in september stiekem op een eerste selectie voor de Rode Duivels. “Als je een poos overal je eigen naam hoort vallen, begin je het te geloven dat het kan. Maar dan halen de realiteit en logica je in. Er zijn spelers met grotere verdiensten, natuurlijk”, zei de flankaanvaller aan Sporza.

Mbangula pas derde keus van Tedesco

De hype rond Samuel Mbangula werd groter en groter. Eind september had hij één doelpunt en drie assists achter zijn naam in slechts vier wedstrijden voor Juventus. Dat was voldoende voor de Italiaanse topclub om het contract van de 20-jarige te verlengen tot medio 2028.

Het Italiaanse tijdschrift TuttoSport nam Mbangula ook op in de laatste 25 genomineerden voor de Golden Boy Award. Hij overleefde als enige landgenoot de schifting van 100 naar 25. Daarna viel de sensatie Mbangula wat terug.

Sinds zijn verschroeiende start van het seizoen kwam hij nog maar vier keer in actie, goed voor amper 102 speelminuten. Desondanks riep Domenico Tedesco hem samen met Killian Sardella op voor de Rode Duivels, om de geblesseerde Jérémy Doku en Joaquin Seys te vervangen.

Een late maar verdiende beloning voor zijn ontbolstering in Turijn. Anderzijds was Tedesco wel van plan om Ajax-aanvaller Mika Godts op te roepen in plaats van Mbangula, ware het niet dat ook hij met een kwetsuur out is. De eerste, of zelfs tweede, keus van de bondscoach was hij dus niet.

Mbangula verdient het om bij de selectie te zijn

Meest recent

Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

42
42
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

148
148
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

236
236
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

367
367
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

93
93
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

26
26
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

71
71
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

50
50
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

95
95
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

286
286
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

108
108
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

48
48
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

161
161
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

358
358
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

113
113
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

398
398
Van Bommel charmeert: verhaal à la Martinez op komst?

Mark van Bommel heeft zijn opening bij de Rode Duivels niet gemist. België speelde fris en ...

75
75
Geen tweede Union SG in JPL: "Niet onze ambitie"

Voor veel Belgische voetbalclubs is Europees voetbal de ultieme droom. Bij Lommel SK liggen de ...

98
98
Extra weelde voor Van Bommel, géén blunder van Garcia

De waan van de dag. Rudi Garcia kreeg de afgelopen dagen nog wat sneren van bepaalde media. Onder ...

77
77
'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

131
131
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

42
42
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

391
391
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

72
72
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

462
462
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

30
30

Meer sportnieuws