Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

154
Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

Samuel Mbangula (Juventus) werd door bondscoach Domenico Tedesco opgeroepen voor de Rode Duivels als vervanger voor de geblesseerde Jérémy Doku. Ondanks zijn indrukwekkende start van het seizoen, waarin hij één doelpunt en drie assists noteerde, was Mbangula niet Tedesco's eerste keuze. 

De bondscoach had aanvaller Mika Godts (Ajax), die eveneens geblesseerd is, oorspronkelijk op het oog. Mbangula werd dus pas later opgeroepen, wat zijn beloning was voor zijn snelle ontwikkeling bij Juventus.

LEES OOK: Tedesco haalt volgende Belg in huis

Mbangula schiet als een komeet de lucht in

Samuel Mbangula startte als een komeet aan het voetbalseizoen. Hij scoorde meteen een doelpunt in zijn eerste wedstrijd voor de eerste ploeg van Juventus tegen Como. Daarnaast gaf de Belgische Congolees een assist én hij werd uitgeroepen tot Man van de Match.

Dit was een binnenkomer die kon tellen en elke Italiaanse sportkrant zette zijn foto op de voorpagina.

“Als je zo aan de oppervlakte komt bij Juventus, een monster van een club, dan wil dat iets zeggen over je potentieel”, zei Thierry Siquet, die drie jaar met Mbangula werkte bij de U19 van de nationale ploeg.

Hij werd de jongste Belgische doelpuntenmaker ooit in de Italiaanse Serie A en de eerste Belg ooit die een goal maakte voor Italiaans recordkampioen Juventus. La Gazzetta dello Sport noemde Mbangula daarom “een prototype speler voor Thiago Motta: jong, futuristisch en razendsnel”.

Turijn ligt plots aan z'n voeten: Mbangula wil Rode Duivel worden

Het volgende weekend na zijn droomdebuut zorgde Samuel Mbangula nog eens voor een assist en ook een uitgelokte penalty. “Turijn ligt plots aan z’n voeten”, schreef Het Laatste Nieuws.

De naam van Mbangula werd zelfs genoemd als mogelijke Rode Duivel voor de interlands tegen Israël en Frankrijk in september, al leek de kans klein dat ze hem dan al zouden doorschuiven naar de grote jongens.

Mbangula is van Congolese origine en hun voetbalbond had hem intussen al gecontacteerd om voor hen uit te komen, maar de Rode Duivels droegen zijn voorkeur.

Ook Mbangula hoopte in september stiekem op een eerste selectie voor de Rode Duivels. “Als je een poos overal je eigen naam hoort vallen, begin je het te geloven dat het kan. Maar dan halen de realiteit en logica je in. Er zijn spelers met grotere verdiensten, natuurlijk”, zei de flankaanvaller aan Sporza.

Mbangula pas derde keus van Tedesco

De hype rond Samuel Mbangula werd groter en groter. Eind september had hij één doelpunt en drie assists achter zijn naam in slechts vier wedstrijden voor Juventus. Dat was voldoende voor de Italiaanse topclub om het contract van de 20-jarige te verlengen tot medio 2028.

Het Italiaanse tijdschrift TuttoSport nam Mbangula ook op in de laatste 25 genomineerden voor de Golden Boy Award. Hij overleefde als enige landgenoot de schifting van 100 naar 25. Daarna viel de sensatie Mbangula wat terug.

Sinds zijn verschroeiende start van het seizoen kwam hij nog maar vier keer in actie, goed voor amper 102 speelminuten. Desondanks riep Domenico Tedesco hem samen met Killian Sardella op voor de Rode Duivels, om de geblesseerde Jérémy Doku en Joaquin Seys te vervangen.

Een late maar verdiende beloning voor zijn ontbolstering in Turijn. Anderzijds was Tedesco wel van plan om Ajax-aanvaller Mika Godts op te roepen in plaats van Mbangula, ware het niet dat ook hij met een kwetsuur out is. De eerste, of zelfs tweede, keus van de bondscoach was hij dus niet.

Mbangula verdient het om bij de selectie te zijn

Meest recent

'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

2
2
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

7
7
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

30
30
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

245
245
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

122
122
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

261
261
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

140
140
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

399
399
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

43
43
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

34
34
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

149
149
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

95
95
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

332
332
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

283
283
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

117
117
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

110
110
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

734
734
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

560
560
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

304
304
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

141
141
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

538
538
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

380
380
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

175
175
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

111
111

Meer sportnieuws