Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

154 stemmen
Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

Samuel Mbangula (Juventus) werd door bondscoach Domenico Tedesco opgeroepen voor de Rode Duivels als vervanger voor de geblesseerde Jérémy Doku. Ondanks zijn indrukwekkende start van het seizoen, waarin hij één doelpunt en drie assists noteerde, was Mbangula niet Tedesco's eerste keuze. 

De bondscoach had aanvaller Mika Godts (Ajax), die eveneens geblesseerd is, oorspronkelijk op het oog. Mbangula werd dus pas later opgeroepen, wat zijn beloning was voor zijn snelle ontwikkeling bij Juventus.

LEES OOK: ‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mbangula schiet als een komeet de lucht in

Samuel Mbangula startte als een komeet aan het voetbalseizoen. Hij scoorde meteen een doelpunt in zijn eerste wedstrijd voor de eerste ploeg van Juventus tegen Como. Daarnaast gaf de Belgische Congolees een assist én hij werd uitgeroepen tot Man van de Match.

Dit was een binnenkomer die kon tellen en elke Italiaanse sportkrant zette zijn foto op de voorpagina.

“Als je zo aan de oppervlakte komt bij Juventus, een monster van een club, dan wil dat iets zeggen over je potentieel”, zei Thierry Siquet, die drie jaar met Mbangula werkte bij de U19 van de nationale ploeg.

Hij werd de jongste Belgische doelpuntenmaker ooit in de Italiaanse Serie A en de eerste Belg ooit die een goal maakte voor Italiaans recordkampioen Juventus. La Gazzetta dello Sport noemde Mbangula daarom “een prototype speler voor Thiago Motta: jong, futuristisch en razendsnel”.

Turijn ligt plots aan z'n voeten: Mbangula wil Rode Duivel worden

Het volgende weekend na zijn droomdebuut zorgde Samuel Mbangula nog eens voor een assist en ook een uitgelokte penalty. “Turijn ligt plots aan z’n voeten”, schreef Het Laatste Nieuws.

De naam van Mbangula werd zelfs genoemd als mogelijke Rode Duivel voor de interlands tegen Israël en Frankrijk in september, al leek de kans klein dat ze hem dan al zouden doorschuiven naar de grote jongens.

Mbangula is van Congolese origine en hun voetbalbond had hem intussen al gecontacteerd om voor hen uit te komen, maar de Rode Duivels droegen zijn voorkeur.

Ook Mbangula hoopte in september stiekem op een eerste selectie voor de Rode Duivels. “Als je een poos overal je eigen naam hoort vallen, begin je het te geloven dat het kan. Maar dan halen de realiteit en logica je in. Er zijn spelers met grotere verdiensten, natuurlijk”, zei de flankaanvaller aan Sporza.

Mbangula pas derde keus van Tedesco

De hype rond Samuel Mbangula werd groter en groter. Eind september had hij één doelpunt en drie assists achter zijn naam in slechts vier wedstrijden voor Juventus. Dat was voldoende voor de Italiaanse topclub om het contract van de 20-jarige te verlengen tot medio 2028.

Het Italiaanse tijdschrift TuttoSport nam Mbangula ook op in de laatste 25 genomineerden voor de Golden Boy Award. Hij overleefde als enige landgenoot de schifting van 100 naar 25. Daarna viel de sensatie Mbangula wat terug.

Sinds zijn verschroeiende start van het seizoen kwam hij nog maar vier keer in actie, goed voor amper 102 speelminuten. Desondanks riep Domenico Tedesco hem samen met Killian Sardella op voor de Rode Duivels, om de geblesseerde Jérémy Doku en Joaquin Seys te vervangen.

Een late maar verdiende beloning voor zijn ontbolstering in Turijn. Anderzijds was Tedesco wel van plan om Ajax-aanvaller Mika Godts op te roepen in plaats van Mbangula, ware het niet dat ook hij met een kwetsuur out is. De eerste, of zelfs tweede, keus van de bondscoach was hij dus niet.

Mbangula verdient het om bij de selectie te zijn

Meest recent

'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

48
48
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

208
208
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

250
250
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

114
114
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

70
70
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

709
709
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

113
113
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

396
396
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1473
1473
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

327
327
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

436
436
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

355
355
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

397
397
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1140
1140
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

356
356
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

289
289
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

303
303
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

373
373
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

73
73
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

62
62
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

554
554
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

155
155
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

404
404
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

314
314

Meer sportnieuws