Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

door
Tedesco-onthulling: liever andere speler dan supertalent

Samuel Mbangula (Juventus) werd door bondscoach Domenico Tedesco opgeroepen voor de Rode Duivels als vervanger voor de geblesseerde Jérémy Doku. Ondanks zijn indrukwekkende start van het seizoen, waarin hij één doelpunt en drie assists noteerde, was Mbangula niet Tedesco's eerste keuze. 

De bondscoach had aanvaller Mika Godts (Ajax), die eveneens geblesseerd is, oorspronkelijk op het oog. Mbangula werd dus pas later opgeroepen, wat zijn beloning was voor zijn snelle ontwikkeling bij Juventus.

LEES OOK: Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Mbangula schiet als een komeet de lucht in

Samuel Mbangula startte als een komeet aan het voetbalseizoen. Hij scoorde meteen een doelpunt in zijn eerste wedstrijd voor de eerste ploeg van Juventus tegen Como. Daarnaast gaf de Belgische Congolees een assist én hij werd uitgeroepen tot Man van de Match.

Dit was een binnenkomer die kon tellen en elke Italiaanse sportkrant zette zijn foto op de voorpagina.

“Als je zo aan de oppervlakte komt bij Juventus, een monster van een club, dan wil dat iets zeggen over je potentieel”, zei Thierry Siquet, die drie jaar met Mbangula werkte bij de U19 van de nationale ploeg.

Hij werd de jongste Belgische doelpuntenmaker ooit in de Italiaanse Serie A en de eerste Belg ooit die een goal maakte voor Italiaans recordkampioen Juventus. La Gazzetta dello Sport noemde Mbangula daarom “een prototype speler voor Thiago Motta: jong, futuristisch en razendsnel”.

Turijn ligt plots aan z'n voeten: Mbangula wil Rode Duivel worden

Het volgende weekend na zijn droomdebuut zorgde Samuel Mbangula nog eens voor een assist en ook een uitgelokte penalty. “Turijn ligt plots aan z’n voeten”, schreef Het Laatste Nieuws.

De naam van Mbangula werd zelfs genoemd als mogelijke Rode Duivel voor de interlands tegen Israël en Frankrijk in september, al leek de kans klein dat ze hem dan al zouden doorschuiven naar de grote jongens.

Mbangula is van Congolese origine en hun voetbalbond had hem intussen al gecontacteerd om voor hen uit te komen, maar de Rode Duivels droegen zijn voorkeur.

Ook Mbangula hoopte in september stiekem op een eerste selectie voor de Rode Duivels. “Als je een poos overal je eigen naam hoort vallen, begin je het te geloven dat het kan. Maar dan halen de realiteit en logica je in. Er zijn spelers met grotere verdiensten, natuurlijk”, zei de flankaanvaller aan Sporza.

Mbangula pas derde keus van Tedesco

De hype rond Samuel Mbangula werd groter en groter. Eind september had hij één doelpunt en drie assists achter zijn naam in slechts vier wedstrijden voor Juventus. Dat was voldoende voor de Italiaanse topclub om het contract van de 20-jarige te verlengen tot medio 2028.

Het Italiaanse tijdschrift TuttoSport nam Mbangula ook op in de laatste 25 genomineerden voor de Golden Boy Award. Hij overleefde als enige landgenoot de schifting van 100 naar 25. Daarna viel de sensatie Mbangula wat terug.

Sinds zijn verschroeiende start van het seizoen kwam hij nog maar vier keer in actie, goed voor amper 102 speelminuten. Desondanks riep Domenico Tedesco hem samen met Killian Sardella op voor de Rode Duivels, om de geblesseerde Jérémy Doku en Joaquin Seys te vervangen.

Een late maar verdiende beloning voor zijn ontbolstering in Turijn. Anderzijds was Tedesco wel van plan om Ajax-aanvaller Mika Godts op te roepen in plaats van Mbangula, ware het niet dat ook hij met een kwetsuur out is. De eerste, of zelfs tweede, keus van de bondscoach was hij dus niet.

Mbangula verdient het om bij de selectie te zijn

Meest recent

Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

5
5
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

19
19
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

75
75
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

159
159
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

77
77
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

48
48
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

42
42
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

43
43
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

103
103
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

117
117
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

336
336
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

63
63
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

26
26
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

120
120
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

133
133
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

69
69
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

732
732
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

243
243
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

124
124
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

444
444
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

207
207
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

389
389
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

225
225
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

344
344
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

101
101

Meer sportnieuws