KBVB geeft niet op: nieuwe topmeeting met Courtois

door
KBVB geeft niet op: nieuwe topmeeting met Courtois

In de Nations League nemen de Rode Duivels het deze week op tegen Italië en Israël. Om de gekende redenen zullen ze dan niet kunnen rekenen op Thibaut Courtois. Maar de voetbalbond weigert om de gebroken relatie met de topdoelman zomaar op te geven.

De affaire rond Courtois werpt nu alweer anderhalf jaar een schaduw over de nationale ploeg. In het voorjaar van 2023 besloot het sluitstuk van Real Madrid om op eigen houtje de selectie te verlaten na een conflict over onder meer de aanvoerdersband. Waarna een open oorlog met bondscoach Domenico Tedesco volgde.

Afgelopen zomer leek de aanslepende soap dan weer een einde te kennen. Via zijn sociale media-accounts liet Courtois immers weten dat hij (voorlopig) niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen. Zo lang Tedesco aan het roer staat als bondscoach, weigert de Limburgse topdoelman om nog het truitje van de Rode Duivels aan te trekken.

LEES OOK: Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Gesprek in Madrid

De voetbalbond liet vervolgens weten dat het deze beslissing betreurt, maar wel respecteert. Desondanks blijken de beleidsbepalers in Tubeke zich niet zomaar neer te leggen bij deze breuk. Zo melden Het Laatste Nieuws en SudPresse dat inmiddels een nieuwe poging werd ondernomen om de wonden met Courtois te helen.

CEO Peter Willems vloog enkele dagen geleden zelfs persoonlijk naar Madrid om een gesprek te houden met de doelman. Veel leverde dat onderhoud vooralsnog niet op, het water tussen Courtois en Tedesco blijft voorlopig veel te diep. Maar de contacten met het sluitstuk blijven dus wel warm gehouden worden.

Mannaert aan zet

In de komende weken zal het dossier overigens in de handen van nog een andere vakman belanden. Vanaf 1 december gaat Vincent Mannaert immers aan de slag als sportief directeur en zal hij zich dus over de kwestie moeten buigen. En ook Mannaert zou de intentie hebben om de vete op te lossen, met een terugkeer van Courtois als het ultieme doel. Afwachten of de nieuwe sterke man wél in dat opzet zal slagen. Een ontslag van Tedesco is in ieder geval niet aan de orde.

Vindt u dat Courtois zomaar kan terugkeren bij de nationale ploeg?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

27
27
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

12
12
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

185
185
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

79
79
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

189
189
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

128
128
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

334
334
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

223
223
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

263
263
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

55
55
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

145
145
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

130
130
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

72
72
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

264
264
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

259
259
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

411
411
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

201
201
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

95
95
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

329
329
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

150
150
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

544
544

Meer sportnieuws