Vincent Mannaert officieel opvolger van Frank Vercauteren

129 stemmen
Vincent Mannaert officieel opvolger van Frank Vercauteren

Vincent Mannaert is officieel de opvolger van Frank Vercauteren bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Dat laat de KBVB op de officiële kanalen weten. De voormalige beleidsbepaler van Club Brugge gaat de sportieve lijnen uitzetten bij de Belgische voetbalbond.

De voormalige CEO van Club Brugge werd eerder al genoemd bij de KBVB, maar toen kon er geen akkoord worden gevonden. Dat is nu wel gelukt en hij wordt de nieuwe Sports Director vanaf 1 december 2024 tot en met het WK 2026.

Ervaring gebruiken

Op de webstek van de KBVB wordt het plan met Mannaert duidelijk. ‘Vincent Mannaert was dertien jaar CEO van Club Brugge. Hij behaalde er zes landstitels, één Beker van België en zes keer de groepsfase van de Champions League. Die ervaring stelt hij nu ter beschikking vande KBVB. CEO Peter Willems en de raad van bestuur van de KBVB willen met deze aanstelling een volgende stap zetten binnen het sportief departement.’

Zelf is hij ook in de wolken met de nieuwe uitdaging. “Ik kijk er erg naar uit om de sportieve leiding van de KBVB op te nemen. De Rode Duivels staan voor een belangrijke uitdaging richting het WK in 2026, en ik wil heel graag mijn passie en ervaring met betrekking tot high performance en talentontwikkeling ten dienste stellen van de federatie en de nationale ploegen.” 

Exit Frank Vercauteren

Het was al een tijdje aangekondigd dat Vercauteren zijn contract bij de Belgische voetbalbond niet ging verlengen. Mannaert werd eerder al genoemd bij de KBVB, maar toen gingen de onderhandelingen met mis met toenmalige CEO Piet Vandendriesche. Na het ontslag van de CEO kwam de KBVB weer uit bij Mannaert, maar toen deden de Franstalige amateurs moeilijk. Derde keer goede keer want nu is er wel een overeenkomst gevonden met Mannaert.

LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Een goede keuze?

Meest recent

Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

25
25
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

102
102
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

165
165
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

62
62
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

38
38
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

277
277
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

44
44
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

208
208
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

78
78
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

395
395
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

114
114
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

697
697
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

244
244
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

346
346
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

570
570
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

153
153
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

97
97
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

584
584
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

261
261
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

607
607
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

429
429
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

188
188
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

776
776

Meer sportnieuws