Vincent Mannaert officieel opvolger van Frank Vercauteren

door
Vincent Mannaert officieel opvolger van Frank Vercauteren

Vincent Mannaert is officieel de opvolger van Frank Vercauteren bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Dat laat de KBVB op de officiële kanalen weten. De voormalige beleidsbepaler van Club Brugge gaat de sportieve lijnen uitzetten bij de Belgische voetbalbond.

De voormalige CEO van Club Brugge werd eerder al genoemd bij de KBVB, maar toen kon er geen akkoord worden gevonden. Dat is nu wel gelukt en hij wordt de nieuwe Sports Director vanaf 1 december 2024 tot en met het WK 2026.

Ervaring gebruiken

Op de webstek van de KBVB wordt het plan met Mannaert duidelijk. ‘Vincent Mannaert was dertien jaar CEO van Club Brugge. Hij behaalde er zes landstitels, één Beker van België en zes keer de groepsfase van de Champions League. Die ervaring stelt hij nu ter beschikking vande KBVB. CEO Peter Willems en de raad van bestuur van de KBVB willen met deze aanstelling een volgende stap zetten binnen het sportief departement.’

Zelf is hij ook in de wolken met de nieuwe uitdaging. “Ik kijk er erg naar uit om de sportieve leiding van de KBVB op te nemen. De Rode Duivels staan voor een belangrijke uitdaging richting het WK in 2026, en ik wil heel graag mijn passie en ervaring met betrekking tot high performance en talentontwikkeling ten dienste stellen van de federatie en de nationale ploegen.” 

Exit Frank Vercauteren

Het was al een tijdje aangekondigd dat Vercauteren zijn contract bij de Belgische voetbalbond niet ging verlengen. Mannaert werd eerder al genoemd bij de KBVB, maar toen gingen de onderhandelingen met mis met toenmalige CEO Piet Vandendriesche. Na het ontslag van de CEO kwam de KBVB weer uit bij Mannaert, maar toen deden de Franstalige amateurs moeilijk. Derde keer goede keer want nu is er wel een overeenkomst gevonden met Mannaert.

LEES OOK: HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Een goede keuze?

Meest recent

Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

15
15
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

214
214
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

32
32
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

230
230
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

129
129
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

131
131
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

164
164
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

155
155
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

324
324
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

260
260
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

78
78
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

155
155
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

326
326
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

293
293
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

251
251
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

53
53
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

183
183
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

421
421
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

230
230
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

443
443
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

207
207
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

349
349
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

201
201

Meer sportnieuws