Vincent Mannaert officieel opvolger van Frank Vercauteren

door
Vincent Mannaert officieel opvolger van Frank Vercauteren

Vincent Mannaert is officieel de opvolger van Frank Vercauteren bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Dat laat de KBVB op de officiële kanalen weten. De voormalige beleidsbepaler van Club Brugge gaat de sportieve lijnen uitzetten bij de Belgische voetbalbond.

De voormalige CEO van Club Brugge werd eerder al genoemd bij de KBVB, maar toen kon er geen akkoord worden gevonden. Dat is nu wel gelukt en hij wordt de nieuwe Sports Director vanaf 1 december 2024 tot en met het WK 2026.

Ervaring gebruiken

Op de webstek van de KBVB wordt het plan met Mannaert duidelijk. ‘Vincent Mannaert was dertien jaar CEO van Club Brugge. Hij behaalde er zes landstitels, één Beker van België en zes keer de groepsfase van de Champions League. Die ervaring stelt hij nu ter beschikking vande KBVB. CEO Peter Willems en de raad van bestuur van de KBVB willen met deze aanstelling een volgende stap zetten binnen het sportief departement.’

Zelf is hij ook in de wolken met de nieuwe uitdaging. “Ik kijk er erg naar uit om de sportieve leiding van de KBVB op te nemen. De Rode Duivels staan voor een belangrijke uitdaging richting het WK in 2026, en ik wil heel graag mijn passie en ervaring met betrekking tot high performance en talentontwikkeling ten dienste stellen van de federatie en de nationale ploegen.” 

Exit Frank Vercauteren

Het was al een tijdje aangekondigd dat Vercauteren zijn contract bij de Belgische voetbalbond niet ging verlengen. Mannaert werd eerder al genoemd bij de KBVB, maar toen gingen de onderhandelingen met mis met toenmalige CEO Piet Vandendriesche. Na het ontslag van de CEO kwam de KBVB weer uit bij Mannaert, maar toen deden de Franstalige amateurs moeilijk. Derde keer goede keer want nu is er wel een overeenkomst gevonden met Mannaert.

LEES OOK: Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Een goede keuze?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

58
58
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

85
85
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

136
136
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

433
433
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

57
57
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

250
250
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

44
44
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

169
169
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

273
273
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

590
590
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

322
322
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

165
165
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

211
211
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

427
427
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

446
446
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

176
176
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

191
191
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

547
547
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

40
40
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

301
301
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

281
281
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws