Club Brugge heeft na de bekeruitschakeling tegen AA Gent, zaterdag alweer een tik gekregen. Racing Genk kwam op het veld van
Blauw-Zwart met 4-5 winnen. Kevin De Bruyne was met drie doelpunten de belangrijkste man van de wedstrijd voor de troepen van Mario Been.
De landskampioen nam een sterke start en al na twee minuten bedankte De Bruyne Thibaut Van Acker voor de vele ruimte die er werd gegeven. Doelman Colin Coosemans had geen verhaal tegen het schot. Club drukte met gevaarlijke voorzetten van Nabil Dirar en een kopbal van Ryan Donk. Donk kon even later de doorgekopte inworp van Björn Vleminckx in het doel koppen: 1-1.
Clubs honger was nog niet gestild. Vadis Odjidja deed de lat trillen en Thomas Meuniers poging belandde aan de andere kant van de paal. Na het halfuur viel de Brugse motor helemaal stil. De onzekere Coosemans en zijn verdedigers ontsnapten toen Kennedy op de paal trapte. Net voor de rust mocht de vrijstaande Kareem Hyland het leer tegen de netten koppen: 1-2.
De rust had Club duidelijk deugd gedaan. Na een mooi hakje van Odjidja trapte Vazquez knap binnen. Een fraaie collectieve aanval en een voorzet van Dirar lieten Meunier een 3-2 score optekenen. Even na het uur leek Genk uitgeteld. Vazquez nam een vrije trap snel en Dirar werkte het leer keurig voorbij doelman Laszlo Köteles.
De landskampioen gaf echter niet op en Jelle Vossen scoorde even na het doelpunt van Dirar tegen. In de slotfase ontbond De Bruyne zijn duivels. De jonge middenvelder toonde zijn talent en legde de 4-4 en de 4-5 tegen de touwen. Na de 4-4 tegen Gent, alweer een zware domper voor de Brugse topper.
Scoreverloop:
0-1 (02') Kevin De Bruyne
1-1 (19') Ryan Donk
1-2 (45') Kareem Hyland
2-2 (46') Victor Vazquez
3-2 (61') Thomas Meunier
4-2 (66') Nabil Dirar
4-3 (71') Jelle Vossen
4-4 (77') Kevin De Bruyne
4-5 (85') Kevin De Bruyne