TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker weg bij Club, plan Anderlecht onthuld'

528 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker weg bij Club, plan Anderlecht onthuld'

De winterse mercato nadert met rasse schreden, clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te nemen van Andreas Skov Olsen. Het is al langer bekend dat de Deen op termijn weer in een Europese topcompetitie aan de slag wil gaan. Bovendien gaat hij komende zomer zijn laatste contractjaar in. "Eigenlijk moet hij komende zomer vertrekken. Zijn contract loopt af in 2026 en ik zie hem niet nóg eens verlengen", stelt analist Franky Van der Elst bij Het Nieuwsblad. Afwachten dus welke clubs zich in de komende maanden zullen melden.

Bij RSC Anderlecht is het transferbeleid in handen gevallen van de nieuwe sportieve directeur Olivier Renard. In een reeks interviews deed die alvast zijn plannen uit de doeken. Zo zal Renard vooral mikken op relatief jonge spelers, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. Daarvoor zal hij veel vaker dan zijn voorganger beroep doen op de scoutingscel. Daar tegenover zullen ongetwijfeld ook spelers verkocht worden, maar die evaluatie heeft Renard voorlopig nog niet gemaakt.

Afgelopen zomer bleef Kévin Denkey tegen de verwachtingen bij Cercle Brugge, maar daar komt in de komende mercato's allicht verandering in. De spits blijft dan ook een interessant target voor verschillende ploegen. Uit de Ligue 1 bijvoorbeeld. Transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij LN 24 namelijk dat Lille OSC hem van dichtbij volgt. De club uit Rijsel zou in Denkey een geschikte vervanger zien voor Jonathan David, die transfervrij op weg is naar de uitgang.

Antwerp FC nam in de zomermaanden afscheid van verschillende sterkhouders. De volgende smaakmaker die verkocht wordt, is mogelijk Zeno Van den Bosch. De verdediger gaat na het seizoen alvast zijn laatste contractjaar in. "Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt, maar één ding is zeker: ik ga enkel weg als alles klopt", vertelt Van den Bosch bij Gazet van Antwerpen. "En zelfs als ik ergens teken, zou ik liefst hier het seizoen uitdoen."

Buitenland

Bayern München wil in 2025 uitpakken met de komst van Florian Wirtz, het goudhaantje van regerend landskampioen Bayer Leverkusen. Om de deal rond te krijgen zou nu een ruildeal op tafel liggen. Volgens Christian Falk, Bayern-watchter van BILD, is Leverkusen immer gecharmeerd door Paul Wanner. De 17-jarige Duitser wordt momenteel door München uitgeleend aan FC Heidenheim en maakte daar flink indruk. Bayern zou evenwel bereid zijn om hem op te nemen in de deal rond Wirtz.

Real Madrid zou de opties afwegen om zijn middenveld te versterken. Volgens Fichajes hebben ze alvast hun zinnen gezet op Tijjani Reijnders. De 26-jarige middenvelder is bezig aan een sterk seizoen bij AC Milan en was eerder deze week nog één van de grote uitblinkers in het onderlinge duel tegen Real. Milan zou zijn contract zo snel mogelijk willen verlengen. Mocht er zich in tussentijd een club melden, zou die minstens 60 miljoen euro op tafel moeten leggen.

In welke linie heeft Anderlecht het meest nood aan extra versterking?

Meest recent

Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

178
178
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

693
693
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

117
117
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

87
87
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

77
77
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

262
262
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

120
120
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

313
313
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

103
103
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

88
88
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

286
286
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

712
712
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

290
290
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

525
525
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

47
47
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

109
109
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

141
141
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

641
641

Meer sportnieuws