Rits foetert na puntenverlies: "Zo'n kutgoal..."

door
Rits foetert na puntenverlies:

Na vier speeldagen is Anderlecht zijn perfecte rapport in de Europa League kwijt. Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets gingen nog voor de bijl, maar Rigas FS bleek een horde die ze niet konden nemen. Anderlecht keert met slechts een puntje terug uit Letland.

Dat had nochtans helemaal niet moeten gebeuren. Ondanks een bleke prestatie leek Paars-Wit immers de drie punten te zullen pakken na een geweldig doelpunt van Stroeykens. In de slotseconden liep het echter nog fout.

LEES OOK: Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

Anderlecht slikt knullige goal

Bij een laatste wanhopige aanval van RFS duwde Coosemans een schot nog tegen de paal, maar de voorzet die daarop volgde werd door N'Diaye knullig bij de eerste paal in eigen doel verlengd. Dat zorgde ervoor dat Anderlecht toch met een kater achterbleef.

"Het is een enorme ontgoocheling", sakkerde ook Mats Rits bij Sporza. "Het algemene beeld van de match is dat we 95 minuten controle hebben. Ze spelen powerplay en er is geharrewar. We zijn misschien iets te laat bij de voorzet. Colin redt goed en daarna gaat de bal in eigen doel. Het was geen doordachte aanval: gewoon knots, bots en binnen."

Balen van eerste puntenverlies

Met een tien op twaalf doet Anderlecht het wel nog altijd zeer aardig in de Europa League. Ze staan halfweg op de vijfde plaats in de league phase en liggen dus op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor de achtste finales.

"Jammer dat we geen 12 op 12 pakken, want we verdienden de 3 punten. De balans is nog altijd heel positief, maar zo’n kutgoal is enorm frustrerend", haalde de ontgoocheling echter de bovenhand bij Rits.

Had Anderlecht de overwinning verdiend?

Meest recent

'Vergeten' speler toont zich plots bij Standard

Standard heeft zich vrijdagavond goed herpakt na de tegenvallende één op zes van de ...

17
17
Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft zijn fraaie stunt van vorige week in Genk geen vervolg kunnen geven. Het leed ...

33
33
De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

30
30
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

57
57
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

77
77
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

75
75
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

25
25
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

57
57
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

249
249
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

107
107
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

166
166
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

101
101
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

156
156
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

320
320
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

117
117
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

170
170
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

438
438
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

158
158
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

697
697
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

295
295
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

84
84
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

267
267
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

219
219
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

313
313
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

200
200

Meer sportnieuws