Rits foetert na puntenverlies: "Zo'n kutgoal..."

door
Rits foetert na puntenverlies:

Na vier speeldagen is Anderlecht zijn perfecte rapport in de Europa League kwijt. Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets gingen nog voor de bijl, maar Rigas FS bleek een horde die ze niet konden nemen. Anderlecht keert met slechts een puntje terug uit Letland.

Dat had nochtans helemaal niet moeten gebeuren. Ondanks een bleke prestatie leek Paars-Wit immers de drie punten te zullen pakken na een geweldig doelpunt van Stroeykens. In de slotseconden liep het echter nog fout.

LEES OOK: Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

Anderlecht slikt knullige goal

Bij een laatste wanhopige aanval van RFS duwde Coosemans een schot nog tegen de paal, maar de voorzet die daarop volgde werd door N'Diaye knullig bij de eerste paal in eigen doel verlengd. Dat zorgde ervoor dat Anderlecht toch met een kater achterbleef.

"Het is een enorme ontgoocheling", sakkerde ook Mats Rits bij Sporza. "Het algemene beeld van de match is dat we 95 minuten controle hebben. Ze spelen powerplay en er is geharrewar. We zijn misschien iets te laat bij de voorzet. Colin redt goed en daarna gaat de bal in eigen doel. Het was geen doordachte aanval: gewoon knots, bots en binnen."

Balen van eerste puntenverlies

Met een tien op twaalf doet Anderlecht het wel nog altijd zeer aardig in de Europa League. Ze staan halfweg op de vijfde plaats in de league phase en liggen dus op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor de achtste finales.

"Jammer dat we geen 12 op 12 pakken, want we verdienden de 3 punten. De balans is nog altijd heel positief, maar zo’n kutgoal is enorm frustrerend", haalde de ontgoocheling echter de bovenhand bij Rits.

Had Anderlecht de overwinning verdiend?

Meest recent

Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

123
123
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

132
132
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

33
33
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

158
158
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

223
223
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

201
201
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

169
169
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

24
24
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

339
339
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

352
352
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

78
78
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

192
192
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

45
45
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

91
91
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

335
335
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

806
806
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

350
350
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

960
960
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

100
100
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

318
318
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

464
464
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

70
70
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

292
292
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

51
51

Meer sportnieuws